Xiaomi Mikrofon Değişimi

Xiaomi mikrofon değişimi telefonun mikrofonunda sorun olması durumuna araştırılan bir konu olmaktadır. Mikrofon telefonda birçok işlemde kullanılmaktadır. Mikrofonun sıkça kullanıldığı uygulamalar,

 • Telefon görüşmeleri
 • Ses not kayıfları
 • Mesaj yazarken mikrofon ile mesaj yazmak
 • Video kayıtları

şeklinde sayılmaktadır. Telefonun birçok farklı işlevinde kullanılan mikrofon arızalandığı durumda ise bu işlevlerde kullanılamaz hale gelmektedir ya da verimsiz kullanılacak duruma gelmektedir. Mikrofon bozulması ya cızırtılı bir hale gelerek ses kalitesini bozmaktadır ya da hiç sesi iletmemektedir. Bu durumda ise yetkili bir servis ile iletişime geçmek gerekmektedir.

Xiaomi Mikrofon Ayarları

Xiaomi mikrofon değişimi sorunun çözümü olmaktadır. Özellikle telefon görüşmelerini gerçekleşmesi mikrofonun düzelmesine bağlı olmakta ve bu durum acil bir şekilde çözülmektedir. Mikrofonun bozulmasına neden olan en büyük etken telefonun mikrofon kısmına darbe alması olmaktadır. Düşme ve darbe alma sonucu mikrofonda arızalar ortaya çıkmaktadır. Ayıca mikrofon kısmında oluşan toz birikintisi de mikrofonun ses kalitesini olumsuz etkileyen bir durum olmaktadır. Sıvı ile temas eden telefonda da mikrofon sorunlarına sıkça denk gelinmektedir.

Xiaomi Mikrofon Sorunu

Xiaomi mikrofon değişimi yetkili servislerde yapılmaktadır. Yetkili servisler arızalanan mikrofonu çıkartarak yerine yeni bir mikrofon takmaktadır. Yeni takılan mikrofon da orijinal bir mikrofon olup telefonun arıza vermeden önce sahip olduğu ses kalitesi telefona yeniden kazandırılmaktadır.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!