Bilgisayar telefonu görmüyor

Bilgisayar Telefonu Görmüyor Neden Olabilir?

Bilgisayar telefonu görmüyor hatası sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Çok sayıda problem buna neden olabilir. Hangi marka olursa olsun telefonun bilgisayara bağlanması bir donanım bağlanmasıdır. Bu nedenle donanımsal sorunların nedeni olarak ilk akla gelen durum kablolardaki veya soket girişlerindeki problemlerdir. Bunu düşünerek sorunu tespit etmek daha sağlıklı olacaktır.

Bilgisayar Telefonu Görmüyor Sorunu İçin Çözüm Var Mı?

Bilgisayar telefonu görmüyor sorununda çoğu kişi çözüm yolları aramaktadır. Bu sorun için basit birkaç çözüm yolu bulunmaktadır.

İlk yapmanız gereken USB cihazının kablolarını kontrol etmektir. Eğer USB cihazının kablolarında bir hata varsa bağlantı hatası verebilir. USB kablosunu taktığınızda dosya aktarımı ve şarj seçenekleri çıkmıyorsa – hiçbir bildirim gelmiyorsa- kabloyu değiştirmelisiniz. Eğer yeni kablo işinizi çözmediyse farklı bağlantı noktaları denenmelidir. USB 3.0 ve USB 2.0 gibi farklı bağlantı noktaları varsa telefonu sırayla deneyebilirsiniz. Farklı bağlantı noktaları ve kablolar denenmeden önce uygulanabilecek bir diğer yöntem ise telefonu ve bilgisayarı yeniden başlatmayı denemektir.

Basit bir yöntem ise, telefonu farklı bilgisayarlara bağlamayı deneyerek sorunun nerede olduğunu kolayca bulabilirsiniz. Kesin sonuç veren bir yöntemdir. Çünkü Windows 10 sürücüyü başta doğru yüklememiş olabilir. Cihazın yüklemesini kaldırıp yeniden yüklemek için; aygıt yöneticisini açın ve USB aygıtları menüsünü genişletin. Burada telefonu ismiyle bulun ve açın. Cihazı kaldır seçeneğini seçin. Ve çıkan ekranları onayladıktan sonra telefon ve bilgisayarın bağlantısını keserek yeniden yükleyin. Bilgisayar açıldığı zaman telefonu bilgisayara bağlayın. Windows 10 işletim sistemi yeni aygıtı algılayacak ve sürücüleri geri yükleyecektir.

Sürücülerin yüklenmesini kaldırıp yeniden yükleme yapabilirsiniz. Cihazın kaldırılıp yeniden yüklenmesi işe yarayacaktır. Bu durumda yapılması gereken şey, aygıt yöneticisinin USB aygıtları bölümündeki sürücü güncelleme ayarlarını kontrol etmektir.

Bilgisayar telefonu görmüyor sorununda bir diğer çözüm yolu ise, USB hata ayıklama seçeneğinin aktifleştirilmesidir. Biraz uzun ve karmaşık olan bu yöntem pek kullanılmasa da, en son yöntem olarak kullanılabilir. Güvenilir ve kesin sonuç veren yöntemlerden birisidir.

İlk olarak telefonu bilgisayara bağlayın ve telefonun ayarlar kısmını açın. Sistem ya da aygıt yazan yere tıklayın. Cihaz numarasını bulun ve birkaç kez dokunarak geliştirici seçenekleri aktif edin. Geliştirici seçeneklerini açın. Geliştirici seçenekler arasından USB hata ayıklama seçeneğine tıklayın ve aktif edin. Cihaz işleminin tamamlanmasını bekleyin. Telefon dosyasına Dosya gezgini üzerinden ulaşılabilir. Bu işlemlerden sonra sorun çözülecektir.

Bir diğer ve son çözüm yolu olan, OEM sürücüleri. OEM sürücüleri, aygıt üreticileri tarafından geliştirilir. Bu yöntemi, aygıt sürücülerini güncellemediyseniz uygulayabilirsiniz. İlk olarak cihaza uygun aygıt sürücüsünü bulun ve indirin.

Aygıt yöneticisini açın. Buradan telefonu bulun ve cihazı güncelleştir seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada bilgisayarıma gözat seçeneğine tıklayın. Dosyalar arasından indirilen OEM sürücüsünü bulun ve yükleyin. Yükleme süresi her bilgisayara göre değişmektedir. İşlemden sonra bilgisayar telefonu görmüyor sorunu ortadan kalkacaktır.

Bilgisayarın Telefonu Görmemesi – Apple

Bilgisayarınız bir MAC değilse ve bir Apple telefonu bağlamak istiyorsanız hata verebilir. İlk önce bilgisayarda son sürümün yüklü olup olmadığını kontrol edin. Eğer son sürüm yüklüyse işleme devam edin. Sonraki adım USB kablosunu bağlayın. Bilgisayar yine de bağlanmıyorsa USB kablosunu kontrol edin.

Cihazı yeniden başlatın. Ve işlemlere devam edin. Başka bilgisayarda da aynı hatayı alıyorsanız telefondan kaynaklı olabilir. Bilgisayarınız MAC ise sistem bilgilerinden cihazınızı kontrol etmelisiniz.

<a></a>Bilgisayar Telefonu Görmüyor Neden Olabilir? 602141758576a

Bilgisayarın Telefonu Görmemesi- Android

Android işletim sistemine sahip telefonlarda, bilgisayar telefonu görmüyor sorunu yaşıyorsanız USB girişlerini kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınız MAC ise Android cihazın dosyalarına erişmek pek de kolay değil. Eğer cihazının sürücüsü bilgisayara kurulu değilse bundan kaynaklanan bir problem de olabilir.

Eğer kabloda bir sorun yoksa, dosya transferi yapmalısınız. Bunun içinde Android File Transfer yüklemek gerekiyor. Bu program sayesinde kısa zaman içerisinde dosya transferi yapılabilir. Bunun için OpenMT uygulaması da kullanılabilir.

Documents yazan klasöre giriyorsunuz. Bilgisayarda açılan yeni klasörün içine sürükle bırak yöntemiyle transfer ediliyor. HiSuite kullanarak da transfer tamamlanabilir.

Bilgisayarın Telefonu Görmemesi- Xiaomi

Xiaomi telefonunda meydana gelen bilgisayar telefonu görmüyor sorunu basit bir şekilde çözülebilir. İlk olarak bazı kontrolleri yapmak gerekmektedir.

Bu kontroller; USB kablosu ve USB girişi kontrol edilmeli, USB sürücüsü kaldırılmalı ve ekran kilidi kaldırılmalıdır. Ekran kilidinin kaldırılmasındaki önem şöyledir; her telefonda olduğu gibi bilgisayara bağlanmadan önce Xiaomi telefonu sizden izin istemektedir. Ekran kilidi kaldırılmadığında ve izin verilmediğinde bilgisayara bağlanma gerçekleşmez.

Yukarıda anlatılan kontrollerin yapılmasına rağmen sorun devam ediyorsa bilgisayar ve telefonda herhangi bir sorun olabilir. Bunun için de teknik servise götürülmesi önerilir.

Bilgisayarın Telefonu Görmemesi – iPhone

iPhone telefonlar bilgisayara bağlıyken Finder veya iTunes’da gözükür. Eğer gözükmüyorsa çözüm yolları aşağıda yer almaktadır.

  • Finder veya iTunes’a bakın.
  • iPad veya iPhone’un yazılımlarını güncelleyin. Eğer sistemsel bir hata varsa güncelleme yaparak bunun önüne geçebilirsiniz.
  • Aygıtın kilidini açın ve aygıtta ana ekranın açık olduğundan emin olun. Bir USB kablosu ile aygıtı doğrudan bilgisayara bağlayın. Bu yöntem işe yaramazsa tüm bağlantıları kesin.
  • Bilgisayarınıza takılan aygıt için “ Bu cihaza güvenilsin mi” yazısı çıkabilir. Güvenilsin seçeneğini işaretleyerek bilgisayara bağlanmasını sağlamış olursunuz.
  • Bilgisayarı yeniden başlatmayı deneyin. Bazen işe yarayan bir yöntemdir.
  • Farklı bir bilgisayar, USB bağlantı noktası veya USB kablosu deneyin. Sorun bunlardan kaynaklanıyor olabilir.
  • Eğer burada anlatılan yöntemler işe yaramadıysa bir Apple teknik servisi ile iletişime geçmenizi öneririz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!