Nintendo Wii oyun yükleme

Nintendo Wii Oyun Yükleme

Nintendo Wii oyun yükleme işlemleri için ilk olarak kişinin internet bağlantısı oluşturması gerekir. İnternet olmayan bir alan içerisinde ne yazık ki oyun yükleme işlemleri gerçekleştirilememektedir. Kişi ilk adımda Wii üzerinde bulunan internet bağlantısını kurmalıdır. Daha sonra konsolu da internet ağına bağlaması gerekmektedir. Ek olarak modeme de ethernet kablosu ile ya da wifi ile bağlanılabilmektedir.

Nintendo Wii oyun yükleme menüsü içerisinde “home” seçeneği yer almaktadır. Kullanıcının oraya giriş yapması gerekmektedir. Daha sonrasında Wii Shop Channel seçeneğine bağlanılması, akabinde oyunları indirilecek alana giriş yapılması gerekir. Puanı kullanarak kişi oyun yükleyebilmektedir. Bunların yanı sıra 3. Parti web sitelerini de kullanarak kişi ücretli oyunları ücretsiz bir şekilde indirebilmektedir. Ayrıca bahsedilen bu 3. Parti siteleri de direkt oyunu konsola indirmektedir. Kişinin bu durumda CD’ye yazdırmasına gerek kalmamaktadır.

3. parti olan ve ücretsiz bir şekilde oyun indirilmesine olanak sağlayan bu sitelere kişinin kullanıcı oluşturması gerekebilmektedir. Kullanıcı oluşturmak ise oldukça basittir. Mail ve şifre belirleyerek belirtilen bu sitelere anında ücretsiz bir şekilde kullanıcı oluşturulabilir. Bu sayede eğer kişi yine oyun indirmek ister ise siteye giriş yaparak kullanıcı adı ve şifresini girmesi yeterlidir. Ek olarak, kişinin mail adresine de güncellenen ya da yeni eklenen oyunların bildirimleri gönderilmektedir.

Nintendo Wii oyun yükleme
Nintendo Wii oyun yükleme

USB ile Wii’ye Oyun Yükleme İşlemleri

Nintendo Wii oyun yükleme yöntemleri arasında en çok merak edilen yöntem ise USB ile oyun yüklemedir. Oyun esnasında disklerin hasar görmediğinden emin olmanın en iyi yolu ise oyunların yedeklenmesidir. Wii içerisinde mevcut bulunan oyunları herhangi bir USB harici sabit diske kopyalanabilmektedir. Oyun sabit bir sürücüde iken, Wii arkasında bulunan USB bağlantı noktalarına kolaylıkla bağlanabilmektedir. Aynı zamanda da oyun disksiz bir şekilde oynatılabilmek amacıyla oradan da yüklenebilmektedir.

Nintendo Wii oyun yükleme işlemleri oldukça basittir. Kullanıcıların adımları doğru bir şekilde takip etmesi gerekmektedir. Nintendo Wii’de mevcut olan homebrew için kullanılan SD kartının bilgisayar içerisinde bulunan SD kartındaki alan içerisine bağlanması gerekmektedir. ‘’Bilgisayarım’’ kısmından ise SD kartın olduğu birime kullanıcının mouse yardımı ile çift tıklaması gerekmektedir. Daha sonrasında SD kart içerisinde saklanan yeni bir pencere açılacaktır. Bunun açılması için uygulamalar klasörüne tıklanması gerekmektedir.

Nintendo Wii oyun yükleme için bir diğer adım ise ‘’Yeni Klasör’’ seçeneğine tıklanması gerekmektedir. Uygulamalar klasörünün içerisinde yeni bir klasör oluşturulmaktadır. Kişinin klasörü CIOS şeklinde adlandırması gerekmektedir. Ek olarak CIOS’un da en güncel haline getirilmesi şarttır. Daha sonra da SD kartının Wii konsoluna yerleştirilmesi gerekmektedir. Diğer adımda ise homebrew kanalının aktifleştirilmesi lazım. CIOS uygulamasının da ekran içerisinde görünür bir hale gelmesi gerekir. Daha sonrasında kişinin talimatları izlemesi yeterli olacaktır.

Nintendo Wii Oyun Konsolu

Wii konsolu, Nintendo isimli geliştirici olan şirket tarafından tasarlanmıştır. Oyun konsolu birbirinden farklı oyunların deneyimi açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Nintendo Wii oyun konsolunun en önemli parçalarından birisi ise kumandasıdır. Bu kumanda sayesinde kullanıcılar birbirinden farklı oyunları keyifle oynayabilmektedir.

Pek çok diğer oyun kumandalarından ziyade Nintendo Wii oyun kumandası üzerinde ise hareket etmeye yönelik özel bir sensör mevcuttur. Bu sensör sayesinde oyuncular oynadıkları oyunlarla çok daha keyifli vakit geçirebilmektedir. Ek olarak bu kontrol sistemi sayesinde cihazın açık-kapalı konuma getirilmesi de bir hayli kolaydır. Kumanda sayesinde pek çok işlem pratik bir şekilde uygulanabilmektedir.

Diğer bir bilgi ise, Dolphin yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde kullanıcılar birbirinden farklı oyunları ücretsiz bir şekilde oynayabilmektedir. Bu yazılım ise açık kaynak kodlu bir yazılımdır. Kullanıcılar hiçbir ek ödeme yapmadan diledikleri oyunlara rahatlıkla erişebilmektedir. Nintendo Wii’nin ayrılmaz parçası ise kesinlikle yukarıda bahsedilen sensör kumandasıdır. Bu kumanda oyun konsolunun resmen bir tamamlayıcısı halindedir. Harekete duyarlı olan sensör kumanda sayesinde birçok oyun konforlu bir şekilde oynanabilmektedir.

Nintendo Wii Oyun Konsolu Fiyatları Nedir?

Nintendo Wii oyun konsolunun fiyatları günümüzdeki popüler online elektronik mağazalarında bulunmaktadır. Nintendo Wii oyun dünyasına çok farklı bir bakış açısı kazandırarak pek çok kullanıcısının en iyi oyun parçası haline gelmiştir. Bu oyun konsolu her yaştan insanı etkileyebilecek bir deneyime sahiptir. Bir diğer devrim yaratan özelliği ise kumandasıdır. Bu kumanda sayesinde oyuncular bambaşka deneyimler kazanacaktır.

Ek olarak aile içerisinde de e-spor olarak oynanabilen, birbirinden farklı yüzlerce oyun çeşitliliğine sahiptir. Bu durumda da cihaz oyuncuları oldukça etkilemektedir. Örneğin Nintendo Wii oyun konsolu ve sensöre duyarlı olan kumandası ile aile içerisinde ya da arkadaşlar ile beraber bir tenis maçı oynanabilmektedir.

Gerçekliğe en yakın oyun konsolu sayesinde kişi sevdikleri ile yeni yeni oyun deneyimleri yaşamaktadır. Nintendo Wii oyun yükleme sonrasında pek çok oyun kolay bir şekilde açıklamaktadır. Olanakları oldukça fazladır ve oyunu oynarken kişi bizzat oyunu yaşamaktadır. Temin edilmesi de oldukça kolay bir oyun konsoludur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!