PlayStation 5 Tamiri

Hemen hemen herkes tarafından sevilen ve eğlenceli olan PlayStation 5 oyun konsolu bazı sebep veya problemlerden dolayı sorun ve arıza çıkarabilmektedir. Her teknolojik alette olduğu gibi kullanıma bağlı olarak veya cihazdaki sistemsel veya donanımsal problemlerden dolayı ortaya çıkan sorunlar PlayStation 5 cihazından da görülebilmektedir.

Firma olarak diğer birçok teknolojik alete verdiğimiz onarım hizmeti gibi PlayStation 5 tamiri hizmetini de en iyi şekilde vermekteyiz.

PlayStation 5 Sorunları

Oyun konsolları arasında en çok tercih edilen ve birçok kişinin oyun zevkini güzelleştiren PlayStation 5 cihazı içerdiği ve kullanıcılara sunduğu birçok özellik ile alıcılarına açık bir kapı bırakmaktadır.

PlayStation 5 cihazı her oyun konsolunda olduğu gibi bazı sıkıntı ve sorunlar çıkarabilmektedir. Bunun sebebi kullanımdan ötürü veya sistemsel genel bir sorun olabilmektedir. Firmamız PlayStation 5 tamiri servisi olarak her türlü soruna çözüm üretebilmektedir.

PlayStation 5 HDMI Onarımı

HDMI oynadığımız PlyaStation 5 cihazındaki oyunların veya izlenen filmlerin ekrana yansıtılmasında kullanılan bir kablo veya giriştir. Bu HDMI günümüzde en çok arızalanan bir şeydir. Genel olarak bu arızalanmanın bu kadar sık olmasının sebebi kullanıcıların cihazları hor kullanmasıdır. Zaten yapısı hassas ve kırılgan olan bu cihazların onarımı yenisi ile değiştirmektir.

PlayStation 5 Anakart Sorunu

Cihazınız için en önemli parçalardan birisi olan anakartın genel olarak soğutulmaması veya dışardan su dökülmesi gibi problemlerden ötürü bozulmalar meydana gelir. Firmamız PlayStation 5 tamiri hizmeti ile hemen çözüm sağlamaktadır.

TV’de Video Sinyali Yok

PlayStation 5 cihazlarının bağlanan televizyonlarda herhangi bir görüntü vermeme sorunu olan bu sorun HDMI kablosundan veya cihazın anakartından kaynaklıdır. Bu sebeple öncelik hangi sebepten olduğu tespit edilmesi gerekmektedir. Bu tespite uygun tamir ve onarım yöntemi seçilerek uygulanmaktadır. Eğer HDMI kablosunda veya girişindeyse problem yenisi ile değiştirilerek çözülebilir. Fakat problem anakarttaysa sorunun boyutuna göre çözüm üretilmektedir.

Güç Sorunları

Cihazınızın çalışabilmesi ve oyun oynayabilmeniz için gerekli olan en büyük etken güçtür. Bu güç cihazınızın açılmasına ve oyun oynayabilmenizi sağlar. Günümüzde PlayStation 5 cihazlarının bazıların güç sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunlar aynı zamanda düzensiz olarak yaşanabilmesi cihazlara istenmeyen sorunlar verebilmektedir. Bu sorunu cihazınızı firmamıza getirerek nedenini tespit ettikten sonra PlayStation 5 tamiri servisimiz ile onarabiliriz.

Blu-ray (Dijital Olmayan Sürüm)

PlayStation 5 cihazınızı da ki dijital olmayan sürüm Blu-ray sorunu hemen hemen her kullanıcın gördüğü ve şikâyetçi olduğu bir durumdur. Bu sorun kullanım şekliyle alakalı bir sorundur. Bu sorun Blu-ray sürücüne toz veya sıvı kaçması sonucu, ısı veya dışarıdan gelecek bir fiziksel hasar ile(düşürme, çarpma), sıkışan yabancı madde veya diskler sonucunda sorunlar ve arızalar çıkabilmektedir. Firmamız bu problem ve sıkıntıları en iyi şekilde çözmektedir.

Güncellemeler Ve Depolama Sorunları

Cihazların gelişmesi ve her geçen gün yeni bir güncelleme gelmesiyle bu sorun pek yaygın bir sorun değildir. Günümüzde çok az kişide rastlanan güncelleme ve depolama sorunları genel itibariyle internet bağlantısı ve cihazlarda gereksiz önbellek doluluğundan kaynaklanan bir problemdir. Bu problemin çözümü ön bellek temizliği yapmak ile kolayca giderilebilmekte ve aynı zamanda internetinizi güçlendirecek uygulamalar ile de çözüm sağlanabilmektedir.  Bu problemi firmamıza getirerek de kolayca çözebilirsiniz.

PlayStation 5 Temizlikleri

PlayStation cihazlarının temizliği atlanmaması gereken bir iştir. Çünkü temizlenmeyen çok toz alan cihazların hem ömrü azalır hem de aynı zamanda birçok sorunu çıkabilmektedir. Bu cihazların temizliği kolaydır fakat firmamıza getirerek bakım ve temizlik işlerini de yaptırabilirsiniz.

PlayStation 5 Konsolunu Onarmak İçin Neden Bizi Seçmelisiniz

 • Cihazlarınızın onarım ve tamiratını firmamız bünyesindeki PlayStation 5 tamiri servisi dikkat ve özenle yapmaktadır.
 • Kullandığımız yedek parçalar tamamen orijinal Sony parçalarıdır.
 • Tamir ve bakım işlemi yaptığımız cihazlara garanti imkânı vererek olası bir durumda ücretsiz tekrar tamir etmekteyiz.
 • Bakım ve onarım yaptığımız süre kısa ve hızlıdır.
 • Çoğu firmaya kıyasla yaptığımız onarımların fiyatları makuldür.

Genellikle Yardımcı Olabileceğimiz PlayStation 5 Onarımları

 • Cihazınızda bulunan ve birçok işe yarayan HDMI, şarj ve USB soketlerin tamir onarım ve değişimi
 • Cihazın sistemsel ve donanımsal olarak bluetooth ve kablosuz ağ sorunlarını giderme
 • Cihazınızın açılmasına güç almasına rağmen bağlı olduğu ekrana görüntü vermemesi
 • Beklenmedik anda kapanmalar veya oyun sırasındaki çökmeler
 • Joystick kollardaki oluşan sorunların çözümü
 • Fiziksel olarak hasar gören cihazların onarımı (düşme, çarpma, çatlama)
 • Güncelleme ve depolama sorunlarının çözümü
 • PlayStation 5 Blu-ray sürücüleri problemlerini giderme
 • Dış ortamdan toz veya sıvı almış cihazların tamiri ve bakımı
 • SSD takımı veya giriş onarımı

PlayStation 5 Onarım Hizmetimiz

PlayStation 5 cihazınızdaki birçok oluşacak sorun ve bakım hizmetine bakan firmamız bünyesinde bulundurduğu PlayStation 5 tamiri yapan işlerinin en iyi personelleri sayesinde onarılan cihazlarınız eskisinden daha iyi hale gelmiş olacaktır.

PlayStation 5 Tamiri Sık Sorulan Sorular

Firmamıza PlayStation 5 tamiri ile ilgi müşterilerimiz birçok soru sormaktadır. Bu soruların bazılarını ve en yaygınları cevaplarıyla birlikte listeledik.

Sony PlayStation 5’imi Tamir Etmenin Maliyeti Nedir?

Net bir ücret söylemek doğru olmaz öncelikle cihazınızdaki sorunu görmeli ve bu doğrultuda fiyat belirleriz.

PlayStation 5’imi Tamir Ettirmek İçin Zaman Çizelgesi Ne Olurdu?

Genellikle biz teslim aldığımız ürünlerin bütün bakım ve onarım işlerini 48 saatte tamamlamış ve teslim etmiş oluyoruz fakat bu iş yoğunluğuna bağlı olarak değişebilmektedir.

PlayStation 5 Onarımlarınızın Garantisi Ne Durumda?

Garantiniz cihazında bulunan soruna ve yapılan tamirata göre değişmektedir. Bu bilgiye firmamıza ulaşarak cevap bulabilirsiniz.

Sıvı Hasarlı PlayStation 5’imi Onarabilir misiniz?

Bu soruna tam bir cevap verebilmemiz için ürünü incelememiz gerekmektedir. Cihazı firmamıza getirerek hasar tespitinden sonra bu soruyu cevaplayabiliriz.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!