Iphone Dokunmatik Değişim

Akıllı cihazlar hayatımıza girdiğinden beri kullanımı aktif bir şekilde devam etmektedir. Her telefon markası farklı özellik sunmakta ve kişilerin dikkatini çekmektedir. Kamerası, profesyonelliği ve dayanıklı yapısıyla dikkatleri üzerine çeken iphone akıllı cihazlar ise oldukça fazla tercih edilmektedir. 

Iphone akıllı telefon cihazlarının ekranları her ne kadar dayanıklı olsada farklı nedenlere bağlı olarak yüzeylerinde kırılma ya da çatlama gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Günlük hayatta sıklıkla kullanılan cep telefonların dokunmatiklerinde problem olması halinde kişiler yeni cihaz almak yerine ekran (dokunmatik) değişimini gerçekleştirmektedir. Çoğu telefon tamircisi ve teknik servis tarafından gerçekleştirilen ekran değişimi sayesinde sadece telefonun hasarlı parçası değiştirilmektedir.

Iphone dokunmatik değişim işlemi ise oldukça kısa süreli olmakla beraber, değişim sonrasında telefon kullanılabilir hale gelmektedir. Ancak kullanıcılar çoğu zaman kırılan ekranlarını değiştirmek istememekte ve o şekilde kullanmaktadır. Bu ise cep telefonu yüzeyinde gökkuşağı görüntüsü oluşturmakla birlikte kişilere tehlike arz edebilmektedir.

Iphone Dokunmatik Değişim Nasıl Yapılır? 

Herhangi bir darbe sonucunda telefon ekranında oluşan kırıklar, paramparça olan ekran ve dokunmatiği çalışmayan ekranlara dokunmatik değişim işlemi uygulanmaktadır.  Dokunmatik değişim işlemleri ise telefon markasına ve özelliklerine göre değişmektedir. Günümüzde popüler olan ıphone cihazların ise iphone dokunmatik değişim işlemi sıklıkla yapılmaktadır. Dokunmatik değişimlerinde telefonun ön yüzeyinde bulunan ekran tamamen değişmektedir. Ekran değişimi yapılırken cihaz içerisinde farklı parçalar değişmemektedir. Genellikle 40 dakika ya da 2 saat süren iphone dokunmatik değişim işlemi aşamaları ise şu şekildedir; 

1.Aşama; Cihaz tamamen kapalı konuma getirilmektedir.

2.Aşama; Cihazın alt kısımında bulunan iki adet vida sökülür.

3.Aşama; Çoğu iphone cihazların ekranı kasaya yapışık haldedir. Bu nedenle vidalar söküldükten sonra ekran ısıtıcı eşliğinde ekran ve kasaya ısı aktarılarak yapıştırıcılar yumuşatılır. 

4.Aşama; Ekran ayırma aparatı eşliğinde ekran kasadan ayırılmaktadır.

5.Aşama; Ekran kasadan ayrıldıktan sonra pil bağlantıları sökülmekidir.

6.Aşama; Bağlantılar söküldükten sonra enerji kesilmektedir. Ardından face id, kamera, ekran soketleri tamamen dökülür ve ekran bölümü tamamen anakarttan ayrılır.

7.Aşama; Ekran üzerinde bulunan bütün ahize yeni ekrana aktarılır. 

8.Aşama; Akabinde eski sıvı bantları ve kasanın temizliği yapılır.

9.Aşama; Eski sıvı bandının yerine yeni sıvı bandı titiz bir şekilde kasaya yapıştırılır.

10.Aşama; Kamera soketleri ve ekran ana karta özenle takılır. Ardından kapaklar monte edilerek civatalar yerlerine takılır. 

11.Aşama; Yeni sıvı bantlarına zarar vermeden özenli ve titiz bir şekilde ekran kasaya yapıştırılmaktadır. 

12.Aşama; Son aşamada alt kısımda bulunan iki civata takılarak cihaz kontrolü yapılır. 

Iphone Dokunmatik Değişimi Yapılırken Hangi Unsurlara Dikkat Etmek Gerekir? 

Sosyal ilişkiler ve iş bağlantılarını çoğunlukla cep telefonu üzerinden gerçekleştirmekteyiz. Öyleki günümüzün çoğunu cep telefonlarıyla geçirmek mümkündür. Yoğun bir şekilde kullanılan cep telefonları, düşme sonucunda ya da kaza sonucunda hasar alabilmektedir. Kullanıcılar kılıf ya da koruyucu gibi faktörler kullansana olası sert darbelerde ekranlarda hasarlar oluşabilmektedir. Pek çok model ve markanın telefon cihazları oldukça dayanıklıdır ancak kırılma durumu kaçınılmaz olabilmektedir.

Günümüzde en fazla tercih edilen iphone cihazlarınında sıklıkla ekran değişimi yapılmaktadır. Iphone dokunmatik değişimi işlemi genellikle ekranın darbe alması sonucunda oluşmaktadır. Iphone dokunmatik değişim işlemi yapılırken birden fazla unsura dikkat etmek gerekmektedir. Bu unsurlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

• Iphone cihazınızın ekran değişimini yapacak teknik servisin güvenilir olması gerekmektedir. Güvenilir ve uzman teknik servis ekipleri ekran değişimi sırasında kaliteli parçalar ve gelişmiş yöntemler kullanarak cihazın daha fazla zarar almasını önlemektedir. 

• Çatlayan ya da kırılan iPhone dokunmatik bölümü özel makineler eşliğinde kasadan ayrılmalıdır. 

• Iphone telefon ekranı değişimi yapılırken orijinal ekran kullanılmalıdır. Yan sanayi ekranlar telefona zarar verebilmektedir.

• Ekran değişimi yapıldıktan sonra garanti ve faturalandırma işlemi yapılmalıdır. Bu sayede ekran değişiminden kısa bir süre sonra olası sorunlarda kullanıcılar mağdur olmamaktadır.

Iphone Dokunmatik Değişimi Hakkında Birkaç Bilgi 

Günümüzde akıllı telefonların kullanımın yaygınlaşmasıyla birlikte ekran değişimi sıklıkla yapılan tamir işlemlerinden biri olmuştur. Dokunmatik panel ekran ile birleşik vaziyettedir. Bu nedenle telefonlarım ekran yüzeyi kırıldıktan sonra cihazlarda dokunmatik işlevi yerine getirilmemektedir. Iphone dokunmatik değişim işlemi sırasında çoğu zaman sadece ekran değiştirilirken çoğu zaman ön camda değiştirilebilmektedir. Çünkü ekranın arka yüzeyinde bulunan ön camlar, ekranın sert darbe alması sonucunda kırılabilmektedir. Iphone dokunmatik değişim süresi genellikle 40 dakika ile 2 saat arası sürebilmektedir. 

Iphone cihazlarında ekran değişimlerinde en önemli unsur ise yeni monte edilecek ekranın orijinal olmasıdır. Orijinal olmayan ekranlar çoğu zaman iphone cihazlarına uyum sağlamamakta ve cihazda büyük sorunlar oluşturabilmektedir. Ayrıca dokunmatik değişim sırasında açılan kasa titiz biçimde temizlenmeli ve içerisinde bulunan bütün tozlardan arındırılarak yeni ekran takılmalıdır. Aksi halde tozlar yeni ekran üzerinde baloncuklar oluşturabilmektedir.

Iphone Dokunmatik Değişimi Güncel Fiyatları 

Iphone ekranları oldukça kaliteli ve şık bir görünüme sahiptir. Baskı sonucu ya da farklı faktörler sonucunda kırılan ekranın değişimi yapılması gerekmektedir. Ekranı kırık olan kullanıcılar ise sıklıkla iphone dokunmatik değişim işlem fiyatlarını araştırmaktadır. Dokunmatik değişim işlemlerinde ekran değişimi gerçekleştirilmektedir. Ekran değişim fiyat rakamı ise iphone cihazın modeline göre farklılıklar göstermektedir. Güncel iphone ekran değişim ücretleri ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

MARKAMODELCAM DEĞİŞİMDOKUNMATİK DEĞİŞİMFİYAT
AppleIphone 6g
AppleIphone 6 Plus
AppleIphone 6s
AppleIphone 6s Plus
AppleIphone 7g
AppleIphone 7 Plus
AppleIphone 8g
AppleIphone 8 Plus
AppleIphone X-Xs
AppleIphone xs max
AppleIphone Xr
AppleIphone 11g
AppleIphone 11 Pro
AppleIphone 11 Pro Max
AppleIphone 12 Mini
Apple Iphone 12-12 Pro
AppleIphone 12 Promax
AppleIphone 13 Mini
AppleIphone 13-13 Pro
AppleIphone 13 Pro Max

USD ve tedarik sorunları sebebi ile lütfen fiyat alınız.

Iphone Farklı Sorunlar Nelerdir?

İphone kullanıcıları yazılımsal sorunlar ile sıklıkla karşılaşabilmektedir. İphone yazılım sorunu giderme kapsamında kullanılan pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en sık kullanılan ise iphone cihaza hard reset uygulamaktır. Ancak hard reset işlemi sonrasında yazılımsal sorunlar çoğu kullanıcıda halen daha devam edebilmektedir. Bu durumda ise kullanıcılar iphone cihazlarını güncelleme işlemini kullanmaktadır. İphone güncelleme yöntemini şu adımları kullanarak yapabilirsiniz; İphone ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme eğer son iOS güncellemenizi yapmadıysanız karşınıza İOS güncelleme butonu çıkacaktır bu buton kapsamında cihazınızı güncelleyiniz. Ancak güncellemeniz son sürümdeyse ve yazılımsal sorunlarla karşılaşıyorsanız uzman bir teknik servis ekibinden destek alabilirsiniz. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!