Sanal Makine Kurulum Hizmeti

Sanal makine kurulum hizmeti, gelen yoğun talepler sonucu bizim de verdiğimiz bir hizmettir. Gelişen teknoloji sonucu talepler de bu yönde değişti. Müşterilerimizin taleplerine göre istedikleri kurulum hizmetini vermeye özen gösteriyoruz.

Sanal Makine Nedir?

Sanal makineler artık eskisinden çok daha yaygın ve her kurumsal yöneticinin sanal sunucuları ve diğer sanal makineleri kurmakla uğraşması gerekecek. Bu süreçle ilgili en iyi uygulamaları nasıl takip edeceğinizi bilmek, kurumsal makinelerinizin yüksek düzeyde işlevsellik ve performansla çalışmasına yardımcı olabilir.

Sanal makineler, başka bir makinede çalışan bir program tarafından oluşturulan bilgi işlem örnekleridir, fiziksel olarak mevcut değillerdir. Sanal makineyi oluşturan makineye ana makine, Sanal makineye ise “misafir” adı verilir. Bir ana makinede birçok konuk sanal makineniz olabilir. Sanal makine kurulum hizmeti ile sanal sunucu, bir program tarafından oluşturulan bir sunucudur. Tek bir fiziksel makineden çalışan birçok sanal sunucunuz olabilir. Birbirlerinden ve fiziksel makineden tamamen ayrıdırlar.

Fiziksel donanım yerine sanal sunucuları kullanmanın birçok faydası vardır ve sanal sunucu kurmak, her işletmenin büyüdükçe göz önünde bulundurması gereken bir şey olmalıdır. Yalnızca tek bir sunucunuz varsa, muhtemelen sanallaştırmaya değmez – ancak daha fazla sunucu eklemeye başladığınızda yatırım mantıklı olur.

Birincisi, Sanal makine kurulum hizmeti ile fiziksel donanım yerine sanal sunuculara geçiş yaparken büyük miktarlarda tasarruf edebilirsiniz. Tek bir fiziksel makine üzerinde birden fazla sanal sunucu barındırdığınızda, her bir sanal makineye kaynak ayırabilir ve makinelerin ihtiyaç duydukları kaynakları yalnızca o anda almalarına olanak tanıyabilirsiniz. Bu da tek bir fiziksel makinenin kaynaklarını birden çok sanal aracılığıyla daha kolay bir şekilde yayabileceğiniz anlamına gelir. Bir Sanal makine daha az kaynak kullandığında, başka bir sanal makine, alanını kullanabilecek ve daha fazla verimliliğe olanak tanıyacak ve fiziksel makinelerin aşırı sağlanmasından kaynaklanabilecek kaynak fazlalığını azaltacaktır.

Daha az fiziksel makineniz olduğunda, sunucularınızı depolamak için ihtiyaç duyduğunuz fiziksel alan miktarını azaltarak paradan da tasarruf edersiniz.

Ayrıca, Sanal makine kurulum hizmeti, makinelerin sağlanması ve temel hazırlığının kaldırılması, makinelerin çoğaltılması, verilerin yedeklenmesi ve kurtarılması ve makinelerin taşınması sırasında da zaman kazanabilirsiniz. Tüm bu işlemler, fiziksel sunuculardan çok daha hızlı bir şekilde Sanal makineler ile hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sanal Makine Sunucusu Nasıl Kurulur

Bir Sanal makineler sunucusu oluşturmak ve kurmak kolaydır, bu nedenle kullanımları bu kadar yaygın hale gelmiştir. Tek bir donanım üzerinde kurabileceğiniz sanal makine sayısını sınırlayan ana şey sabit disk alanı olduğundan, sanal ana makineler kurmak ilk adımdır.

Fiziksel ana makinenizin kapasitesi, sanal sunucu makineleri kurmak ve kaç tane oluşturabileceğinizi bilmek için önemlidir. Çünkü Sanal makine kurulum hizmeti için her Sanal makinenin ayrıca RAM ve CPU’ya ihtiyacı olacaktır. Bol miktarda sabit disk alanınız ve mümkün olduğunca çok çekirdeğe sahip bir CPU’nuz olduğundan emin olun. Günümüzde sunucular tamamen çok çekirdeklidir, bu nedenle Sanal makinelerinizi barındırma gücüne sahip olmaları gerekir. Olabildiğince hızlı RAM alın; CPU kaynaklarını fazladan tahsis etmek kolaydır, ancak RAM değil.

Sanal sunucu görüntüleri için bir depolama alanı ağınız yoksa gerekli olabilecek depolamayı da göz önünde bulundurmalısınız. Bu durumda, ana sunucunun bu depolamayı tutmak için yeterli diske ihtiyacı olacaktır—SATA sürücüleri veya SAS sürücüleri en iyisidir.

Sanal Makineler Nasıl Yapılandırılır?

Sanal makine kurulum hizmeti ve sanal sunucularınızı yapılandırmak da biraz zaman alacaktır. İlk olarak, amaçlarınız için yeterli olduğundan emin olmak için sanal makinenin varsayılan değerlerini kontrol edin. Çalıştırmak istediğiniz konuk işletim sistemini, sanal makinenin dosyalarının nerede saklanacağını ve sanal makine için kurmak istediğiniz ağ bağlantısı türlerini seçmeniz gerekir. Ek olarak, sanal makineyi oluşturduğunuzda tüm disk alanını ona mı ayıracağınıza yoksa gerektiğinde dinamik olarak disk alanı almasını mı istediğinize karar vermeniz gerekir.

Temel olarak, Sanal makine kurulum hizmeti ile makineyi oluşturduğunuzda veya oluşturulduktan sonra üç tür sanal makine kaynağı yapılandırabilirsiniz: erişimi olan donanım, güç yönetimi ve işletim sistemi seçenekleri ve CPU yapılandırması, hiper iş parçacığı oluşturma, disk ayarları gibi kaynak yapılandırması ve hafıza.

En İyi Sanal Makine Konfigürasyon Yönetim Yazılımı

Makinenizi optimum performans için yapılandırmak için ideal olarak sanal makinelerinizi yönetebilen yazılımı kullanmalısınız. Benim tavsiyem SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisidir. SolarWinds Sanallaştırma Yöneticisi, Hyper-V ve VMware ortamları dahil olmak üzere sanallaştırma ortamınız genelinde tam görünürlüğe sahiptir.

Sanal Makine Kurmakla İlgili Önemli Noktalar

Bir sanal makine sunucusu kurmak ilk başta karmaşık gelebilir, ancak mevcut çok çeşitli sanallaştırma araçlarıyla, Sanal makineleri düşündüğünüzden çok daha hızlı kurabilir ve yapılandırabilirsiniz. Beğendiğiniz bir hiper yönetici bulduğunuzda ve ihtiyacınız olanı gerçekleştirdiğinde, Sanallaştırma Yöneticisi gibi sanal makine performansınızı her zaman izlemenize ve optimize etmenize yardımcı olacak ayrı bir araca sahip olduğunuzdan emin olun. Bu, performans darboğazlarının hızla çözülmesine ve son kullanıcıların en iyi hizmeti almasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Müşterilerimiz için Sanal makine kurulum hizmeti veren elemanlarımız konu hakkında gerekli eğitimleri almış uzman kişilerdir. Herhangi bir sorun olmadan kurulum işlemini tamamlayabilirler. Tamamlanan kurulum işlemi için size garanti süresi verilecektir. Süre kapsamında sorun oluşursa bizi arayabilirsiniz.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!