PlayStation 5 Tamiri

PlayStation 5 Tamirinde
Kaliteli Çözümler

PlayStation 5 tamir edilebilir bir cihazdır. Tıpkı PS4 tamiri veya PS3 tamirinde olduğu gibi çeşitli işlemler yapılabilir. Cihazınızda onarım gerektirecek birbirinden farklı durumlar vardır. Cihazınız arızalıysa kendisini tamir ettirebilir veya PlayStation 5 kol tamiri yaptırabilirsiniz.

PlayStation 5 tamiri için doğru teknik servisi seçmelisiniz. Doğru onarım sonrası tekrar aynı problemlerle karşılaşmazsınız. Benzer durum PlayStation kol tamiri için geçerlidir. Kaliteli bir teknik servis seçmeniz durumunda kontrol cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

PlayStation 5’i Tamire Hazırlama

PlayStation 5 tamiri öncesinde cihazınızı tamire hazırlamanız önemlidir. Hazırlık aşaması yaşadığınız probleme göre farklı olabilir. Örneğin, PlayStation kol tamiri için cihazla birlikte aksesuarları bize teslim etmeniz gerekebilir.

01.

Verilerinizi Yedekleyin

Her ihtimale karşı verilerinizi mutlaka yedeklemelisiniz. Oyun ilerlemenizi ve diğer verileri kaybetmek istemiyorsanız yedekleme şarttır.

02.

Cihazı Sıfırlayın

Sorunu daha hızlı tespit edebilmek için cihazı sıfırlamanızı önermeyiz. Ancak verilerinizin güvenliği sizin için önemliyse sıfırlama yapabilirsiniz.

03.

Aksesuarları Çıkarın

PlayStation 5 kol tamiri yaptırmayacaksanız aksesuarlara gerek yoktur. Ancak PlayStation kol tamiri yapılacaksa aksesuarlar gereklidir.

04.

Özenle Paketleyin

Özellikle ürün bize kargo ile gönderilecekse güvenilir kargo seçeneklerine ve özenli paketlemeye yönelmeniz her koşulda önemli bir gereksinimdir.

En Yaygın PlayStation 5 Sorunları

PlayStation 5 bazı yaygın donanım ve yazılım sorunlarına sahiptir. Bu sebeple PS3 tamiri veya PS4 tamirinde olduğu gibi tamir işlemi oldukça yaygındır. Yaşadığınız tüm teknik sorunlara çözüm üretebiliriz.

Harici Disk Problemleri

PlayStation 5 tamiri gerektiren durumlardan biri harici disk problemleridir. Veri aktarımında bir takım sorunlar yaşandığında disk onarımı veya disk değişimi yapılmalıdır. PS5 tamir servisimizde harici disk problemleriyle yaşadığınız sorunlar ve daha fazlasının üstesinden gelebiliriz.

Kontrol Cihazı Problemleri

PS5’te kullanılan DualSense kontrol cihazları sıklıkla sorun yaratabilirler. Sorunu çözebilmek için PlayStation 5 kol tamiri yaptırmanız gerekir. Kontrol cihazında yer alan tüm sorunları çözüme kavuşturabiliriz. Değişime yönelmeden önce tamir hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Oyun Uyumluluğu Sorunları

Her ne kadar eski oyunların PS5’te oynanabileceği dile getirilse bile bazı uyum sorunları yaşamanız mümkündür. Uyum sorunlarının sebebi yazılım kaynaklı olabilir. Belirli oyunları oynayamama dahil olmak üzere yaşadığınız bu tür problemleri hızlıca çözebiliriz.

Aşırı Isınma Sorunları

PS5 servisinde en sık karşılaştığımız durumlardan birisi aşırı ısınmadır. Cihazınız aşırı ısındığında aniden kapanabilir ve size oyun oynatmayabilir. Isınma problemlerinin sebepleri oldukça farklı olabilir. PlayStation 5 tamiri hizmetlerimizde bu soruna çözüm bulabiliriz.

Çeşitli Bağlantı Problemleri

Cihazınızda Wi-Fi kaynaklı çeşitli problemlerle karşılaşabilirsiniz. PS5 servisinde sorunun kaynağını tespit ederek çözüm üretebiliriz. Bazı durumlarda bağlantı sorunlarının kaynağı farklı olabilir. Bağlantı probleminin kaynağı cihazınız olmasa bile size yol gösterebiliriz.

Aniden Kapanma Problemleri

Cihazınızda çeşitli düzeylerde aniden kapanma sorunları yaşayabilirsiniz. PlayStation 5 tamiri için en çok talep gören durumlardan biridir. Aniden kapanma güç veya aşırı ısınma kaynaklı sorunlardan dolayı ortaya çıkabilir. Sorunun kaynağı ne olursa olsun tespit ederek çözüme kavuşturabiliriz.

PlayStation 5 Tamirinde Adımlarımız

PlayStation teknik servis hizmetlerimizde size değer katacak en doğru adımı atabilmek için çabalarız. Kendi çabalarımız doğrultusunda oluşturduğunuz bir tamir planını uygularız. En kaliteli PS5 teknik servis hizmetini almanızı sağlarız.

01.

Değerlendirme

PS5 tamir servisimizde ilk adımımız donanım ve yazılım sorunlarını belirlemektir. Cihazınızı baştan sonra inceleyerek sorun tespiti yapmaya çalışırız. Ardından potansiyel çözümleri belirleriz. Daha sonrasında ise tamir süresi hakkında size bilgi veririz.

02.

Tamir

Değerlendirmeden sonra onayınız doğrultusunda hatalı noktaların onarımını yaparız. Varsa yazılım sorunlarını ortadan kaldırabiliriz. PlayStation 5 tamirinin ne kadar zaman alacağı yaşanılan soruna göre değişiklik gösterecektir. Sizi bilgilendirmeden işlem yapmayız.

03.

Kontrol

PS5 teknik servisinde kalite kontrol adımlarımız oldukça kapsamlıdırlar. PlayStation 5 tamirini bitirdikten sonra sorunların çözüldüğünü onaylamak için gerekli kontrolleri yaparız. Konsolunuzun düzgün çalıştığından emin olduktan sonra sizi bilgilendiririz.

04.

Güncelleme

Sizden gelen talep doğrultusunda cihazınızda yazılım güncellemesi yapabiliriz. Yazılım güncellemesi sayesinde cihazınız en yeni oyunlarda kararlı bir şekilde çalışarak daha verimli performans sunabilecek hale gelebilir. Güncelleme işlemi isteğe bağlıdır ve onay gerektirir.

05.

Teslimat

PS5 tamir servisinde işlemlerimizi bitirip kalite kontrol gerçekleştirdikten sonra cihazınızı paketleriz. Cihazınızı ofisimizden alabilirsiniz. Kargo ile teslim almak istemeniz durumunda en güvenli nakliye yöntemini seçerek cihazınızı size teslim edilmesini sağlayabiliriz.

06.

Bilgilendirme

PlayStation 5 tamirinde her şeyin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi bizim için oldukça önemlidir. Süreç öncesi ve sonrası sizi gerektiği gibi detaylı bir şekilde bilgilendiririz. Böylece ileride aynı sorunlarla karşılaşma ihtimalinizi olabildiğince azaltabiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

PlayStation 5 tamiri ne kadar sürer?

PlayStation 5 için genel bir tamir süresinden bahsedebilmek mümkün değildir. Sorunun karmaşıklığını, yedek parça gereksinimini ve yedek parça temininin süresini hesaba katmak gerekir. Koşullara bağlı olarak onarım süreci 7-14 gün kadar sürebilir.

PlayStation tamiri garantiye etki eder mi?

Evet, cihazınız garanti kapsamındaysa onu yetkili PS5 teknik servisine teslim etmeniz gerekir. Cihazınızın garantisi bitmişse onarım hizmeti için size yardımcı olabiliriz. Oyun konsolunuz sorunsuz bir şekilde onarılarak size teslim edilir.

Tamir sürecinde kullanabilmem için PS5 veriyor musunuz?

Bu tamamen tamirle ilgili sürece bağlıdır. Eğer PlayStation 5 tamiri için çok fazla süreye ihtiyacımız varsa size kullanabilmeniz için bir cihaz teslim edebiliriz. Yedek parçaların temini aşırı uzun sürdüğünde bu tür bir çözüm üretebiliriz.

PlayStation 5 tamir ücreti ne kadar?

PlayStation teknik servis hizmetimizde ortaya çıkacak maliyet değişkendir. Sabit olan fiyat sizden talep edeceğimiz işçilik maliyetidir. Ancak gerekli olabilecek yedek parçalar PlayStation tamirinin maliyetinin yükselmesine neden olabilirler.

Hangi illere PlayStation tamir hizmetinizi sunuyorsunuz?

Türkiye’nin her bölgesine PlayStation teknik servisi hizmeti sunmaktayız. İstanbul merkezli bir yer olmamıza rağmen cihazınızı kargo ile bize gönderebilir ve onarım tamamlandığında kargo ile güvenli bir şekilde teslim alabilirsiniz.

PS5 teknik servis sürecini nasıl takip edebilirim?

PS5 teknik servis sürecinde size daima bilgi veririz. Telefonla bizi arayarak, WhatsApp’tan bize yazarak veya e-posta göndererek cihazınızın son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Gönderdiğiniz taleplere mesai saatlerinde dönüş yaparız.

Sizden Gelen Yorumlar

PlayStation tamiri için bizi tercih eden müşterilerimizin aldıkları hizmetten memnun kalmaları bizim için çok değerlidir. Müşterilerimizden gelen tüm geri bildirimler doğrultusunda hizmetlerimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

PS5 servisi ararken buraya denk geldim ve hizmet kalitesinden çok memnun kaldım. Onarım süreci sorunsuz bir şekilde ilerledi. Arkadaşım PS5 tamiri yaptırmak istiyordu ona da önerdim. Aldığı hizmetten memnun kalacağından eminim. Teknik servis hizmetlerine kesinlikle güvenebilirsiniz.


Muzaffer K.

PlayStation tamirinde gerçekten çok iyiler. Daha önce PS3 tamiri yaptırmıştım bu sefer PS5 için onlara ulaştım. Hemen sorunu tespit ettiler ve yardımcı oldular. Profesyonel bir şekilde hareket ediyorlar ve sizi bilgilendirmeyi asla ihmal etmiyorlar. Beklediğimden daha kaliteli hizmet aldım.


Ahmet R.

PS4 tamiri için ekibe güvenmiştim ve güvenim boşa çıkmadı. Gerçekten kaliteli iş çıkartıyorlar. Konsolumu yenileyip PS5 satın aldım. Bazen ortaya çıkan bağlantı problemleri vardı. Hizmet kalitesi olağanüstü derecede iyi. Hizmetlerinin farklı olduğunu her aşamada belli ediyorlar.


Can M.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!