Xbox Series S Tamiri

Profesyonel ve Kaliteli
Xbox Series S Tamiri

Xbox Series S tamiri mümkün bir cihazdır. Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi belirli problemlerle karşılaşıldığında tamir edilebilir. Cihazın garantisi devam etmekteyse onu resmi teknik servise götürebilirsiniz. Garantisi geçmişse iyi bir teknik servis hizmeti bakınmalısınız.

Xbox Series S tamiri için işinin ehli bir yer seçmezseniz daha fazla hasara yol açabilirsiniz. Cihazınız garanti kapsamında olsa bile onu çalışamaz hale getirmek istemezsiniz. Xbox Series S tamiri için doğru yeri seçmek kadar cihazınızı tamire hazır hale getirmek de önemlidir.

Xbox Series S’i Tamire Hazırlama

Xbox Series S tamirine karar verdiyseniz cihazınızı teslim etmeden önce bazı hazırlık adımlarından geçmeniz gerekir. Söz konusu hazırlık adımlarını herkese öneririz. Böylece cihazınızın ve içindeki verilerin güvende kalmasını sağlayabilirsiniz.

01.

Verilerinizi Yedekleyin

Cihazınızı çalıştırabiliyorsanız verilerinizi yedeklemenizi tavsiye ederiz. Tüm önemli verilerinizi bir bulut hizmetine veya harici diske depolayabilirsiniz.

02.

Cihazı Sıfırlayın

Verileriniz konusunda endişeleriniz varsa cihazınızı bize teslim etmeden önce onu fabrika ayarlarına geri getirmeyi düşünebilirsiniz.

03.

Aksesuarları Çıkarın

Xbox cihazınıza olan harici aksesuarları çıkarmanızı öneririz. Sadece güç kablosunun ve diğer gerekli bileşenlerin bağlı olması yeterlidir.

04.

Özenle Paketleyin

Cihazınızı herhangi bir teknik servise emanet ederken düzgün bir şekilde paketleme yapmalısınız. Çünkü cihazınızı olası hasarlardan korumalısınız.

En Yaygın Xbox Series S Sorunları

Xbox Series S kullanışlı bir oyun konsolu olmasına rağmen çeşitli problemler çıkarabilir.
Nadir bir problem değilse Xbox Series S tamiri gerekli olduğunda yaşanan problemi iyi anlamak gerekir.

Depolama Aygıtı Sorunları

Xbox Series S tamiri gerektirecek depolama aygıtı sorunları yavaş yükleme süreleri, çeşitli hata mesajları veya depolama aygıtının görülmemesi gibi durumlar olabilir. Xbox Series S’te depolama aygıtınız düzgün çalışmazsa kaydettiğiniz tüm verileri kaybedebilirsiniz.

HDMI Port Sorunları

Xbox Series S tamiri gerektirecek HDMI port sorunları aralıklı sinyal kaybı veya titreyen ekran görüntüsü gibi durumlarla kendini belli edebilirler. HDMI port sorunu çözülmezse bazı durumlarda düşük ses kalitesi veya kötü görüntü kalitesiyle karşılaşabilirsiniz.

Anakart Kaynaklı Sorunlar

Xbox Series S tamiri gerektirecek anakart problemleri güç sorunları ve aşırı ısınmayla ilgilidirler. Çeşitli bileşen arızaları yine anakart kaynaklı olabilirler. Özellikle GPU, CPU ve RAM modüllerinde yaşanacak sorunların düzeltilmesi için anakart tamir edilmelidir.

Güç Kaynağı Sorunları

Xbox Series S tamiri gerektirecek güç kaynağı sorunları aşırı ısınma veya cihazın aniden kapanmasıyla ilgili olabilir. Daha ciddi güç kaynağı sorunlarında cihazınızın diğer bileşenleri zarar görebilirler. Bu nedenle sorun çok büyümeden müdahale edilmesi gerekir.

Wi-Fi Bağlantı Sorunları

Xbox Series S tamiri gerektirecek bağlantı problemleri çok çeşitlidirler. Sık sık kesilen bağlantı, bağlantının kurulamaması veya aşırı yavaş bağlantı durumlarıyla karşılaşabilirsiniz. Wi-Fi kaynaklı sorunların tespit edilmesi ve çözülmesi için donanım yönlü inceleme gereklidir.

Yazılım Kaynaklı Sorunlar

Xbox cihazlarında yazılım sorunları epey yaygındırlar. Oyunların güncellenememesi, sürüm hataları, hesaba erişimin yapılamaması ve diğer pek çok problemle karşılaşabilirsiniz. Yaşadığınız yazılım sorununu çözemiyorsanız cihazınızı tamir ettirmeyi düşünebilirsiniz.

Xbox Series S Tamirinde Adımlarımız

Xbox Series S tamirini gerçekleştirirken belirli prosedürler doğrultusunda ilerleme sağlarız. Takip ettiğimiz tamir aşamaları bizi doğru noktaya ulaştırırlar. Aynı zamanda müşterilerimizin beklentilerini sorunsuzca karşılarlar.

01.

Değerlendirme

Xbox Series S elimize ulaştıktan sonra değerlendirme aşamasıyla onu tamire başlamış oluruz. Sizden gelen bilgiler doğrultusunda onu inceleriz. Sorunun temelini öğrenebilmek için bir takım testler gerçekleştirebilir ve tamir için ihtiyaç duyulan gereksinimleri belirleriz.

02.

Tamir

Xbox Series S cihazınızda yer alan soruna bağlı olarak onarım gerçekleştiririz. Donanım sorunlarında onarım bir seçenektir. Diğer seçenek ise arızalı olan parçanın değiştirilmesidir. Sizin için seçenekleri belirler ve onayınız doğrultusunda işlem yaparız.

03.

Kontrol

Xbox Series S için onarım veya değişiklik yaptıktan sonra kalite kontrol aşamasına geçeriz. Kalite kontrol aşamasında cihazınızın doğru şekilde çalıştığından emin olmak isteriz. Belirlediğimiz bir dizi kalite kontrol adımından sonra testleri tamamlarız.

04.

Güncelleme

Talep etmeniz durumunda Xbox Series S cihazınızın güncellemesini yapabiliriz. Konsolunuzun yazılımını en son sürüme güncelleriz. Aynı zamanda uyumluluk problemlerinin çözülüp çözülmediğini kontrol ederiz. Güncelleme siz talep etmediğiniz sürece gerçekleştirilmez.

05.

Teslimat

Xbox Series S tamiri ve testleri tamamladıktan sonra cihazınızı size teslim ederiz. Kargo ile teslim alacaksanız özenli bir şekilde paketleme gerçekleştiririz. Böylece gönderim sırasında cihazınızın zarar görmesini engellemek için bir çaba ortaya koymuş oluruz.

06.

Bilgilendirme

Cihazınızı teslim ederken sizinle bir takım bilgiler paylaşırız. Bu bilgiler gelecekte sorun yaşamamanız için önemlidirler. Xbox Series S için daha fazla problemle karşılaşmamanız için verdiğimiz bilgilere uyum sağlayarak cihazınızı kullanmanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Xbox Series S’imde donanım sorunları varsa ne yapmalıyım?

Xbox Series S’inzde donanım sorunları yaşıyorsanız onu tamire götürmeniz gerekir. Cihazınız garanti kapsamındaysa resmi Microsoft yetkili servisiyle görüşmelisiniz. Cihazınız garanti kapsamında değilse tamir hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Xbox Series S için tamir işlemleri ne kadar sürer?

Xbox Series S için tamir süresi cihazınızdaki probleme bağlı olarak değişir. Genel olarak standart tamir süresi maksimum 14 iş gününe kadar uzar. Süreyi etkileyen faktör çok olduğundan ön bilgi talep edebilirsiniz.

Garantisi bozulmadan cihazım tamir edilebilir mi?

Microsoft yetkili teknik servisleri dışında yapılacak işlemler cihazınızı garanti dışı bırakabilirler. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa onu yetkili teknik servise göndermelisiniz. Garantisi bitmişse tamir hizmetlerimizden yararlanmanızı öneririz.

Xbox Series S tamiri ne kadar?

Xbox Series S tamirinin maliyeti değişkendir. Cihazınızda yer alan sorun fiyatı etkiler. Donanım değişikliği yapılacaksa maliyet artış gösterebilir. Yedek parçaların fiyatına aynı zamanda işçilik maliyetini dahil ederek kabataslak bir hesap yapabilirsiniz.

Tamir sırasında oyun verilerimi kaybedecek miyim?

Cihazınızı bize göndermeden önce verilerinizi kaydetmenizi öneririz. Yedeklemeyi unuttuysanız sizin için yedekleme yapabiliriz. Cihazınızın hiçbir şekilde çalışmıyorsa yedek almamız mümkün olmayabilir. Bu durumda verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Cihazımın tamir durumunu nasıl takip edebilirim?

Tamire gönderdiğiniz Xbox Series S cihazınızın mevcut durumunu telefon veya e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz. Mesai saatleri içerisinde size gerektiği şekilde yanıt verebiliriz. Mesai saatleri dışında bilgi isterseniz biraz beklemeniz gerekebilir.

Sizden Gelen Yorumlar

Xbox Series S tamiri hizmetimizden yararlanmış olan bazı memnun müşterilerimizin yorumlarına bakarak bizi tercih edip etmemeye kolayca karar verebilirsiniz. Müşteri memnuniyetinin bizim için çok değerli olduğunu bilmenizi isteriz.

Xbox Series S cihazım için tamir hizmeti beklentilerimin üstündeydi. Oldukça bilgiliydiler ve kısa sürede tamiri tamamladılar. Harika hizmet anlayışları için çok teşekkür ediyorum!


Emrah M.

Xbox cihazım için sunulan hızlı tamir hizmetinden memnun kaldım. Cihazımın anakartında problem vardı. Her şeyi detaylı bir şekilde benimle paylaştılar. Tamir sonrası cihazımı kullanmaya devam ediyorum.


Mert D.

Konsolumun tamiri için gösterdikleri ilgiden mutlu oldum. Çok soru sorsam bile tüm sorularıma hiç sıkılmadan cevap verdiler. Xbox söz konusuysa Üsküdar Bilgisayar’a kesinlikle güvenin.


Ahmet M.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!