Xiaomi Cam Değişimi

Günümüzde artık hayatımızın merkezinde olan telefonlarımız sürekli elimizdedir. Xiaomi ürettiği telefon modelleriyle oldukça gündemde olan ve kullanılan bir markadır. Xiaomi cam değişimi birçok telefonda olduğu gibi sık yapılan bir işlemdir. Çünkü telefonlarımız hayatımızın tam merkezindedir. Sürekli elimizde olan telefonların hasar görmesi de bir o kadar yüksek ihtimaller arasındadır. Camdan olduğu içinde telefonlarımız en hasar almaya yatkın yerleri ekranlarıdır. Akıllı telefonların ekranları iki katmandan oluşur. Bunlar ekranın dokunmatik paneli ve ön camıdır. Ufak kırıklarda ve çatlamalarda genellik ön cam zarar görür bu da demektir ki Xiaomi cam değişimi fakat dokunmatiğinde ve ekran görüntüsünde sıkıntı varsa cam değişimi yeterli olmayacaktır. Bu ekran değişimi gerekiyor demektir. Ekran ve cam değişimi Xiaomi firmasında oldukça kısa süre içerisinde kaliteli bir biçimde yapılır. Firma telefonun dokunmatiğinde ve ekran görüntüsünde sıkıntı yoksa sadece cam değişimi önerir. Cam değişimi kesinlikle bu alanda uzman kişiler tarafından garanti kapsamlı yapılmalıdır. Oluşabilecek teknik ve farklı arızalarda karşınızda muhatap olarak bulabileceğiniz insanlar olması önemlidir. Xiaomi firmalarının çalışanları alanlarında oldukça yetkilidir.

Xiaomi Cam Değişimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam değişimi yaptırmak sıkça karşılaştığımız bir işlemdir. Cam değişimi kolay gözüken bir işlem olsa da sanılan kadar kolay bir işlem değildir. Dikkatli ve alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Xiaomi cam değişimi yaptırmadan önce önemle tavsiye ettiğimiz bazı konular bulunmaktadır. Bu tavsiyeler aynı sorunu tekrar yaşamamanız ve telefonunuz için geri dönüşü olmayan problemleri engelleyebilmeniz açısından önemlidir. Xiaomi cam değişimi için dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

1. Cam değişimi sırasında yeni takılacak olan cam kesinlikle orijinal ve seri numaraları sıfır cam olmalıdır.

2.Ön cam değişimi yapılırken arkadaki mekanizmaya zarar verilmemelidir

3.İşlem sonrasında en az 2 ay olmak üzere teknik garanti servisi imkânı sunulmalıdır.

4. Yan sanayi ya da Çin malı parçaların kullanılmasına kesinlikle izin verilmemelidir. Ve kullanılmadığına dair garanti kapsamına alınmalıdır.

5.Cam değişimi yapıldıktan sonra cihazı kullanmaya başlamadan önce cihazı teslim aldıktan sonra incelemeye izin verilmelidir.

6. Cam ya da ekran değişimi yapılırken kesinlikle telefondaki bilgilere zarar gelecek bir işlem yapılmamaktadır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz altı maddeye dikkat ederek cam değişimi yaptırmanız gerekmektedir. Bu altı maddenin önemi Xiaomi teknisyenleri tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir.

Xiaomi Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefonlarımızın cam değişimini yaptırmak oldukça kolaydır. Çok sık darbe alan telefon ekranlarımızda cam değişimi yaptırmak gerekebilir. Kırık çatlak çizilme gibi durumlarda ekran dokunmatiğinde ciddi bir sorun yoksa cam değişimi yapılır. Xiaomi cam değişimi profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Presleme makinaları ile hasarlı olan ön cam kolayca sökülür. Sağlam olan ekran özel temizleme solüsyonlarıyla temizlenir. Ön camın ekran ile uygun şekilde birleşmesi sağlanmak için ısı yalıtımlı OCA maddesi uygulanır. Cam takıldıktan sonra oca laminatör makinaları yardımıyla ekranda hava be boşluk kalmaması sağlanır. İşlem ortalama 2 saat sürmektedir. Xiaomi cam değişimi sonrasında telefonunuzun dokunmatik hassasiyeti ekran canlılığı ve renkleri ilk günkü gibi kalır ve kesinlikle cam değiştirildiği anlaşılmaz. Cam değişimi sonrasında telefonunuzdaki veriler kesinlikle silinmez.

Xiaomi Cam Değişimi Avantajları

Xiaomi cam değişimi avantajları şunlardır: Cam değişimini orijinal parçayla yaptırmış olmanız gerekmektedir. Orijinal parçayla yapılan değişim sonrasında görüntüyü veren ve dokunmatiği sağlayan LCD ekran kendi ekranınız olacağından cihazınız bütün orijinalliğini koruyacaktır.

Dokunma hassasiyeti yaşanmayacak hatta eskisine nazaran daha iyi bir dokunmatik sistemine sahip olabilirsiniz. Dokunmatiğinizin orijinalliği bozulmayacaktır.

Özel katı olarak kullanılan oca yapıştırıcıları sayesinde ekranınız kesinlikle zarar görmeyecektir.

İşlemler özel makinalar ile vakumlama teknolojisi kullanarak yapılır.

Xiaomi Cam Değişim Fiyatları

Xiaomi markası son derece güncel ve gündemde olan bir markadır. Ürettiği birçok telefon modeli vardır. Xiaomi cam değişim fiyatları da bu nedenle sabit değildir. Fiyatlar cihazın modeline göre değişiklik göstermektedir. Fiyat listesi düzenli olarak güncellenmektedir.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!