Samsung Baseband Tamiri

Samsung baseband tamiri şebeke sorunu yaşayanların bu sorundan kurtulmak adına yaptırdıkları tamir işlemi olmaktadır. Baseband şebeke kontrolü yapması açısından telefonda iletişimi sağlayan en önemli parçalardan biri olmaktadır. Basenband sorunu ortaya çıkan telefonda bir internet bağlantısı yok ise herhangi bir arama yapma ve arama alma, sms atma ve sms alma gibi iletişim gerçekleştirilememektedir. Telefonun iletişimine engel olan bu sorunun çözümü için ise yetkili bir servise başvurulması gerekmektedir.

Baseband Tamiri

Samsung baseband tamiri yaptıracak kişiler baseband sorununun neyden kaynaklanarak ortaya çıktığını merak etmektedir. Bu sorunun ortaya çıkmasına birkaç durum neden olmaktadır. Bu durumlar

 • Telefonun sert bir yüzeye düşmesi
 • Ana kartta olan sorunlar
 • Operatör kaynaklı sorunlar
 • Sim kartında oluşan hasarlar
 • Zayıf ağ
 • Deprem gibi doğal afetler sonrası yoğunlaşan hatlar

şeklinde sıralanmaktadır. Bu sorunların kalıcı olmaması adına teknik servisten destek alınması gerekmektedir.

Baseband Değişimi

Samsung baseband tamiri yetkili servise danışmadan önce düzeltilmeye de çalışılmaktadır. Operatör kaynaklı oluşan bir sorun kısa süre sonra kendiliğinden düzelebilmektedir. Sim kartından dolayı oluşan sorun ise sim kartının değiştirilmesi ile düzelmektedir. Uzun süreli servis yok hatası devam etmesi durumunda ise kesin çözüm yetkili servise başvurmak olmaktadır. Değişen baseband sonrasında sorun ortadan kalkarak telefon eski verimine yeniden kavuşmaktadır. Tamir edilen telefon tekrar sahibine teslim edilmektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!