+90 216 532 23 33

Ricoh Yazıcı Tamiri

Dijital ortamda yer alan belgelerin fiziksel ortama aktarılması için yazıcılardan faydalanırsınız. Bu cihazlarda yaşanacak problemler çalışmalarınızın aksamasına ve işlerin tamamlanmamasına yol açacaktır. En kısa sürede çözmeniz gereken bu problemi ortadan kaldırarak yazıcınızın eskisi gibi çalışır hale getirilmesini sağlamak için bir teknik servis hizmeti almalısınız.

Üsküdar Bilgisayar olarak size aradığınız kalitede yazıcı teknik servis hizmeti sunabiliriz. Yazıcınızda yer alan problemlerin çözülmesini sağlamak için bizimle iletişim kurabilirsiniz. Yazıcınıza bize teslim ettikten sonra bir problem testip çalışması yaparız. Ardından size yazıcınızın durumuyla ilgili bilgi vererek onay doğrultusunda çalışmalarımıza başlarız.

Ricoh yazıcı tamiri hizmetlerimiz

 • Ricoh çok fonksiyonlu yazıcılar: Çok fonksiyonlu yazıcılar fotokopi, baskı, faks ve tarama gibi birden fazla fonksiyona sahiptirler.
 • Ricoh lazer yazıcılar: Lazer yazıcılar en verimli, etkili ve hızlı bir biçimde belgelerinizin çıktısını almanıza yardımcı olabilecek makinelerdir.
 • Ricoh fotokopi makineleri: Fotokopi makineleri çok fonksiyonlu ve tek fonksiyonlu olarak ikiye ayrılırlar ve genelde karmaşıklık düzeyi yüksek olan cihazlardır.

Ricoh marka yazıcınızın problemini çözmek istiyorsanız ilk olarak doğru tespitin yapıldığından emin olmalısınız. Yazıcınızda bağlantı kaynaklı bir problem varsa kabloları değiştirmek yeterli olacaktır. Ricoh yazıcınızda daha farklı bir teknik problem varsa kaliteli teknik servis hizmeti almalısınız.

 • Kağıt sıkışması: Kağıt sıkışması yazıcılarda görülen genel problemlerden birisidir. Bir belge çıkartmaya çalıştığınızda makaralarda yer alan ufak sıkıntılar kağıtların sıkışmasına neden olur. Yazcınızda yer alan bu problemi ortadan kaldırmak için zarar gören makaraların değiştirilmesini sağlamalısınız.
 • Kartuş veya toner ışığının sürekli yanması: Yazıcınıza ait kartuş veya tonerleri değiştirmiş olmanıza rağmen kartuş ve toner ışığı yanmaya devam ediyorsa fünyelerde bir sıkıntı olabilir. Yazıcınıza ait fünyelerin değiştirilmesini sağlarak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Tarama hataları: Tarama hataları donanımsal problemlerden ortaya çıkar. Genellikle bağlantı kablolarını değiştirmek bu problemi ortadan kaldırmak için yeterlidir. Kabloların değiştirilmesi problemi ortadan kaldırmıyorsa yazıcıda teknik bir problem olduğundan emin olabilirsiniz.
 • Kare baskılar: Yazıcıdan belge çıkartmak istediğiniz zaman normal karakterler yerine kare baskılar ortaya çıkıyorsa kullandığınız yazıcıda yazılımsal bir problem var olabilir. Yazıcınız belirli fontları tanımlama konusunda problem yaşadığında yazılım güncelleme yapmanız yeterli olacaktır.
 • Fünye problemleri: Yazıcınıza ait fünyelerde zaman zaman ısınma problemi ortaya çıkabilecektir. Fünyeler doğru bir biçimde ısınmadığında yazıcınız beklendiği gibi çalışmayacaktır. Kabloları değiştirmek bir çözüm olabileceği gibi yazıcıda yer alacak bir teknik probleme karşı da dikkatli olmalısınız.
 • Kağıt bölmesi problemleri: Yazıcınıza kağıt koymanıza rağmen “kağıt yok” uyarısı alıyorsanız ilk yapmanız gereken yazılımları güncellemektir. Sürücüleri güncellemenize rağmen problem devam ediyorsa yazıcınızda teknik bir problem var demektir.
 • Kayıp baskılar: Yazıcınızdan belge çıkartmaya çalıştığınızda belgeler eksik veya yarım çıkıyorsa kağıt problemi var demektir. Yazıcınızda kullanmış olduğunuz kağıtlar yazıcı tarafından algılanmadığı zaman bu tür bir sorun ortaya çıkmaktadır. Yazıcınız için en uygun kağıtları kullanarak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Ricoh yazıcı tamiri hizmetinde neler sunarız?

Yazıcı tamiri konusunda etkin bir marka olarak birbirinden farklı Ricoh model yazıcıları tamir edebilmekteyiz. Her modelin kendine özgü nitelikleri ve özellikleri vardır. Yazıcınız hangi model olursa olsun yaşadığınız probleme yönelik çeşitli çözümler üretebiliriz.

 • Ricoh yazıcınızda yer alan problemleri tespit edebilmek için öncelikle ücretsiz kontrol gerçekleştiririz. Ücretsiz kontrol sonrasında yazıcıda yer alan problem konusunda sizi bilgilendiririz.
 • Ricoh yazıcınızın sahip olduğu problem veya problemlerin çözülebilmesi için yapılacak olan işlemleri size aktarırız. Bu aktarım sırasında vereceğimizin hizmetin ücretini belirtir ve sizden alacağımız onay doğrultusunda tamir veya bakım işlemine başlarız.
 • Yazıcınızda çok fazla problem varsa ve birden fazla tamir gerekiyorsa size özel indirimli teklifler sunabiliriz.
 • Bize tamir ettirmiş olduğunuz Ricoh marka yazıcınıza 90 günlük servis garantisi sunarız. Böylece benzer problemi yaşamanız durumunda tekrar bize ulaşabilir ve ücretsiz bir biçimde konsolu tekrardan tamir ettirebilirsiniz.
 • Yazıcınızda yaşanan problemi çözemezsek herhangi bir ücret talep etmeyiz.

Comments