Xbox 360 Slim Tamiri

Xbox 360 slim tamiri, oyun konsolunuzdaki hataların uzman çalışanlarımız tarafından çözülmesini içermektedir. Oyun konsolları çeşitli nedenlerle hata verebilir. Bu nedenlerin anlaşılması ve çözülmesi için uzmanlara başvurmak en akıllıca olanıdır.

Xbox 360 Slim Hataları

Sizin için oyun konsolunuzda oluşabilecek problemleri derledik. Ayrıca sizin yapabileceğiniz işlemleri de belirttik. Ancak çoğu durumda Xbox 360 slim tamiri hizmetinden yararlanmak daha zahmetsiz ve güvenilir bir çözümdür.

Xbox 360 S açılmıyor

USB Bulunamadı

Konsolun önündeki (2) ve arkasındaki (1) USB bağlantı noktalarını kontrol edin. USB bağlantı noktasının uçları bükülür ve bağlantı noktasının kasasına dokunursa, USB kısa devre yapacak ve Xbox’ın açılmasına izin vermeyecektir.

Bozuk veya Kötü güç kaynağı

Aygıtınız doğru şekilde prize takılıysa ancak güç kaynağı sıcaksa, tüm bağlantıları çıkarın ve bileşenlerin en az bir saat soğumasını bekleyin. Güç kaynağı soğutulduktan sonra sorun devam ederse, Xbox 360 slim tamiri gerekebilir.

Kırık RF Modül kartı

Güç kaynağı iyiyse sorun RF Modül kartı olabilir. Hasar gören kart değiştirilmelidir.

Anakart Ateşlendi

Anakartınızda bir sorun olabilir. Anakart üzerindeki lehimli bağlantıların çatlaması yaygın bir sorundur. Bu durumda, bağlantıları lehimlemek veya yeniden akıtmak mümkündür.

Disk sürücüsü açılmıyor/kapanmıyor

Disk sürücünüz sıkışmışsa, açılmıyor veya kapanmıyorsa, diski manuel olarak çıkarmanız gerekir. Ön plakayı çıkarmak ve sürücüyü manuel olarak çıkarmak Xbox 360 slim tamiri tercih edebilirsiniz.

Xbox 360 Slim diskleri okumuyor

Çizik disk

Aşırı derecede çizilmiş diskler konsol tarafından okunmayacaktır. Sürücüye temiz, çizilmemiş bir disk yerleştirin. Konsolunuz diski sorunsuz oynatıyorsa, sorun çizik disklerdir.

Toz veya Kirli lazer lens

Sorun optik sürücünün merceğinde diskleri okumasını engelleyen toz olabilir. Optik sürücüyü konsoldan çıkarın ve iyice temizleyin.

Bozuk optik sürücüyü düzeltmek için tamire götürün

Optik sürücüyü temizledikten sonra Xbox 360 hala diskleri okumuyorsa, optik sürücünüz büyük olasılıkla arızalıdır. Xbox 360 slim tamiri ile yeni bir sürücüye sahip olabilirsiniz.

Oyun verileri kaydedilemiyor

İstediğiniz kadar deneyin, Xbox 360 Slim’iniz oyununuzu kaydetmeyecektir.

Sıkışan Sabit Disk

Konsolunuz oyun içi verilerinizi kaydetmiyorsa, sabit sürücünüz büyük olasılıkla dolu veya sıkışmıştır. Sabit sürücünün doğru şekilde bağlandığından emin olun, kaydetme için yeterli boş alan olduğundan emin olun ve ardından yeniden kaydetmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa, sıkışan sabit sürücüyü Xbox 360 slim tamiri ile değiştirmeniz gerekebilir.

Kırmızı hata ışıkları

Xbox 360’ınızın arızalı bileşenini belirlemek, güç düğmesinin etrafındaki kaç kırmızı ışığın yanıp söndüğüne bağlıdır.

bir kırmızı ışık

Xbox 360’ınızda sağ alt kırmızı ışık yanıp sönüyorsa konsolunuzda bir donanım hatası var demektir. Konsol açılmaya devam edecek ve bağlı olduğu ekranda bir hata kodu göstermelidir. Kod bir E ile başlayacak ve ardından iki rakam gelecek. 

iki kırmızı ışık

Konsolda soldaki iki ışık kırmızı yanıp söndüğünde, bir bileşen aşırı ısınıyor. Fanın çok gürültülü çalışması muhtemeldir. Konsolu kapatın ve birkaç saat soğumaya bırakın. Gelecekte bunun olmasını önlemek için Xbox 360’ınızın iyi havalandırılan bir alanda olduğundan ve duvarların, ısıtıcıların veya diğer cihazların hemen yakınında olmadığından emin olun.

Üç kırmızı ışık (“Kırmızı Ölüm Yüzüğü”)

“Kırmızı Ölüm Yüzüğü”, ışık halkasının sağ üst köşesi hariç tümü kırmızı renkte yanıp söndüğünde meydana geldi. Bir veya daha fazla bileşeni etkileyen genel bir donanım arızası meydana geldi. Konsol açılmadığından hata mesajı doğrudan görüntülenmez, ancak Xbox’tan ikincil hata kodunu almak mümkündür.

Xbox 360 S’nizin etkilenmesini önlemek için, onu iyi havalandırılan bir alanda tutun ve soğutma deliklerinde herhangi bir engel bulunmadığından emin olun. Cihazınızda aşırı ısınma gözlenirse, güçten çekin ve en az bir saat dinlenmesine müsaade edin. Alternatif olarak, cihazda hava dolaşımına yardımcı olması için harici bir fan kullanın.

Dört kırmızı ışık

Dört kırmızı ışığın tümü yanıp sönüyorsa, Xbox 360 A/V kablosu bağlı değildir. Kabloyu konsola veya kullandığınız ekrana yeniden bağlayın.

Yaygın hata kodları

Xbox 360 slim tamiri gerektirebilen yaygın hata kodları listelenmiştir. Bu kodların açıklamalarını Xbox orijinal sitesinde bulabilir ya da uzman ekibimize sorabilirsiniz.

 • E64: DVD Sürücü Hatası
 • E65: DVD Sürücü Hatası
 • E66: DVD Sürücü Hatası
 • E67: Sabit Sürücü Hatası
 • E68: Voltaj Hatası
 • E69: Sabit Sürücü Hatası
 • E70: Sabit Sürücü Hatası
 • E71: Pano Hatası
 • E72: Pano Hatası
 • E73: G/Ç Donanım Hatası
 • E74: G/Ç Donanım Hatası
 • E75: Ethernet Hatası
 • E76: Ethernet Hatası
 • E77: Ethernet Hatası
 • E78: Pano Hatası
 • E79: Pano Hatası
 • E80: Pano Hatası

İkincil hata kodları

Üç yanıp sönen kırmızı ışığı olan bir Xbox 360 açılmayacaktır, bu nedenle hata mesajının alternatif bir yöntemle alınması gerekir.

İkincil hata kodlarının alınması

Üç kırmızı ışık yanıp sönecek şekilde konsolu açın. Konsolun ön tarafındaki eşitleme düğmesini basılı tutarken disk çıkarma düğmesine basıp bırakın. Işıklar farklı bir düzende yanıp sönmeye başlayacaktır. Bu yeni düzende yanıp sönen ışıkların sayısı, ikincil hata kodunun 0-3 arasında değişen ilk basamağını belirler ve dört ışığın tümü yanıp sönerek 0’ı gösterir.

Senk düğmesini basılı tutmaya devam edin ve çıkarma düğmesine üç kez daha basıp bırakın. Aynı yöntemle ikincil hata kodunun ikinci, üçüncü ve dördüncü hanelerini elde etmek için. Çıkarma düğmesine beşinci kez basılması, yanıp sönen ışıkların orijinal Kırmızı Ölüm Halkası modeline dönmesini sağlayacaktır. Artık 4 basamaklı ikincil hata kodunuzu aldınız.

Güç kaynağı renk kodları

Işık yok Güç yok – Güç kaynağı, ana güç kaynağından güç almıyor (şebeke kaynağına takılı değil).

Yeşil ışık Çalışıyor ve Xbox açık – Güç kaynağı, ana güç kaynağından güç alıyor ve Xbox açıkken düzgün çalışıyor.

Turuncu ışık Bekleme – Güç kaynağı, Xbox kapalıyken ana güç kaynağından güç alıyor.

Kırmızı ışık Güç kaynağı hatası – Güç kaynağı, ana güç kaynağından güç alıyor, ancak Xbox’a güç sağlamıyor. 

Xbox 360 slim tamiri hizmetimiz

Konsolunuzun hata vermesi için pek çok neden bulunmaktadır. Bu problemlerin bazılarını kendi kendinize çözebilirsiniz. Ancak çoğu sorun Xbox 360 slim tamiri gerektirebilir.

Sizlere sunduğumuz uygun fiyatlı tamir hizmetimizde uzman ekibimiz sizinle birebir ilgilenecektir. Her sorunu ve çözümünü size anlatacak ve onay vermeden tamire başlamayacaktır. Tamir işlemleri bitince size haber verilecektir. Eğer isterseniz ücretsiz teslimat seçeneğimizle cihazınızı evinize kadar getirebiliriz. Hizmetlerimiz müşteri memnuniyeti odaklı ve uygun fiyatıdır.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!