Iphone Home Tuşu Değişimi

Iphone home tuşu değişimi bozulan ana tuşun yerine orijinal ana tuşun takılması işlemi ile gerçekleşmektedir. Home tuşu kullanımındaki özellikler iphone telefonun kullanıcısına sunmuş olduğu assistiveTouch özelliği ile de gerçekleşmektedir. Bu özellik telefonun ayarlar kısmından erişebilirlik menüsüne girilerek orada bulunan dokunma seçeneği içinde yer alan assiistiveTouch kısmının aktif hale getirilmesi ile gerçekleşmektedir. Böylece artık ekran üzerinde sabit kalacak olan bir kare şekil, home tuşu özelliklerini ekranın dokunmatik kısmına taşıyarak home tuşunun görevini yapmaktadır. Yine de bu çözüm uzun süreli bir çözüm olmamakla birlikte telefonun bozulan tuşunun yetkili kişilerce yapılması gerekmektedir.

Iphone Home Tuşu Ne Kadar?

Iphone home tuşu değişimi kırılan ya da bozulan tuşun garanti kapsamına girmesi ile ücretsiz olarak yapılacağı gibi garanti kapsamına girmemesi durumunda ya da garanti süresinin bitmesi durumunda telefon modeli ve hasar durumuna göre farklılık göstermektedir. Uzun sürmeyen bu işlem ne fazla bir gün içerisinde yapılarak telefon sahibine geri teslim edilmektedir.

Iphone Home Tuşu Değişince Parmak İzi Çalışır Mı?

Iphone home tuşu değişimi yaptırdıktan sonra parmak izi okuyucusu telefon sahibinin parmak izini algılamayacaktır. Değişen tuşun kendine özel olan elektronik devresi de değişmiş olmaktadır. Yeni takılan home tuşu orijinal olmasına rağmen kendi home tuşu olmadığı için parmak izi çalışmayacaktır.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!