Ekran Kartı Tamiri

Hemen her bilgisayar ve televizyon kullanıcısının başına gelebilecek olan ekran kartı bozulmaları ve hasar görmeleri günlük hayatta sıkça karşımıza çıkan bir durumdur. Firma olarak diğer tüm teknolojik aletlere sağladığımız tamir hizmeti gibi ekran kartı tamiri hizmeti de sağlamaktayız. Bu hizmet kapsamında hasar görmüş olan ekran kartlarınızın her türlü bakım ve onarım hizmetini sizlere vermekteyiz. 

Ekran kartı teknolojik cihazların çalışma prensipleri için oldukça önemlidir. Zarar görmüş ya da artık çalışmayan ekran kartları kullandığınız aleti işlevsel olarak bitirmektedir. Bu gibi durumlarda cihazı tamamen değiştirmek gereksiz oluşacak bir masraftır. Bu işin kolay yolu zarar görmüş ekran kartını tamir etmek ya da değiştirmektir. Firmamız olarak sağlam kadromuz ve iş bilgimiz sayesinde bu işlemi en kısa sürede gerçekleştirme ve cihazlarınızı teslim etmekteyiz.

Bir Ekran Kartına Nasıl Zarar Gelebilir

Ekran kartları teknolojik aletlerin vazgeçilmez ve görüntü vermesini sağlayan bir parçadır. Günümüzde diğer cihaz ve cihaz parçalarına olduğu gibi ekran kartları da yıpranmalar ve hasar görme gibi olaylar ile karşılaşmaktadır. Ekran kartlarınız bazı sebeplerden dolayı hasar ve hata verebilmektedir. Bu durum cihaz sahibinin cihazı kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin cihazınızın ve ekran kartını dış ortamdan dolayı tozlanması ve beraberinde çok ısınması hem cihazınıza hem de ekran kartınıza zarar vermektedir. Diğer bir yandan ekran kartında bulunan çiplerin üstündeki lehimleri bozukluğu da diğer bir zarar veren durumdur. Bazı zamanlar ise gelen voltajın düzensizliği de ekran kartınızı kısa devre yaptırabilir ve bozabilir. 

Firma olarak her türlü ekran kartınıza gelebilecek zarara karşı firmamız ve çalışanlarımız ekran kartı tamiri sağlamaktadır.  Ekran kartı bu kadar önemliyken zarar görmüş ekran kartlarınızı değiştirmemek sizi ilerleyen zamanlarda daha büyük masraflara götürecektir. Bu sebeplerden dolayı zarar görmüş olan ekran kartınızı sizler için dakikalar içerisinde tamir etmekteyiz. Firmamız bu işin eğitimini almış donanımlı personellerle çalışmaktadır. Aklınızda soru işareti kalmaması adına müşteri memnuniyeti garantisi verdiğimizi de bilmenizi istemekteyiz. Zarar görmüş ekran kartınızı incelemeye aldıktan sonra sizlere zararın boyutuna göre bir fiyat listesi çıkarmaktayız. Bunun yanında siz eğer istemezseniz hiçbir ücret talep etmeden cihazınızı ve zarar görmüş ekran kartınızı aynen sizlere teslim etmekteyiz.

Arızalı Bir Ekran Kartının Belirtileri

Ekran kartı, cihazınızın iç mekanizmasında yer alan bir parça olduğu için herhangi bir zarar veya sorunu gözle görmeniz olanaksızdır. Bu yüzden ekran kartı bozulmalarını cihazınızın verdiği belirtileri ile anlayabilirsiniz. Bu belirtiler ekran kartınızın arızasını belli etmektedir. Bu belirtiler; ekranınızın karıncalanması ve görüntüyü bozuk vermesi, cihazınızı açarken mavi ekran vermesi veya açılırken siyah ekranda çok uzun süre kalması, ekranda lekeler ve bazı farklı renkli bozukluklar ekran kartınızın arızalı olduğunun belirtileridir. Aynı zamanda ekran kartı arızalı olduğunu cihazınız ön bellek yüklendikten sonra ses çıkararak belirtmektedir. Bu sesler uzunluğu veya kısalığına göre hasarın büyüklüğünü belirtir. 

Arızalı ekran kartı belirtiler ile karşılaşıyorsanız cihazını firmamıza getirerek ekran kartı tamiri ve bakımı hizmetleriyle kolayca çözebilir ve cihazını ilk aldığınız hale çevirebilirsiniz.  Tamir esnasında kullanılan cihazlar sayesinde cihazın yan ürünlerinin zarar görmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Firmamızdan kaynaklanan herhangi bir sorun dahilinde firma olarak bu sorunları üstlenmekte ve hiçbir ücret talep etmemekteyiz. Firma olarak yaptığımız işe güvenmekteyiz bundan dolayı her türlü sorumluluğu da almaktayız. Bizi tercih ederek arızalı ekran kartınızı ilk günkü kadar sağlam hale getirmeniz mümkündür.

Yuvayı Kontrol Edin ve Ekran Kartınızı Temizleyin

Bilgisayar ve cihazlarınızın ekran kartları gün geçtikçe kullanmaya bağlı olarak tozlanmakta ve arızalanmaktadır. Aynı zamanda ekran kartları bazı zamanlar bir darbeye bağlı olarak ekran kartı parçaları gevşeyerek ekran kartları zarar görmektedir. Bu gibi problemler ekran kartların bozulmasına neden olmaktadır. Ekran kartlarının temizliği cihazlarınızı kapatıp elektrik bağlantısından çıkartılarak temizlenmelidir. Aynı zamanda ekran kartı yuvasını kontrol ederek ekran kartındaki probleme bakılır. Firmamız sizler içi ekran kartının arızasını tespit ederek tamir ve onarım işlerini yürütmektedir.

Bu onarım işlerinin yanında bakım hizmeti ile tozlanan ekran kartlarının temizliği sağlanarak ekran kartlarının daha iyi ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Ekran kartı tozlanmasına bağlı bozulmalar sıklıkla görülen bir durumdur. Bu durumla karşılaşmamak adına cihazınızda sorun olmasa dahi bakım yaptırmanız gerekmektedir. Bakım esnasında oluşmaya başlayacak bu ufak sorunlar daha kolay tespit edilebilmekte ve çözüme kavuşturulabilmektedir. Düzenli bakımınızı yaptırmak için cihazınızı firmamıza getirmeniz yeterli olacaktır. Ekran kartı tamiri bu durumda bakım esnasında bile başlamaktadır. Firmamız bu konuda gerekli özeni göstererek özveriyle çalışmaktadır. 

Sürücüyü Güncelleyin

Arızalı bir ekran kartının başka bir nedeni, eski veya yanlış yüklenmiş bir sürücü olabilir. Normalde sürücü yazılımı kendini otomatik olarak günceller. Windows kullanıcıları, ekran kartı altındaki aygıt yöneticisi aracılığıyla yeni sürücü yazılımı arayabilir. Yeni sürücü bulunamazsa, her şey zaten güncellenmiştir. Arama yeni sürücüler bulursa, yükleyin ve PC’nizi yeniden başlattıktan sonra ekran kartı tekrar günceldir. Yeni güncellemeleri kontrol edin ve en son grafik sürücülerini kullanmak için yükleyin. Ekran kartı tamiri hizmetlerimiz sizin için güncelleme de yapabilir. Firma olarak bu konuda da sizlere yardımcı oluyoruz. Yanlış yüklenmiş sürücülerden cihazınızı tamamen arındırana kadar gerekli işlemleri yapıyoruz. Yeni ve cihazınızla uyumlu sürücüleri bilgisayarınıza yükleyerek sizleri bu problemden tamamen kurtarıyoruz.

Soğutma Ünitesini Değiştirin

Cihazınızın soğutma ekipmanları olmadan çalışması ilerleyen süreçte cihazınızın çok ısınması ve devamında bu ısınmanın berberin de cihazınıza büyük hasarlar vermesine yol açmaktadır. Eğer bilgisayarınızın bu arızası giderilmezse ilerleyen süreçte daha büyük problemler oluşmaktadır. Bu problemin çözümü ise firmamızın da uyguladığı gayet kolay ve hızlı birkaç onarım taktiği vardır. Bu onarım yollarının en başında gelen ve en işe yarayan yol termal macundur.

İçeriği açılan bilgisayarın içindeki bütün kablolara kadar sıkılan termal macun cihazınızdaki ısınma sorununu kökten çözmektedir. Bu da yaşadığınız ısınma problemlerini bitirerek ekran kartınızın bozulmasını ya da cihazınızın yan ürünlerinin de zarar görmesini engelleyecektir. Isınma problemleriyle sıklıkla karşılaştığınızda bu sorunu hafife almak yerine çözümünü bulmanız ilerleyen süreçlerde daha büyük arızalar yaşamamak adına oldukça önemli bir durumdur. Cihazınızı firmamıza getirerek ekran kartı tamiri servisinden yararlanabilirsiniz. Bunun yanında cihazınızın genel bakımlarını da yaptırabilirsiniz.

En Yaygın Hata Kalıpları

Ekran kartı tamiri esnasında görülen yaygın kalıplar bulunaktadır. Genellikle her cihazda aynı sorunlarla karşılaşılmakta ve bu durum hafife alınmaktadır. Fakat yaşanan bu durumlar ilerleyen süreçlerde cihazın tamamen zarar görmesine sebep olmaktadır. Bu sorunları yaşarsanız firmamıza cihazlarınızı getirmeniz önerilmektedir. Bu sorunlar şunlardır:

 • Ekranda bulunan renkli ve kutucuklu ekran hataları
 • Ekran kartı güç gelmesine rağmen ekrana görüntü sağlamıyor
 • Bilgisayarın sahip olduğu işletim sistemi cihazı sorunsuz çalıştırmıyor
 • Grafik sürücüleri yüklenmiyor
 • Uygulamada veya normal ana sayfada cihaz çalışırken aniden çöküyor
 • Aşağıdaki durumlarda mavi ekran vermesi ve bilgisayar sistemi tekrar kendini başlatması
 • Bilgisayardaki birçok kablo giriş ve arabirimler çalışmıyor (HDMI, TV, VGA, VDI)
 • Ekran kartı veya cihaz çok ısınıyor
 • Bilgisayar veya dizüstü bilgisayar açıldığında uyarı sesleri vermesi

Hemen her cihazda karşılaşılan sorunlardan olan bu yaygın problemlerin çoğu dakikalar içerisinde çözülebilen problemlerdir. Bu durumu ciddiye alıp cihazınızın ilk günkü verim ile çalışmasını istiyorsanız eğer firmamızla iletişime geçerek cihazınızı getirmeniz önerilmektedir. Cihazdaki sorun boyutu büyümeden müdahale edileceğinden dolayı sizin için uygun fiyat da çıkacaktır. Bu sayede de ekonomik olarak da zorlanma yaşamazsınız.

Olası Nedenler ve Hasar

Cihazınızda oluşan ekran kartı sorunlarının öncelikle nedenlerini bularak bu nedenler doğrultusunda çözüm üretilmektedir. Firmamız ekran tamiri servisinde bu nedenleri hasar tespitinde kolayca bulmaktadır. Bulduğu hasarları tamir etme konusunda da oldukça hızlı ve güvenilirdir. 

 • Grafik yongası veya grafik belleğinde oluşacak bir hasar
 • Grafik belleği ile grafik yongası arasında iletişim eksikliği
 • Ekran kartına iletilen gücün yanlış kaynaktan gelmesi
 • Yapılan yanlış güncelleme sonucu hasar almış BIOS
 • Arızalı soketler ve ara yüzler
 • Soğutucuların veya fanların tozlanması ve kirlenmesi sonucu çok ısınma
 • Yırtık bileşenler şeklinde mekanik hasar

Bu sorunlar cihazınızı firmamıza getirdiğinizde kolaylıkla tespit edilmektedir. Tespiti yapılan hasarların tamir süreci için sizlere gerekli bilgi sağlanmaktadır. Eğer siz de cihazınızı bu hasarlardan kurtarmak istiyorsanız tamir süreci başlar. Bu sorunları çoğu zaman kullanıcılar kendileri tespit edememektedir. Bunun için cihaz bakımları yaptırılmalı ve olası sorunlar erkenden tespit edilmelidir.

Dizüstü Bilgisayar Grafik Çipimi Nasıl Onarabilirim

Çoğu zamanlarda bilgisayarınızda oluşacak bir çip arızası veya hasarında genelde yenisi ile değiştirilmektedir. Ya da çip lehimlenerek birçok yeni özellik aktarılır. Daha ucuz reflow işlemi ile sadece lehim noktaları yenilenir. Bu durumda grafik çipini onarmak yerine değiştirmek çoğu durumda daha mantıklı olabilir. Fakat firma olarak bu konuda da sizlere destek olmaktayız. Yaşayacağınız olumsuz grafik çipin sorununda yapılıyorsa tamir yapılmıyorsa değişimini sağlamaktayız. Bu konuda firmamızla iletişime geçerek çipte yaşanmış olan arıza boyutunu da tespit ettirmeniz gerekmektedir. Daha sonra gerekli tamir işlemini firmamız sizler için sağlayacaktır.

Hizmetimiz Aşağıdaki Onarımları İçerir

Cihazlarda yaşanılan birçok problem bulunmaktadır. Hizmetimiz genel olarak aşağıda belirteceğimiz hizmetleri kavrıyor olsa da bunun yanında karşılaşacağınız diğer sorunlara da çözüm üretmekteyiz. Firma olarak sizlere sunmuş olduğumuz problem çözümleri şunlardır:

 • Isı kontrolü ve cihazın onarılması
 • Güç kaynağı, PFC bileşenlerinin değiştirilmesi
 • BIOS bileşenlerinin onarılması ve değiştirilmesi 
 • Tüm olası güç kaynaklarının değiştirilmesi
 • Güç kaynağı için soketlerin değiştirilmesi (DVI, HDMi, D-SUB, Displayport)
 • Termal macunların yenilenmesi
 • Soğutucuların değiştirilmesi
 • Yeni ara yüzlerin kullanımı
 • Hasarlı elemanların modifikasyonu
 • Dijital dönüştürücülerin onarımı ve değiştirilmesi

Firmamız işinde usta kadrosu sayesinde bu ve buna benzer birçok sorunun üstesinden dakikalar içerisinde gelmektedir. Bizi tercih ettiğiniz zaman işlem garantisi almanız da mümkündür. Yaptığımız her parça değişimi için garanti süreçlerimiz bulunmaktadır. Kullanıcı hatasından kaynaklanmayan sorunları firmamız üstlenmektedir. Firmamızla iletişime geçerek verilen bu hizmetleri daha detaylı konuşabilirsiniz.

Ekran Kartı Tamiri Fiyatlandırılması

Ekran kartı tamiri oldukça önem ve özen isteyen bir iştir. Bu konuda detaylı çalışma yapan firmamız fiyatlandırma konusunda da müşteri dostudur. Sürekli değişen fiyatlandırmalardan dolayı net bir şey demek doğru olmadığı için firmamızı arayarak cihaz modelinize uygun ekran kartı tamiri için fiyat bilgisi alabilirsiniz. Firmamız aynı zamanda diğer birçok hasarın onarımında da yer almaktadır. Bu işlemleri yaparken sizlere detaylı açıklamayı yapacaktır. Firmamız uygun fiyat garantisi sağlayarak içinizi de rahatlatacaktır.

Verilen Onarım HizmetleriOnarım Hizmeti Fiyatlandırılması
Isı kontrolü ve cihazın onarılmasıIsı kontrolü ve cihazın onarılması genellikle çok masraflı bir işlem olmasa da kullanılan malzemenin zamlanmasından dolayı bazen artış göstermektedir.
Güç kaynağı, PFC bileşenlerinin değiştirilmesiGüç kaynağı ve PFC bileşenlerinin değiştirilmesi genel olarak net bir fiyata sahip değildir. Bunun sebebi cihaz markalarının değişim gösteren parça fiyatlarından da kaynaklanmaktadır.
BIOS bileşenlerinin onarılması ve değiştirilmesi Değişim işlemi yapılmadan önce firmamız net fiyatlandırma çıkarmakta ve kabul etmeniz dahilinde bu hizmeti başlatmaktadır.
Tüm olası güç kaynaklarının değiştirilmesiGüç kaynağı cihazın çalışmasını doğrudan etkileyen bir şey olduğu için değişimin sağlam yaptırılması gerekmektedir. Fiyatlandırılması cihaz markasına göre değişmektedir.
Güç kaynağı için soketlerin değiştirilmesi (DVI, HDMi, D-SUB, Displayport)Genel olarak yüksek fiyat içeren bir işlem değildir. Parçalarda oluşan fiyat artışına göre firmamız da artış yapabilmektedir.
Termal Macunların Yenilenmesi Termal macunlar cihazın ısınmaması adına en mantıklı çözümlerden bir tanesidir. Yüksek fiyatlandırması yoktur oldukça uygun bir işlemdir.
Soğutucuların değiştirilmesiSoğutucuların değiştirilmesi firmamız tarafından kolaylıkla yapılan uygun bir işlemdir.
Yeni ara yüzlerin kullanımıYeni ara yüzlerin kullanımı oldukça basit bir işlemdir. İşinde uzman firma çalışanlarımız bu işlemi sizleri bekletmeden halletmek için elinden geleni yaparken uygun fiyat garantisi sunmaktadır.
Hasarlı elemanların modifikasyonuHasarlı elamanların modifikasyonu geniş bir kavramdır. Fiyatlandırılması ise firma tarafından o an yapılmaktadır.
Dijital dönüştürücülerin onarımı ve değiştirilmesiDijital dönüştürücüler cihazlar için oldukça önemlidir. Firmamız genel olarak çoğu işlem için uygun fiyat garantisi sunduğundan dolayı bu işlemi de aynı şekilde gerçekleştirmektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!