Samsung Sensör Değişimi

Samsung sensör değişimi, telefonun sensör ayarlarında sıkıntı olan ya da sensörü zarar gören kişilerin çözüm aradıkları bir konu olmaktadır. Samsung telefonlarında bulunan sensör, telefon görüşmeleri sırasında telefonun kulağa yaklaştırılması ile ekranın kapatılması işlemi olmaktadır. Sensör sayesinde yakınlık oluştuğunu anlayan telefon ekranın ışığını söndürmektedir. Sensör sayesinde ekran kapanmaktadır. Böylece telefon görüşmesi sırasında istem dışı olabilecek ekran tuşlamalarının önüne geçilmiş olunmaktadır.

Samsung Yakınlık Sensörü Çalışmıyor

Samsung sensör değişimi işlemi yapılmadan önce telefon sahibinin kontrol etmesi gereken birkaç durum olmaktadır. Bu durumlar,

 • Telefon ilk alındığında ekranın üzerinde telefonun darbelere karşı koruması adına takılan kalın ve şeffaf filmin çıkarılmış olduğunu kontrol etmek
 • Telefona takılış ekran koruyucunun sensörün çalışmasını engelleyip engellemediğini kontrol etmek
 • Sensör kısmına biriken tozların sensörün algılamasına engel olup olmadığını kontrol etmek
 • Telefon kılıfının sensörü etkileyip etkilemediğini kontrol etmek

şeklinde sıralanmaktadır. Sensörün çalışmasını engelleyen durumlar kontrol edilip çalışmasına engel bir durum olmadığı görünürse tek çözüm sensörün yetkili bir servis tarafından değiştirilmesi olmaktadır.

Sensör Değişimi Ne Kadar

Samsung sensör değişimi kullanıcıdan kaynaklanan bir sorun olduğu durumlarda yetkili servis değişim bedelini telefonun sahibinden istemektedir. Sensör değişim ücreti ise samsung telefon modeline göre farklılık göstermektedir. Değişim ücreti ödendikten sonra birkaç saat içinde yetkili servisten telefon geri alınabilmektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!