Xbox 360 Rgh Kırma Çip Takma

Xbox 360 rgh kırma çip takma işlemi Xbox 360 konsolun yazılımsal olarak ve çip takılarak kırılması işlemidir. Bu işlemin ardından internet üzerinden bilgisayara indirilen oyunların Xbox 360 Jtag konsolunun hard diskine kopyalanmasının ardından oyunların cd kullanmadan oynanmasına olanak tanır. Bu işleme Rgh ya da Jtag ismi verilmektedir.

Eski Jtag sisteminin şimdiki ismi Xbox 360 Rgh işlemidir. İkisinde de yapılan işlem ve kullanım alanları aynıdır. Aralarında herhangi bir fark yoktur. Xbox 360’ın içerisine çip monte edilmesini ardından programlama yapılır. Bu işlemlerden sonra harici hard diskten ya da Xbox 360’ın kendi dahili belleğinden oyun oynanabilir. Bu işlemin cihaza herhangi bir zararı yoktur. Xbox 360 Jtag ya da Rgh işlemi yapılmasının ardından orijinal oyunlar oynanmaya devam edebilir ya da film DVD’leri izlenebilir. Tek eksi yanının online olarak Xbox Lİve’a bağlanarak oyun oynanmaması olduğu söylenebilir. Ancak yine de online oyun oynanmak isteniyorsa Xbox Lİve’a değil, Xlink Kai ya da başka serverlara bağlanmak gerekir. Bu şekilde online oyun oynamakta ve yine Xbox 360 oyunlarını hard diskten oynamaya devam etmekte mümkündür.

Xbox 360 rgh kırma çip takma ya da Jtag işlemi yapılmasının ardından emülatörler sayesinde sadece Xbox 360 oyunlarını değil, diğer konsolların oyunlarını da oynamak mümkün hale gelir. Bu emülatörler şöyledir;

 • Xbox mame emülatörü
 • Xbox 360 nes emülatörü
 • Xbox 360 Playstation 1 emültörü
 • Xbox 360 amiga emülatörü

Gibi programlar kullanılarak diğer konsolların oyunlarını Xbox 360 Rgh ya da Jtag işlemli konsollar ile oynamak mümkündür.

Xbox 360 JTAG  Rgh Oyun Nasıl Yüklenir?

Xbox 360 rgh kırma çip takma ile konsola oyun nasıl yüklenir? Kapasitesi 16 GB ya da daha fazla olan bir harici HDD ya da USB flaş bellek bu işlem için gereklidir. Herhangi bir siteden Xbox 360 oyunu indirilir. Indirme işleminden sonra Winrar programı ile oyun İSO hale getirilir. Yani oyunun uzantısı ve ismi Fifa2022.iso şeklinde olmalıdır. Oyun İSO formatında görüldükten sonra Xbox 360 Rgh işlemli konsola convert edilmelidir. Bunun için bilgisayara bir İSO extract programı indirilmelidir. Bu program kullanılarak Xbox 360 İSO oyunlar5 RGH ya da Jtag formatına çevrilir. Çevirme işlemi oldukça kolaydır.

Oyunun olduğu yer gösterilir ve oyunun çıkarılmak istendiği yer seçilir ardından işlem ortalama 3 dk içerisinde tamamlanır. Bu işlem tamamlandıktan sonra indirilen oyun artık Xbox 360 Rgh işlemli konsolda oynamak için hazırdır. Oyunu çevirme işlemi bittikten sonra FAT 32 formatına sahip disk ya da USB bellek içerisine yeni bir klasör açılarak bu klasörün içerisine çevirme işlemi yapılmış oyun kopyalanır. Daha sonra konsolda oynanmaya başlanabilir.

Xbox 360 rgh kırma çip takma
Xbox 360 rgh kırma çip takma

Xbox 360 XEX Menü

Xbox 360 rgh kırma çip takma işleminden sonra kurulan bir program olan XEX menü sayesinde oyunlar harici hard diskten çalıştırılarak oynanabilir ya da oyunlar Xbox 360 dahili belleğe kopyalanabilir. Böylece Xbox 360 oyunlarım bölümünde XEX menü görülebilir. A tuşuna basılarak çalıştırılır. Daha sonra yukarıda bahsedilen çevirme işlemi yapılır. Fat 32 formatlı USB belleğe bir klasör açılarak oyun kopyalanır. Böylece bellek Xbox 360 Rgh işlemli konsola takıldığı zaman XEX menüye girildiğinde yüklenen oyunun resmi görülür ve oyuna tıklandığı zaman oyun çalışmaya başlar. Bütün işlem bu kadardır.

 Xbox 360 Freestyle Nedir?

Xbox 360 rgh kırma çip takma işlemi yapılmış konsollar için yapılan bir yazılım olan Freestyle bir nevi oyunları çalıştırma programıdır. Görselliği istenilen şekilde düzenlemek mümkündür. Xbox 360 hard diskte bulunan oyunları kopyalama, düzenleme, silme ya da Xbox 360 emülatörleri çalıştırma ve online oyun oynama gibi özelliklere sahip bir programdır.

Bu program dışında Xbox 360 Dashlaunch yazılımı da mevcuttur. Bu yazılım Xbox 360 Rgh işlemli konsolların olmazsa olmazıdır. Xbox 360 oyunlarında olan güncelleme hatası ya da bazı emülatörlerin kurulup kullanılması için bu yazılım kullanılmalıdır. Bu yazılım bir nevi tamamlayıcı unsurdur.

Xbox 360 Dashlaunch yazılımının kurulumu şu şekilde yapılmaktadır. Bir siteden Xbox 360 Dashlaunch yazılımı indirilir. İndirilen dosya Winrar’dan çıkarıldıktan sonra USB flas belleğe kopyalanır. Ardından Xbox 360’ın USB girişine takılır. XEX menüsüne gelerek çalıştırılır. Buradan USB flas belleğe gelinir ve Xbox 360 Dashlaunch klasörünün içerisine girilir. Daha sonra Installer klasörünün içinde bulunan default.xex dosyasına tıklanır. Açılan soruya YES cevabı verilmesinin ardından konsol kapanıp tekrar açılır. Bu işlemden sonra Xbox 360 Jtag ya da RGh işlemli konsola Dashlaunch kurulumu yapılmış olur.

Dashlaunch yazılımı sayesinde oyunlarda görülen güncelleme hatalarının önüne geçilmiş olunur. Xbox 360 Rgh konsollarda mutlaka Dashlaunch yazılımı yapılması önerilmektedir. Böylece konsollarda yaşanabilecek bazı sorunların oluşmaması sağlanmış olur. Xbox 360 rgh kırma çip takma işlemi yazılımsal olarak çip takma işlemidir. Bu işlem sayesinde internet üzerinden bilgisayara indirilen oyunların oynanması sağlanmış olur.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!