Iphone Sensör Değişimi

Iphone sensör değişimi telefonun sensörünün bozulması ile gerçekleştirilen bir tamir işlemi olmaktadır. Telefondaki sensör akıllı telefon olan iphonenin ön kısmında bulunan ve telefona olan yakınlığı anlayan kısım olmaktadır. Bu kısım telefonla görüşme esnasında telefonun kulağa yakınlaşması ile ekranın kapanmasını sağlamaktadır ve üst model iphonelerde de ekranın bulunduğu ortamdaki aydınlığa göre ekranın parlaklığının ayarlanmasını sağlamaktadır.

Iphone Yakınlık Sensörü Test

Iphone sensör değişimi işlemi öncesinde sensör test edilerek çalışıp çalışmadığına bakılması gerekmektedir. Bir düşme ya da darbe alması gibi bir durum olmadıysa bozulmama ihtimali değerlendirilmelidir. Sensörün çalışıp çalışmadığını anlamak için ise birkaç yol denenmektedir.

 • Telefonun sensör kısmının toz ve ya kir gibi maddeler ile kapanmış olup olmadığı kontrol edilerek anlaşılmaktadır.
 • Telefona takılan koruyucu kılıfın ya da jelatinin sensörü engelleyip engellemediği kontrol edilerek anlaşılmaktadır.

Eğer kontrol için sersör kısmı temizlendiği ve kılıf gibi jelatin gibi şeyler çıkarıldığı halde sensör halaa çalışmıyor ise telefon yetkili bir servise götürülerek yakınlık sensörü değişimi ile çözüm sağlanmaktadır.

Iphone Yakınllık Sensörü Fiyatı

Iphone sensör değişimi işlemi garanti kapsamı dışında yapılacak bir işlem ise yetkili servis iphonenin modeline göre fiyat listesinde bulunan ücreti telefon sahibine bildirerek işleme başlamaktadır. Yaklaşık bir saat gibi bir sürede soket değişim işlemi tamamlanarak telefon sahibine iade edilmektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!