iPhone Ekran Soketi Değişimi

Iphone ekran soketi değişimi ekranda meydana gelen bir soruna çözüm olarak yapılmaktadır. Ekran soketi dokunmatik olan ekranın kullanılmasını sağlamaktadır. Ekranda meydana gelen sorunların iki sebebi olmaktadır ve bu sebepler

 • Yazılımsal sebepler
 • Donanımsal sebepler

şeklinde sıralanmaktadır. Yazılımsal soruna kolay bir çözüm imkânı bulunurken donanımsal sorun için yetkili servis ile iletişme geçilmesi gerekmektedir.

Ekran Soketi Nedir

Iphone ekran soketi değişimi işlemi için çözüm arayan kişiler yazılımsal soruna kendi yöntemleri ile çözüm üretebilmektedir. Bu yöntem iphone kullanıcısının kolaylıkla uygulayabileceği bir yöntem olmaktadır. Ekranı çalışmayan iphone kullanıcısı telefonda bulunan telefon kilit tuşuna ve aynı anda telefonun home tuşuna basarak beklemektedir. Basılı tutma işlemi sonrasında ekranda Apple logosu çıkmakta ve telefon yeniden başlama işlemine girmektedir. Telefon yeniden başlama işlemini bitirdiğinde ise ekranın düzelip düzelmediği kontrol edilmektedir. Ekran bir anlık donma ile çalışmadıysa bu işlem sonrasında tekrar düzelerek kullanıma dönmektedir.

Iphone Ekran Soketi Fiyatı

Iphone ekran soketi değişimi yaptıracak kişi yazılımsal sorundan değil de donanımsal sorundan hata alan kişi olmaktadır. Donanımsal sorunun başlıca sebebi ise telefonun darbe alması, iç ekranda oluşan çatlaklar gibi sebepler olmaktadır. Buna çözüm ise telefonun yetkili bayisine götürülmesi olmaktadır. Yetkili bayi telefon yapım işini iphone telefonun modeline göre belirli olan fiyat üzerinden tamir ederek müşterisine teslim etmektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!