iPhone FaceID Tamiri

Iphone faceID tamiri, iphone telefonların kullanıcısına sunmuş olduğu yüz tanıma sisteminin bir sorunla karşılaşması sonrası düzeltilmesi adına yapılacak olan bir işlem olmaktadır. Face ID güvenlik sistemi olarak kullanılmaktadır. Telefon sahibinin yüzünü kaydederek güvenlik gerektiren yerlerde yüz okuma kullanarak kullanıcının işlemlerini devam ettirmeyi sağlamaktadır. Face ID hatası ise iphone telefon kullanıcılarının sık yaşadığı bir hata olmaktadır.

Face ID Tamiri Mümkün Mü?

Iphone faceID tamiri yaptırmak isteyen kişiler öncelikle bu uygulamanın neden bozulduğunu merak etmektedi.r. face ID bozulması için birkaç neden şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Telefonun sıvı ile teması
 • Telefonun aldığı bir darbe
 • Telefon ekranının kırılması ile dot projectorun arızalanması
 • Telefonun kötü kullanılmasına bağlı olarak meydana gelen yıpranma

Sorunların nedenleri öğrenildikten sonra yetkili bir servise götürülen telefon tamir işlemine başlamaktadır. Face ID tamiri donanım ve tecrübe gerektiren bir işlem olduğu için yetkili bir servise götürülmesi zorunlu bir durum olmaktadır.

Face ID Tamiri Ne Kadar

Iphone faceID tamiri, güvenlik sistemlerinden yüz tanımayı kullanan kişilerin çok önem verdiği bir durum olarak arızalı telefonu düzeltmeleri adına yaptıkları bir işlem olmaktadır. Bu işlem yetkili servis tarafından garanti kapsamı dışında olarak ücret karşılığı yapılmaktadır. Bu ücret ise Face ID tamiri yapılan iphone telefonun markasına bağlı olarak değişim göstermektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!