Bilgisayar Bakım Hizmeti

Bilgisayar bakım hizmeti size güçlü ve en iyi kullanım sağlayacaktır. Bir bilgisayar, insanların günlük olarak kullandığı bir dizi eylem ve hizmete sahiptir. İnternete bağlandığında, bir bilgisayar birçok uygulamayı gerçekleştirir. Bilgisayarların teknik hasara ve bozulmaya çok meyilli olmasının nedeni budur. İdeal olarak, yazılım ve donanım bakımı hayati önem taşır. Çalışırken kimse aksaklık istemez.

Bilgisayar bakım hizmetleri neler içerir?

Bilgisayar bakımıyazılım ve donanım bakımı olarak kategorize edilebilir. Yazılım da donanım da bilgisayarların en önemli kısımlarıdır. Bu nedenle düzenli olarak bakım yaptırmak büyük önem taşımaktadır.

Yazılım bakımı

Sistem bakımı, Web Uygulama Geliştirme kadar maliyetlidir. Teknoloji hızla büyüdüğü için, sistem ağınızın teknik hata ve düzensizliklerle karşılaşması daha olasıdır. Optimum kullanım için sürekli ve verimli bir sistem eylemi gereklidir. Bunu elde etmek için bilgisayar bakım hizmeti yazılım bakımı bir zorunluluktur. Yazılım maliyetlerinin %60’ı yazılım bakımı için ayrılmıştır. Ve toplam yazılım bakım maliyetlerinin bir diğer %60’ı da çözüm geliştirmeye gidiyor.

Yazılım bakımı neden hayati önem taşır:

Hata düzeltme

Aksaklık olarak da adlandırılan bir Hata, sistem programında bir kodlama hatasıdır. Hata düzeltme işlemi sistemdeki bu hataları arayacaktır. Daha sonra bu hata değiştirilecektir. Hata düzeltme çok önemlidir çünkü bu hatalar sisteminizi kötü etkiler. Bu sadece yazılımda değil, donanımda ve işletim sisteminde de olabilir. Hata düzeltme, yazılımın geri kalan işlevlerine zarar vermeden yapılmalıdır.

Sistem kapasitesinin iyileştirilmesi

Yazılım işlevinin yükseltilmesi, iyi bir bilgisayar bakım hizmeti  planının parçasıdır. Bu işlevlere örnek olarak yazılım dijital platformu, sistem yükseltmeleri ve iş akışını etkileyen bazıları verilebilir. Yazılım bakım programlarının kullanılmasıyla, sık yazılım güncellemesi sistem ağınızı güçlendirecektir. Gelişmiş bir sistem kapsamı, işiniz için size çok büyük iş yükleri sağlayacaktır.

Güncelliğini yitirmiş ve işe yaramaz işlevlerin kaldırılması

Kademeli sistem güncellemeleri, güncel olmayan sistem işlevleri üretebilir. Yazılım bakımı bu gereksiz verileri kaldırarak bunu önleyecektir. Gevşek bırakılırsa, bu veriler sisteminizde yer kaplar. Bu verilerin istilası, sistemin ilerlemesini bozacaktır. Uygun bakım bu verileri eşit olarak kaldıracaktır. Ayrıca, güncellenmiş araçlarla değiştirilecektir. Sisteminiz daha sonra değişiklikleri kabul edebilecektir.

Performans geliştirme

Sistem performansı iş gücünde çok önemlidir. Bunu iyileştirmek için geliştiriciler sorunları test ederek çözer. Bu da sorunu çözecek ve düzeltecektir. Bilgisayar bakım hizmeti yazılım bakımı ayrıca veri kodlama bastırma ve yeniden yapılandırmayı da içerir. Bu, sistemin hataları ve hasarları önlemesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, bu, sistemin bilgisayar korsanlığı gibi zararlı eylemleri önleyecektir. Sonuç olarak, sistem performansınız artacaktır.

Yazılım bakım Hizmetleri kategorileri:

Yazılım bakımı, hataları ve aksaklıkları engelleyerek sistem performansını şekillendiren geniş kapsamlı bir faaliyettir. Bilgisayar bakım hizmeti ile arızalı ve kullanılamaz eylemler azalacaktır. Bu aynı zamanda yazılımın daha iyi bir performans göstermesine neden olacaktır.

  • Uyarlanabilir Bakım: Programdaki geliştirme, sistem işlevlerini değiştirebilir. Uyarlanabilir bakım, sistemi ani değişikliklere rağmen uyumlu olacak şekilde değiştirmeye yardımcı olur.
  • Kusursuz Bakım: Kusursuz bakım, sistemde küçük değişiklikler yapar. Bu, çözümün işlevini ve eylemlerini iyileştirecek veya mükemmelleştirecektir.
  • Düzeltici bakım: Düzeltici bakım, hatayı düzeltmeyi dikkate alır. Bir hatanın erken tespiti, sistemin zarar görmesini önleyecektir.
  • Önleyici Bakım: İsminden de anlaşılacağı gibi, önleyici bakım, sisteme yönelik riskleri önler. Bu, yazılımın erken arızaları ve hataları tespit etmesine ve önceden düzeltmesine yardımcı olur. Bu günlük olarak düzenli olarak yapılır. Kademeli kontrol, sisteminizin teknik sorunlar yaşamasını önleyecektir.

Donanım bakımı

Bilgisayar Donanımı Bakımı, basitçe bilgisayar parçalarınıza iyi bakmanız anlamına gelir. Buna CPU, klavye, sabit sürücü ve dahili DVD sürücüleri dahildir. Kademeli temizleme ve birleştirme, gelecekteki riskleri önleyecektir. Klavye ve fare gibi donanımların da tozlanmaması gerekir. Toz, kir ve nem gibi etkenler bileşene zarar verir. Cihazlarınızla organize olun. Her zaman bilgisayarınızı ve parçalarını kontrol edin ve temizleyin.

Düzenli bakıma rağmen, yine de kaçınılmaz hasarlar meydana gelebilir. Örnekler elektrik dalgalanmalarından ve bilgisayar virüslerinden kaynaklanmaktadır. Burası bir bilgisayar bakım hizmeti ihtiyacı duyulan yerdir. Servis Sağlayıcı sistem bakımı ve onarımı konusunda iyi olmalıdır.

Virüs Temizleme

Bu işlemde alanında uzman çalışanların bilgisayarınızdaki önemli belge ve verilere zarar vermeden virüsü temizlemeleri gerekmektedir. Ayrıca, çevrimiçi olarak virüs temizleme hizmetlerinin yanı sıra bilgisayarınızı sorunsuz bir şekilde kurmak ve çalıştırmak için gereken tüm adımları içeren eksiksiz hizmetler de alabilirsiniz.

Aksesuar Onarımı

Hasar nedeniyle onarılması gerekebilecek tarayıcılar ve yazıcılar gibi birçok bilgisayar aksesuarı vardır. Bilgisayar donanımı konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir bilgisayar teknisyeni bu tür sorunları çözebilir.

Veri Kurtarma ve Yedekleme:

Bazen donanım çökmeleri veya virüs gibi sorunlar nedeniyle önemli verileriniz kaybolabilir. Verileri kurtarmanız mümkün olmayabilir, ancak profesyonel bilgisayar teknisyenleri bilgileri takip ederek verileri kurtarabilir. Bu son derece hassas bir konudur, bu nedenle yüksek nitelikli bir bilgisayar bakım hizmeti seçmelisiniz. Bir şirketi sırf düşük oranları olduğu için işe alırsanız, bu önemli verilerin kalıcı olarak kaybolmasına neden olabilir ve deneyimli bir teknisyenin verileri kurtarmasını imkansız hale getirebilir.

Sorun Giderme ve Ağ Desteği

Bunlar, işletmeler için en yaygın iki bilgisayar onarım hizmeti türüdür. Bunlara ağ kurulumu, eğitim, ağ düzeltmeleri ve ilgili sorunlar dahildir.

Bakım hizmetleri

Ev ve iş bilgisayarlarınız sürekli güncelleme ve ayar gerektirir. Yapılan düzenli bakım ile bilgisayarınızın çalışma hızı artarken aynı zamanda kullanım ömrü de uzayacaktır. Bakım hizmeti, dosya temizlemeyi, yeni pencereleri veya programları yükseltmeyi ve yüklemeyi ve genel denetimleri içerir.

Özelleştirme

Neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız ancak stok bilgisayarlarda bulamıyorsanız, bir bilgisayar teknisyeninden size veya şirketinizin ihtiyaçlarına göre belirli özelliklere sahip özelleştirilmiş bir bilgisayar yapmasını isteyebilirsiniz.

Bilgisayar Bakım Hizmetimiz

Size sunduğumuz bilgisayar bakım hizmeti ile cihazlarınızın dönülmeyecek hasarlar almasını engelliyoruz. Bilgisayar bakımı yapılmayan cihazlar kısa sürede kullanılmaz hale gelecektir.

Siz örneğin donanım bakımınızı kendiniz yapıyor olabilirsiniz. Ancak bakım sadece bilgisayar parçalarına yapılmamalıdır. Bir cihazın uzun yıllar kullanılabilmesi için içerisinde bulunan programların bakımı yapılmalıdır. Ayrıca kullanılan her program gerisinde ayak izi bırakır ve bu izler belleği doldurur. Belleği kısa sürede dolan cihaz istenen performansı gösteremeyecektir.

Alanında uzman çalışanlarımızın sunduğu bilgisayar bakım hizmeti her bilgisayar özel olarak yapılmaktadır. Cihazların istek ve ihtiyaçlarına uygun olarak müşteriyi zor durumda bırakmayacak uygun fiyatlar belirlenmektedir. Kurumumuzun amacı müşterilerimizin memnun olmasını sağlamaktır.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!