Xbox One Tamiri

Günümüzde hemen hemen herkesin zaman geçirdiği ve eğlendiği bir oyun konsolu olan Xbox One diğer elektronik cihazlar gibi bazı sebeplerden dolayı bozulmakta ve arızalanmaktadır. Bu yüzden firmamız Xbox One tamiri ve modeli olan Xbox One s tamiri hizmeti vermektedir.

Xbox One Sorunları

Xbox oyun konsolu bazı sebeplerden dolayı veya hasarlardan dolayı arızalanmakta ve kullanıcısına sorun çıkarmaktadır. Firmamız bu sorunları tespit edip Xbox One tamiri servisi ile çözüm bulmaktadır.

Xbox One Açılmıyor

Xbox cihazları güç gelmesine rağmen açılmayabilir bunun birçok sebebi vardır.  

Güç Kablosunun Yanlış Kullanımı

Xbox cihazları birçok sebepten ötürü bazı durumlarda açılmaz. Bu durumun bir nedeni güç kablosunun yanlış kullanımından ötürü olabilmektedir. Kontroller sonucu servisimize getirerek Xbox One tamiri ve diğer bütün modellerinin onarımı yapılmaktadır.

Xbox One Yanlış Konumlandırılmış

Xbox cihazı tasarımı gereği iki tane fan çıkışı vardır. Bu sayede bu çıkışlar sayesinde cihaz kendini soğutmaktadır. Kullanıcılar bu yüzden cihazlarının hava çıkışlarının kapanmayacak bir yere koyması gerekmektedir. Aksi takdirde cihazlar açılmayabilir.

Gevşek HDMI Kablosu

Xbox cihazınızın bağlı olduğu ekran elektrik geliyorsa fakat hala cihazınız açılmıyorsa diğer bir neden olarak HDMI kablosu giriş yuvasına tam girmemiş olabilir. Bazı durumlarda ise bu HDMI girişi hasarlı olduğu oluyır. Bu durumda firmamızın Xbox One s tamiri hizmetiyle onarabilirsiniz.

Dahili Güç Kaynağının Sıfırlanması

Dahili güç kaynağı,  açılmayan cihazların sıfırlamak cihazın açılmamasına neden olan sorunu çözmeye ve arızanın giderilmesine yardımcı olabilmektedir. Güç kaynağını sıfırlamak için:

 • Güç kablosunu bağlı olduğu duvardaki prizden çıkarın
 • Konsolun kendine gelip sıfırlanması için minimum 10 saniye bekleyin
 • Ardından çıkartılan duvardaki prize kabloyu geri takın
 • Ardından konsolu açın

Arızalı Dahili Güç Kaynağı

Xbox cihazınızın açılmaması devamında güç kaynağı sıfırlama işleminin ardından da açılmazsa güç kaynağının arızalı olma durumu vardır. Bu cihazları firmamıza getirerek Xbox One tamiri hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Arızalı Anakart

Cihazın çalışmamasının yanında güç gelmesine rağmen bağlı olduğu ekrana görüntü gelmiyorsa cihazınızdaki sorun Anakarttadır.

Beklenmedik Bir Şekilde Kapanıyor

Xbox One cihazınız beklenmedik anda kapanıyorsa bunun birden çok sebebi olabilir. Firmamız Xbox One ve Xbox One s tamiri ile arızayı tespit edip çözüm üretmektedir.

Kötü havalandırma

Eski ve kötü havalandırma konsolun aşırı ısınmasına ve bu sebeple ısınmaya bağlı olarak birçok problemin çıkmasına neden olabilir. Bu ısınmaya bağlı olarak cihazınızın ısınmasını belirten bir mesaj alırsınız bu mesaj cihazınızın çok ısındığını belirten bir mesajdır. Bu uyarı mesajı ile karşılaştığınızda şu adımları izleyin.

 • Konsolu kapatın.
 • Konsolu daha iyi havalandırılan ve tüm havalandırılmanın açıkta olacağı bir yere taşıyın.
 • Konsolu yaklaşık 30 dakika soğumaya bırakın.
 • Konsolu soğuduktan sonra yeniden başlat.

 Kirlenen ve tozlanan farlar da her ne kadar havalandırmanın açıkta da olsa tozlana ve kirlenen fanlar işini doğru yapamaz ve cihaz ısınır.

Arızalı Güç Çıkışı

Konsolun takılı olduğu priz arızalı olabilir, başka bir prize takmayı deneyin. Bu değişim sonrasında cihazınız hala açılmıyor veya durduk yere kapanıyorsa firmamıza getirerek Xbox One tamiri ile sorunun ne olduğu anlaşılabilir.

İnternet Bağlantısı Yok

Xbox cihazları hem çevrimiçi hem de çevrimdışı oynanabilen bir oyun konsoludur.  Xbox One cihazları birçok sebep yüzünden internet yok hatası yapmaktadır. Firmamızın Xbox One s tamiri servisimize getirerek onarım yapılmaktadır.

Modem/Yönlendirici Arızalı

Evinizdeki cihazların WiFi bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. Cihazlar da internete bağlanmada sorun yaşıyorsa, aşağıdaki genel adımları izleyerek yönlendiricinizi sıfırlamayı deneyin:

 • Xbox One kapatın ve fişlerini çekin.
 • Modemi kapatın ve her ikisinin de güç kaynağının bağlı olduğu kablolarını çıkarın.
 • Yaklaşık 30 saniye ila bir dakika cihazların kendine gelmesi için bekleyin.
 • Modemi açın ve internetin gelmesini bekleyeyin.
 • Xbox One tekrar açın ve internet bağlantısını kontrol edin

WiFi’ye Bağlanılamadı

Diğer cihazlar WiFi’ye bağlanabiliyorsa fakat Xbox One cihazınız internet bulunamadı veya bağlanamadı gibi uyarılar veriyorsa konsolda donanımdan sıfırlayarak düzeltebilirsiniz.

 • Konsol kapanana kadar güç düğmesini beş saniye basılı tutun.
 • Ardından konsolu 30 saniye boyunca fişten çekin ve cihazın kendine gelmesini bekleyeyin.
 • Ardından konsolu WiFi’ye yeniden bağlayın.

Xbox One Diskleri Okuyamıyor

Kirli Diskler

Cihazınıza takacak olduğunuz diskin arkasını kontrol edin ve kirli ve/veya çizilmiş olup olmadığına dikkat etmelisiniz. kirliyse yumuşak, hafif nemli bir bezle diskleri temizleyin. 

Bölge Uyumsuzluğu

Oyun diskinin oyun konsolu ile aynı yerden satın alın. Disk korsan olarak veya uyumlu olmayan bir yerden bir bölgede satın alındıysa çalışmayabilir. 

Anında Güç Açma Çatışması

Cihazınızın başlat komutundan sonra anında açılma özelliğine sahip bazı ayarların diskte sorunlara neden olması mümkündür. Bu yüzden yapacağımız ilk şey ayarlarını değiştirmektir.

Disk Sürücüsü Disk kabul Etmeyecek

Konsolun İçinde Başka Bir Disk Var

Konsolun içinde başka bir diskin olması veya sıkışması sonucu başka bir disk takılmaz ve takılmamalıdır.

Sorunlu Yönelim

Cihazınıza oyun disklerini takarken dikey yönde yerleştirmede sorun yaşaması mümkündür. Bu sebeple konsolu yatay olarak ve diski yerleştirmeye çalışın.

Güncelleme İndirilmeyecek

Microsoft Sunucusundan Gecikmeli Yanıt Süresi

Xbox One cihazınızın çevrimiçi oyunlara ulaşmasını sağlayan Xbox Live uygulamasıdır. Bu Live uygulaması gecikmeli yanıt verebilmektedir. Bunun çözüm olarak güncellemek olacaktır.

İnternet bağlantısı yok

Xbox One internete bağlı değilse herhangi bir güncelleme indiremez. Bu yüzden Xbox One cihazınızı internete bağlayarak güncellenmenin indirilmesine ve devamlılığı sağlanır.

Sert Sıfırlama Konsolu

Xbox One donanımdan fabrika ayarlarına sıfırlanması, bir diğer problemi çözme yollarından birisidir. Bunu Xbox One tamiri ile uzmanlarımız sizin için yapabilir.

Tam Sabit Disk Sürücüsü

Oyunlar veya güncellemeler indirirken, belleğinin dolması ve bitmesi mümkündür. Bu durumda, hafızayı boşaltmak için eski oyunları ve uygulamaları silmelisiniz.

Ses Çıkartan Ya Da Çalışmayan Fan

Kirli yelpaze

Fanın içindeki toz, fanın çalışmasını engelleyebilir. Bu durumda fanın ses çıkarmasına ve dönmesine neden olur. Firmamız bu fanları basınçlı hava temizleyicisiyle nazikçe temizler ve fanı tekrar konsola yerleştirir.

Hasarlı veya Arızalı Fan

Xbox One cihazınızın fan sökme ve temizleme işlemlerinden sonra fan hala gürültülüyse, fanın kendisi zarar görmüş olabilir firmamıza getirmelisiniz. 

Oyunları Yüklenmiyor

Yamalar Güncel Değil

Sistemdeki oyun ve uygulamaların son güncelleme olduğuna emin olun. Konsolun sistemi güncel değilse oyun oyunlar açılmaz ve yüklenmez.

İnternet bağlantısı yok

Konsolun internete bağlı olup olmadığını kontrol ederek konsolun çevrimiçi olup olmadığını kontrol edin aynı zamanda bağlantı ile ilgili bir sıkıntı olup olmadığına dikkat edin. Konsol internete bağlı değilse oyunları indiremezsiniz. 

Büyük Dosya İndirmeleri

Bir oyun indirirken berberinde birçok yama indirilir. İndirilen dosyanın, Xbox Live sunucularından zaman aşımına uğrayacak kadar büyük olması, indirme işlemini duraklatabilir ya da yavaşlatabilir. Bu yüzden oyun yüklendikten sonra güncellemeyi ayrı olarak indirin.

Xbox One Tamiri Hizmetimiz

Firmamız bünyesinde diğer cihazlara olduğu gibi Xbox One tamiri ve diğer alt modelleri olan Xbox One’s tamiri hizmeti verilmektedir. Her türlü arızayı gidermeye yönelik çalışan firmamız cihazlarına kendi cihazı gibi bakarak işini yürütmektedir. Birinci önceliğimiz müşteri memnuniyeti olan firmamızda ücretsiz hasar tespit ve beraberinde tamir edilen cihaza garanti verilmesi vardır.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!