Xiaomi Ses Açma Kapama Tuşu Değişimi

Xiaomi ses açma kapama tuşu değişimi ses tuşlarında sorun olanların çözüm olarak buldukları bir yöntem olmaktadır. Ses açma kapama tuşları ile telefonda,

 • Telefona bildirim geldiğinde telefonun çıkardığı bildirim sesinin yüksekliği
 • Telefon görüşmeleri sırasında karşı tarafın sesinin hangi seviyede duyulmak istendiği
 • Video, müzik gibi uygulamaların ses seviyeleri

ayarlanmaktadır. İçerisinde ses olan tüm işlemlerde kullanılan ses açma kapama tuşları telefonu verimli bir şekilde kullanmak adına önemli özelliklere sahip olan tuşlar olmaktadır ve arızalanması durumunda hemen bu duruma çözüm aranmaktadır.

Xiaomi Ses Açma Tuşu

Xiaomi ses açma kapama tuşu değişimi, ses açma kapama tuşlarında oluşan arızanın çözümü olmaktadır. Bu tuşların bozulmasının bir nedeni telefonun sıvı temasında bulunması olmaktadır.  Telefonun sıvı teması ile iç parçalara zarar veren sıvı bu tuşun kullanılamaz hale gelmesine neden olmaktadır. Ses açma kapama tuşlarının bozulmasının bir başka nedeni ise telefonun bu tuşların üzerine sert bir şekilde düşmesi olmaktadır. Hassas bir yapısı olan bu tuşlar düşme sonucu darbe etkisi ile kırılma, içe çökme, işlevini kaybetme gibi arızalar vermektedir. Bu durumda ise bir yetkili servise başvurulmaktadır.

Xiaomi Ses Tuşu Çalışmıyor

Xiaomi ses açma kapama tuşu değişimi yetkili servislerde yapılmaktadır. Xiaomi telefon modeline göre belirlenen değişim ücreti telefon sahibinden alınarak birkaç saat içerisinde ses tuşlarının değişimi yapılmakta ve telefon sahibine teslim edilmektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!