Workstation Notebook Tamiri

Workstation notebook tamiri özellikle iş yerlerinde ya da karmaşık işlemler yapanların kullandığı bilgisayarlara yapılan işlemdir. Workstation bilgisayarlar çok ekranlı ve karmaşık yapılardır. Bu nedenle sorunlarını anlamak da oldukça güçtür. Uzman çalışanlarımız bunu sizin için yapabilmektedir.

Workstation bilgisayarları için kullanır?

Workstation bilgisayarları çok özel amaçlar için oluşturulma eğilimindedir ve dahili bileşenleri bunu yansıtacaktır. AutoCAD, Lumion, Adobe Premiere veya Revit gibi yazılımları kullanarak tasarım, işleme veya içerik oluşturma gibi iş akışları, genellikle bir ev masaüstüne karşı gerçek bir Workstationdan yararlanır.

Standart masaüstü bilgisayarların aksine, Workstation tipik olarak ECC (hata düzeltme) RAM’i destekler, NAS sürücüleri gibi gelişmiş depolama yeteneklerine sahiptir, Quadro ve Radeon Pro gibi profesyonel sınıf grafikleri kullanır ve profesyonel düzeyde anakartlara sahiptir.

Ürün desteği ve garantileri de çok daha sağlamdır, bu da bu bileşenlerin maliyetini artırmada önemli bir faktördür. Bir ödün olarak, bu endüstriyel sınıf parçalar tipik olarak daha uzun süre dayanabilir. Ancak Workstation notebook tamiri ve sorunun anlaşılması da oldukça karmaşıktır.

Başlıca CPU ve GPU üreticileri, Workstation görevlerine özel olarak uyarlanmış ürün grupları sunar.

Workstation sorunları ve çözümleri

Bazı sorunlar tüm Workstation notebookortaktır ancak Windows genellikle Unix, Linux veya Macintosh’tan daha fazla sorunla karşı karşıyadır. Bazı tipik problemler ve çözümleri aşağıda verilmiştir.

Sorun 1: Workstation, Sunucu Çözümlerine bağlanamıyor

 • Duvara giden Workstation kablosunu ve ağ bağdaştırıcısını kontrol edin. Fiş ve Workstation arasında çalışan patch kablolar prizden çıkmış olabilir. Fiş ve kablo dolabı arasındaki bağlantıyı, yeni kablo tesisatının eski kabloları çarpması ve gevşetmesi için yaygın olarak kontrol edin. Ayrıca, bir yuvaya kart eklemek diğer yuvalardaki kartları gevşetebilir. Patch kablolar, çekildiğinde adaptörleri gevşetebilir.
 • Kablolama yoğunlaştırıcı üzerindeki bağlantı noktasının çalıştığını doğrulayın. İyi bir bağlantıya sahip bağlantıyı (sorunun oluştuğu) güvenilir bir bağlantı noktasına geçirin. Bunun için Workstation notebook tamiri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.
 • Çerçeve tipini kontrol edin. NetWare 4’ün ilk sürümleri için varsayılan çerçeve türü Ethernet değildi (NetWare 3’te olduğu gibi). Bu nedenle, birçok yönetici sistemi yükseltirken çerçeve tipini kontrol etmeyi unutur.
 • Kilitli bir hesap olup olmadığını kontrol edin. İzinsiz giriş tespit sistemlerinin kullanılması nedeniyle, çok sayıda başarısız oturum açma girişiminde bulunulursa istasyonlar ağdan kilitlenir.
 • Tüm Workstation dosyalarının düzgün şekilde yüklendiğini doğrulayın. Workstation bazı değişiklikler ağ belleğini kullanır ve hata mesajları bazen o kadar hızlıdır ki kullanıcılar tarafından gözden kaçırılır.
 • WAN bağlantıları için zaman aşımı değerlerini kontrol edin. WAN bağlantıları, LAN bağlantılarından daha az güvenilirdir ve daha uzun sürer. Bazı Workstation, uzak sunucuya ulaşmadan veya doğru şekilde kimlik doğrulaması yapılmadan önce zaman aşımına uğrayabilir. Bu durumda SPX zaman aşımı değerini artırın.
 • Hub’ları ve yönlendiricileri kontrol edin. Kablo göbekleri nadiren başarısız olur. Yine de fişten çekilebilirler. Bir hub’a bağlı bilgisayarların iletişim kurup kuramadığını kontrol edin. Yönlendiriciler bir bağlantı noktasında kesintiliyse, bağlantı noktasını sıfırlayın.
 • Sunucunun Workstation isteğini gördüğünü doğrulayın. İstekleri izlemek için TRACK ON komutunu kullanın.

Yukarıdaki çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, Workstation notebook tamiri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sorun 2 Workstation, Uygulama Çözümlerini kullanamıyor

 • Workstation yapılan son değişiklikleri öğrenin. Bazı yeni yardımcı program kritik DLL’leri değiştirmiş olabilir veya yeni bir Windows uygulaması Kayıt Defterini değiştirmiş olabilir. Bu tür programları kaldırın.
 • Kullanıcının haklarını kontrol edin. Bu sorun genellikle yeni uygulamalarda ortaya çıkar. Kurulum tarafından oluşturulan tüm uygulama dizinlerini tek bir ana dizine yerleştirilmek yerine iki dizinin altına yerleştirilebileceğinden kontrol edin. Yükseltme sırasında genellikle yeni bir dizin veya iki dizin eklenir. 
 • Bayrakları kontrol edin. Çoğu uygulamada, Salt Okunur ve Paylaşılabilir olarak ayarlanmış bayraklar olmalıdır. Bir uygulama yedeklendiğinde Salt Okunur ise, bantla geri yüklendiğinde Normal hale gelebilir. Bir sorun olması dahilinde Workstation notebook tamiri için çalışanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Sorun 3: Workstation ‘Yeterli Bellek Yok’ hatası görüntüleniyor
Çözümler:

 • Workstation yapılan değişiklikleri öğrenin. Çalışan bir ağ istemcisi aniden daha az bellek gösteriyorsa, bir şeyler değişmiştir ve onu orijinal haline getirmeniz gerekir. 
 • Gizli yerleşik programları kaldırın. Faks ve e-posta programları gibi bazı uygulamalar, kullanıcıya varlıklarını açıklamadan bellekte yer kaplayabilir.
 • Genellikle önceki sürümlerden daha fazla bellek gerektirdiğinden, ağ istemci yazılımı yükseltmesine dikkat edin.

Sorun 4: Windows düzgün çalışmıyor
Çözümler:

 • Kullanıcının doğru Workstation oturum açtığını kontrol edin. Sunucudaki paylaşılan Windows dosyaları, yönetim için zaman kazandırır, ancak kullanıcı yanlış veya farklı bir Workstationdan oturum açarsa, kalıcı takas dosyası gibi ayrıntılar makinede farklı olacaktır. Burada işlevsellik, doğru Workstation yapılandırmasına bağlıdır. Yapılandırmayı yapamazsanız Workstation notebook tamiri ile uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.
 • Bir uygulamayı yüklemeden önce ve sonra Sistem Kaynaklarını veya Görev Yöneticisini kontrol edin, çünkü bu size uygulamanın kaynağının ihtiyaçları hakkında bir fikir verecektir. Buna göre, bir uygulamayı tutabilir veya kaldırabilirsiniz.
 • Windows için iyi bir kaldırma programı edinin. Çoğu uygulama, kaldırıldıktan sonra bile kendilerini iyi temizlemez.

Workstation Notebook Onarım Hizmetlerimiz

Workstation notebook tamiri için uzman çalışanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Bilgisayarınızı yerinden oynatmadan gelip yerinde tamir edeceklerdir. Tamir öncesinde ücretsiz bir sorun tespit yapılacaktır.

Tespit edilen sorun ve çözüm size bildirilir ve onayınızla tamire başlanır. Garantili tamir işlemimiz vardır. Garanti süresince karşılaşılan sorunlarınız ücretsiz olarak tarafımızca çözülecektir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!