Xiaomi Sensör Değişimi

Xiaomi sensör değişimi telefonun sensöründe oluşan bir arıza sonucu yapılan bir değişim işlemi olmaktadır. Telefonun sensörü ile telefonu kullananın telefona olan yakınlığı algılanmaktadır ve telefon buna tepki vermektedir. Yakınlık sesörü aktif olduğu durumda ile bir telefon görüşmesi yapılacakken telefonun kulağa yaklaştırılması yakınlık sensörü ile ekranın kapanmasını sağlamaktadır. Bu durumda ise telefon ile görüşen kişi istemeden ekrana dokunarak farklı bir işlem yapmamış olmaktadır. Ekran sensörünün bu özelliği kullanıcılara kolaylık olması amacı ile özel yapılmaktadır.

Xiaomi Yakınlık Sensörü Bozuldu

Xiaomi sensör değişimi bozulan sensörün düzelmesinin bir yolu olmaktadır. Sensörün bozulmasına birçok durum sebep olabilmektedir. Sensör üzerinde toz ve kir gibi maddelerin birikmesi sensörün algısını azaltmaktadır ve hatalı tepkiler vermesine neden olmaktadır. Bu nedenle sensör kısmının temiz tutulmasına özen gösterilmektedir. Ayrıca sensör kısmının jelatin ya da ekran camı ile kapatılması da sensörün çalışmasını olumsuz etkilemektedir. Sensör kısmına darbe alan bir telefonda ise sensör işlevini kaybetmektedir. Aynı şekilde düşme sonucu da sensör de bozulmalar meydana gelmektedir.

Sensör Fiyatları

Xiaomi sensör değişimi yetkili servislerde yapılmaktadır. kullanıcı hatası sonucu arızalan sensör ücret karşılığında değişmektedir, garanti kapsamına girmemektedir. Sensörün değişim ücreti ise Xiaomi telefonun modeline göre belirlenmektedir. Kısa sürede değiştirilen sensör telefonun gün içerisinde sahibine teslim edilmesini sağlamaktadır.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!