Laptop Güç Prizi Tamiri

Laptop güç prizi tamiri hizmetimiz, dizüstü bilgisayarınızın şarj olmamasının nedenlerini araştıracak ve uygun bir tamir hizmeti sunacaktır. Laptopların üretilme amacı prize bağlı olmadan da çalışabilmeleridir. Ancak bazı durumlarda cihaz şarj olmayabilir. Bu da kullanıcıyı zor duruma sokar.

Sorun Nasıl Belirlenir?

Her şeyden önce, güç sorununun, hatalı güç bağlantı noktasına neden olmasından kaynaklandığını teşhis etmeniz gerekir. Bir dizüstü bilgisayarın şarj olmamasının ana suçluları, arızalı bir pil, bozulmuş güç adaptörü veya kesik kablolardır.

Laptop güç prizi tamiri hizmeti almadan önce sorunu kendiniz çözebilir misiniz, öğrenmelisiniz. İlk olarak, bir multimetre kullanarak şarj cihazının doğru voltaj verip vermediğini kontrol edin. Şarj cihazının çalıştığını varsayarsak, sorun dizüstü bilgisayarın pilindedir. Bu durumda, büyük olasılıkla pili tamamen değiştirmeniz gerekecektir.

Ne tür bir sorununuz var?

Bir laptop şarj girişi için görülebilecek birkaç tür sorun vardır, hepsinin farklı çözümleri olduğu için tanımlamanız ve ardından düzeltmeye devam etmeniz gerekir. Örneğin:

 • Güç şarj girişi dahili pimi hasarlı,
 • Tüm şarj girişi hasarlı,
 • laptop şarj girişi, bağlanırken bir miktar kıvılcım üretiyor ve ayrıca ısınıyor,
 • laptop şarj girişi dizüstü bilgisayardan çıktı,
 • şarj girişini devreye bağlayan anakart izi yanmıştır,
 • Dizüstü bilgisayar şarj girişinin pimleri, şarj cihazı pimini bağlarken anakart üzerinde sallanıyor vb.

Gördüğünüz gibi, lehimli / lehimsiz bir dizüstü bilgisayar şarj girişinin nasıl onarılacağı konusunda tek bir cevap olamaz. 

Bazı sorunları kendi kendinize ve yeni bir şarj cihazı alarak çözebilirsiniz. Ancak çoğu problem için Laptop güç prizi tamiri hizmetimizden yaralanmanızı öneririz. Dizüstü bilgisayarların en hassas yerlerinden bir tanesi şar girişleridir. Herhangi yanlış bir işlemde bilgisayarın bataryasının patlamasına ve anakartın yanmasına neden olabilirsiniz.

Laptop Güç Prizi ile ilgili sıkça sorulan sorular

Laptop güç prizi tamiri, laptoplar ile ilgili en sık karşılaşılan problemdir. Bir dizüstü bilgisayar sıkça şarj problemi yaşar. Bunun nedeni modele bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bazı modellerin bataryaları güçlü olmaz ve kısa sürede ölebilir. Bu da laptopun prize bağlı olmadan çalışmamasına neden olur. Bu sorun batarya değişimi ile çözülebilir.

Bazı durumlarda elektrik kesintisi sonrası dizüstü bilgisayarının kaldıramayacağı bir güç yüklemesi yaşanır. Bu durumda batarya hasar görebilir, şarj cihazı bozulabilir. Hatta en kötü ihtimal ile anakart ve hard disk yanması yaşanabilir. Bu gibi sorunlar kişilerin evlerinde çözemeyeceği kadar karmaşıktır. Bu nedenle Laptop güç prizi tamiri hizmeti ile sorunlarınız uzmanlarımız tarafından çözülmektedir.

Müşterilerimiz tarafından sık sık karşılaştığımız Laptop güç prizi tamiri sorularını sizin için derledik:

Dizüstü bilgisayar şarj cihazı bağlantı noktamın bozuk olup olmadığını nasıl anlarım?

Bazen fiziksel olarak dışarıdan da görülebilir. Dizüstü bilgisayarınızın şarj pimi şarj girişine doğru şekilde oturmuyorsa veya orta pim kırılmışsa (varsa) veya sallanıyorsa, dizüstü bilgisayar şarj bağlantı noktanızın kırılma olasılığı daha yüksektir. Tam inceleme için dizüstü bilgisayarı ayırmanız gerekir.

Dizüstü bilgisayarım neden prize takılı ve şarj olmuyor?

Genellikle bu sorun, hatalı bir pil takımı nedeniyle oluşur. Pili dizüstü bilgisayardan çıkarın ve yalnızca şarj adaptörüyle açın. Eğer devam ediyorsa, muhtemelen pilinize veda etme zamanı gelmiştir.

Dizüstü bilgisayarımı bir gecede takılı bırakabilir miyim?

Dizüstü bilgisayarların şarj devresi oldukça akıllıdır ve gücünün %100’üne ulaştığı anda pili şarj etmeyi bırakacaktır. Bu nedenle pilin zarar görme riski yoktur ve gece boyunca fişe takabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarım için farklı bir marka şarj cihazı kullanabilir miyim?

Hayır, yapmamalısınız, adaptöre veya dizüstü bilgisayarınıza daha fazla zarar verir. Adaptör güç derecesi dizüstü bilgisayarın altındaysa, muhtemelen anında değil, bilgisayarınızdaki yükü artırdığınızda kesin olarak patlayacaktır. Şarj cihazı derecesi daha yüksek olsa da, dizüstü bilgisayar devresini yakabilir.
Bununla birlikte, çoğu durumda, aynı pin boyutuna ve farklı derecelendirmelere sahip şarj cihazını bulamazsınız, ancak imkansız da değildir.

Şarj olurken dizüstü bilgisayar kullanmak kötü mü?

Hayır, dizüstü bilgisayarınızı şarj olurken sorunsuz kullanabilirsiniz. Tamamen şarj olmuşsa, adaptör gücüyle otomatik olarak çalışmaya başlayacaktır. Şarj olmayan cihazınızı bize getirerek Laptop güç prizi tamiri hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarımın hangi şarj cihazına ihtiyacı olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Dizüstü bilgisayarınızın model numarası ile arayabilirsiniz. Bu numara, dizüstü bilgisayarın altına yerleştirilmiş bir etikette bulunabilir. Ayrıca, konektör tipine ve watt değerine uygun uyumlu bir şarj cihazı da bulabilirsiniz.

Bu işlemleri kendiniz yapmaktan çekiniyorsanız ya da uygun bir şarj cihazı bulamazsanız uzman çalışanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Çalışanlarımız her marka bilgisayar için eğitimlidir ve size en uygun hizmeti sunmak için çalışmaktadırlar.

Dizüstü Bilgisayar Şarj Cihazı Bağlantı Noktasını Düzeltmenin Maliyeti Ne Kadardır?

Dizüstü bilgisayarınızın şarj bağlantı noktasının değiştirilmesi, sahip olduğunuz modeli nasıl açacağınız konusunda bilgi sahibi olmanızı gerektirir. Bir dizüstü bilgisayar teknisyeninin işgücü oranı, başka bir şehirde kökten farklı olabilir. Fahiş fiyatlardan kaçınmak için, anakarta ulaşana kadar dizüstü bilgisayar modelinizi nasıl sökeceğinize bakın. 

Güç bağlantı noktası karta lehimlenmiştir ve onu gevşek bulabilir ve teması sürdüremezsiniz. Dizüstü bilgisayarınızın bağlantı noktasını çevrimiçi arayın ve tekrar anakarta lehimleyin. 

Lehimleme ve bilgisayarın içini açma işlemlerini bu konuda bilgisiz olanlara önermemekteyiz. Dizüstü bilgisayarlar oldukça hassas ve karmaşık yapıya sahiptir. Bu nedenle yapacağınız yanlış bir işlem onu kullanılmaz hale getirebilir.

Cihazınızı uzman ve güvenilir bir teknik servise göndermeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Laptop güç prizi tamiri uygun aletler ve uzman ekip ile dizüstü bilgisayarınız emin ellerde olacak ve tüm sorunları çözülecektir.

Laptop güç prizi tamiri hizmetimiz

Laptoplar evde, işte, okulda hatta kafede bile kullanılabilen bilgisayarlardır. Bu cihazların yapılma amacı akıllı telefonlar gibi şarj olmaları ve gidilen her yerde çalışmalarıdır. Prize bağlı kalmadan kullanılabilen bu dizüstü bilgisayarların kullanımı oldukça pratiktir.

Batarya ve şarj girişi olan her cihaz gibi laptoplar da sık sık arızalanabilir. Bu arızaların nedeni kullanıcılar olabileceği gibi teknik durumlar da olabilir. Laptop güç prizi tamiri hizmeti ile öncelikle sorunların nedenini anlamaya çalışıyoruz.

Nedeni anlaşılan sorunun çözümü hem daha kolay olmakta hem de tekrar aynı nedenle hasar oluşumunu engellemekteyiz. Uzman teknik ekibimiz ile sorunu cihazınıza hiç zarar vermeden çözmeyi amaçlamaktayız. Değiştirilen parçaların cihazınız ile aynı model olacağının garantisini veriyoruz.

Hizmetimiz yapılan işlemlere göre fiyatlandırılır. Ancak hiçbir müşterimizi zor durumda bırakmayacak ücretlendirmeler yapıyoruz. Siz müşterilerimizi memnun etmek önceliğimizdir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!