iPhone Dokunmatik Entegresi Değişimi

Iphone dokunmatik entegresi değişimi kullanıcı kaynaklığı bozulma sonucu ortaya çıkan bir sorun olabileceği gibi üretim hatası sonrası olan bir sorun da olmaktadır. Bozulan kısım değiştirilerek bu soruna çözüm olmaktadır. Dokunmatik entegre ekrandaki teması algılayan kısmın adı olmaktadır. Bu entegre bazı modellerde ana kartta bazı modellerde ise hem ana kartta hem de ekranda bulunmaktadır ve teması algılamaktadır.

Iphone Dokunmatik Entegresi Neden Bozulur

Iphone dokunmatik entegresi değişimi ekranı bozulan kişilerin merak ederek araştırdıkları bir konu olmaktadır. Entegrenin bozulma nedenleri olarak birkaç neden sıralanmaktadır. Bunlar,

 • Dokunmatik entegrenin dışsal bir etki alması,
 • Telefonun içinde bulunan metalden parçanın erimesi, buharlaşması,
 • Telefonun darbe alması,
 • Telefonun iç ekranında oluşan çatlamalar,
 • Telefonun ekran dokunmatik soketinin yerinden çıkması,
 • Telefon dokunmatik alanın zarar görmesi,

olarak sıralanmaktadır.

Iphone Entegre Değişimi Ne Kadar

Iphone dokunmatik entegresi değişimi, birkaç yöntem ile düzeltilmeye çalışılarak sonuç alınmaması durumunda yapılan bir işlem olmaktadır. Bu yöntemlerden biri telefonun kapatılıp açılarak şarja takılması olarak denenmektedir. Ayrıca telefonun dokunmatik yapılanması da sorunu çözmeye yarabilecek bir yöntem olmaktadır. Bu yöntemler denenerek sonuç alınmaz ise telefon yetkili bir servise götürülerek entegre değişimi yaptırılmaktadır. Garanti kapsamına girmeyen tamir için ise servis ücret almaktadır. Entegre değişim ücretleri ise tamir edilecek olan iphone telefonun modeline göre değişim göstermektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!