360 Xbox Oyun Yükleme

360 Xbox Oyun Yükleme

Microsoft firmasının ilk video oyun konsolu olarak bilinen Xbox, 2001 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana dünyada 20 milyondan fazla ürün satmıştır. Sadece bir video oyun konsolu olmayan Xbox 360, kullanıcılarına film, dijital resim, müzik ve oyunlar da dahil olmak üzere her türlü medya oynatılması, kopyalanması, yayınlanması, ağ oluşturulması hatta indirilmesine de olanak sağlayan eşsiz bir medya merkezi olmuştur.

Xbox 360 oyun deneyimlerini zenginleştirmek ve genişletmek adına çarpıcı indirilebilir içeriklere sahiptir. 360 Xbox oyun yükleme işlemi öncelikle Xbox Live’a kaydolmakla başlar. Xbox’a oyun indirmek için ücretsiz bir üyelik oluşturmak yeterli olacaktır. Oturum açtıktan sonra ana sayfa ardından oyunlar sonrasında Games MarketPlace’i bulun. Ana sayfanızda popüler olan demo, etkinlik ve yeni oyunları göreceksiniz. İçeriğini beğendiniz ve indirmek istediğiniz oyunu bulana kadar tüm farklı kategoriler arasında gezebilirsiniz.

Hangi içeriği indirmek istediğinizi biliyorsanız konsolda bulunan sarı Y tuşuna tıklayın. Alfabe üzerinde ileri geri hareketler yapmak için yeşil renkteki a tuşunu seçerek aklınızdaki oyunu aratabilirsiniz. İndirmek istediğiniz oyunu bulduğunuz zaman yeşil A tuşuna basıp indirmeyi onaylayın. Oyun indirilirken Xbox’ınızı kapatmamalısınız. Oyun indirme işlemi bittiğinde Xbox uyarı gönderecektir. 360 Xbox oyun yükleme işleminiz bittikten sonra Xbox 360 ana ekranına geri dönün, oyunlara basın, oyunlarımı seçin ve yeni oyununuz o menü üzerinde sizi bekliyor olacak.

Eğer indirme işleminiz tamamlanamıyorsa Xbox cihazınızı kapatın ve internetinizi yeniden başlatıp bu adımları tekrar deneyin. Yeni bir oyun indirmek için sürücü üzerinde yeterli depolama alanı olması gerekir. Ne kadar depolama alanınızın kaldığını öğrenmek için Xbox 360’ın ana ekran üzerinden ayarlar, sistem sonrasında depolama seçeneğine girebilirsiniz. Ücretli oyunlar için yeterli Microsoft puanına ihtiyacınız olacaktır. İndirme ekranı sizlere puan ekleme seçeneği sunmakta ve Xbox Live hesabınız üzerinden kredi kartı kaydettiyseniz otomatik olarak ücret alacaktır. 360 Xbox oyun yükleme işlemi bu şekilde tamamlanmaktadır. 360 Xbox oyun yükleme işlemi ve Xbox 360 ile ilgili bilgilere yazımızda yer verdik.

Xbox 360 Modelleri Nelerdir?
Xbox 360 Modelleri Nelerdir?

Xbox 360 Nedir?

Xbox 360 diğer video oyun konsolları gibi video oyun yazılımlarını çalıştırmaya yarayan yazılım ve donanımlara sahip bir bilgisayar olarak bilinir.

Xbox 360’ın tasarımı Denetleyici S’ye dayanmaktadır. Xbox 360 denetleyicilerinin orijinal Xbox denetleyicilerinden farkı kablosuz olması olarak bilinir. Microsoft Xbox 360 ile tescilli bir teknoloji yaratmıştır. Xbox 360 aynı anda dört tane kablosuz denetleyici destekleyebilir özelliğe sahiptir. Xbox 360 içerisinde özel olarak paketlenmiş bilgisayar konsol ve içeriklere sahiptir.

Microsoft Xbox 360 için kendi bünyesi içerisinde gişe rekorları kıran oyunlar yaratmıştır. Xbox için Microsoft 2000 yılında Bungie Studios’u satın almıştır.

360 Xbox oyun yükleme işlemi oldukça kısa sürer. Xbox 360’ın piyasaya sürülen bazı oyunları aşağıda verilmiştir:

  • Kameo: Elements Of Power
  • Project Gotham Racing 3
  • Call Of Duty 2
  • Madden NFL 06
  • NBA 2K6
  • Project Gotham Racing 3
  • FIFA 06: FIFA Dünya Kupasına Giden Yol
  • NHL 2K6
  • NBA Live 06

Xbox 360 Modelleri Nelerdir?

Xbox oyun konsollarını dört nesil üzerinden piyasaya sunmuştur. İlk nesil Xbox 14 Mart 2002’de piyasaya sürülmüş ve çok beğeni toplayarak 24 milyon tane satılmıştır. İkinci nesil olarak bilinen Xbox 360, 2005 yılında piyasaya sürülmüş 2020 tarihi ile dünyada 86 milyondan fazla satışı gerçekleşmiştir. Xbox 360 Arcade, Xbox 360 Premium (Pro), Xbox 360 Elite ve Xbox 360 Slim bilinen X box modelleridir.

Microsoft 2006 yılında yeni Xbox 360 oyun konsolları üretmeyi bıraktı. Xbox’tan sonsuz oyun kitaplığına girerseniz oynanacak çok oyun olduğunu göreceksiniz. Halen Xbox 360 almak için pek çok neden var.

Eski nesil konsolların aksine Xbox 360 oyun konsolları iki büyük revizyondan geçmiştir.  Xbox 360’ın Arcade, Core, Premium ve Elite modelleri vardır. Xbox 360’ın önceki modellerinde HDMI çıkışı yoktur ve Arcade modelinde sabit disk yoktur.

Xbox 360 S modeli dahili Wifi bağlantısına sahiptir. Xbox 360 S modeli aşırı ısınmaları engellemek adına geliştirilmiş bir soğutma sistemine sahiptir. Xbox 360 S modeli diğer tasarımlara kıyasla daha ince ve daha küçük olması sebebiyle Xbox 360 Slim olarak da anılır. Xbox 360 S’nin 4 GB ve 250 GB sürümleri mevcuttur.

Xbox 360 E modeli Yalnızca HDMI bağlantısına sahiptir. Xbox 360 E modeli eski sürümlerine kıyasla çok daha sessiz çalışır. Xbox 360 modeli diğer Xbox 360’ların basitleştirilmiş versiyonudur. Xbox 360 E, Xbox 360 S’ye kıyasla biraz daha küçük ve daha sessiz çalışır fakat bu konsolda aynı oyunları oynayabilirsiniz. 360 Xbox oyun yükleme ve güncelleme işlemleri kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Xbox 360’ın her bir sürümü tüm Xbox 360 oyunlarını oynatabilir.

Xbox‘ın piyasaya sürülmesinden bu zamana kadar Microsoft Dashboard yazılım adına pek çok farklı güncelleme yayınladı. Microsoft’un Xbox adına yaptığı güncellemeleri; oyun konsoluna yeni özellikler ekleme, Xbox Live işlevselliğini ve multimedya oynatmasını geliştirme, eklenen yeni aksesuarlar adına uyumluluk sağlama ve yazılımda bulunan bazı hataları düzeltmeyi amaçlıyordu. Microsoft’un yaptığı son Dashboard güncellemesi 2008 yılı itibari ile kullanıma sunuldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!