Xiaomi Sıvı Temas Onarımı

Xiaomi sıvı temas onarımı, sıvı ile temasa giren telefonun düzelmesi adına yapılan bir işlem olmaktadır. Yağmurlu bir havada telefonu kullanmak ya da direk su içerisine telefonu düşürmek telefonun yoğun sıvıya maruz kalmasına neden olmaktadır. Sıvının telefonun içerisinde bulunan kısımlara kadar girmesi telefonda arızaların meydana gelmesinin sebebi olur ve telefonun sıvıdan kurtulması gerekmektedir. Sıvı teması telefonun tamamen kullanılmayacak hale gelmesine bile neden olabilmektedir ve bu yüzden sıvı temasına hemen müdahale edilmesi gerekmektedir.

Xiaomi Sıvı Teması Tamiri

Xiaomi sıvı temas onarımı, sıvı ile temas eden telefonun eskisi gibi çalışmasını sağlamaktadır. Sıvı temasına giren telefona ilk olarak yapılacak işlemler

 • Telefon sıvıdan kurtarılır kurtarılmaz kapatılmalıdır
 • Telefonun bataryası çıkarılmalıdır
 • Telefon kuru bir bez yardımı ile iyice kurutulmalıdır
 • Telefon yetkili servise götürülmelidir

şeklinde sıralanmaktadır. Sıvı temasına kalan telefona saç kurutma makinesi ile müdahale etmek çok bilindik bir yöntem olmaktadır. Ama bu yöntem yanlış bir yöntemdir ve sıvının içeriye iyice dağılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sıvı temasından sonra saç kurutma makinesi kesinlikle kullanılmamaktadır.

Xiaomi Sıvı Teması

Xioami sıvı temas onarımı yetkili servislerde yapılmaktadır. Evde yapılan telefon bataryasını çıkarıp telefonu pirince yatırmak işlemi telefon içindeki parçaların oksitlenmesine ve buda telefonun daha büyük sıkıntılar yaşamadına neden olmaktadır. Böyle bir sorunda yapılacak en doğru işlem telefonun yetkili servise verilmesi olmaktadır.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!