iPhone Baseband Tamiri

IPhone baseband tamiri yaptıracak kişiler bu konuyu merak etmektedir. Baseband arızasının ne olduğu ise ilk defa duyanların merak ettikleri konu olmaktadır. Baseband arızası, iphonelerde şebeke kontrolünü sağlayan entegre bulunmaktadır ve bu parça arızalanır ise servis yok uyarısı telefona gelmektedir. Bu sorun telefon ile iletişimi eğer wifi bağlantısı yok ise tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Iphone Baseband

IPhone baseband tamiri yaptıracak olan kişi bu sorunun neden kaynaklanarak oluştuğunu ve nasıl giderileceğini merak etmektedir. Baseband sorunu çoğunlukla ana kart kaynaklı ortaya çıkan bir sorun olmaktadır. Servis yok sorunu bazen operatör kaynaklı olabilmektedir. Bazı durumlarda ise bu soruna sim kart hasarı sebep olmaktadır. Zayıf ağ ve deprem de bu soruna neden olmaktadır. Depremde hatların aşırı yoğunlaşması geçici olarak servis yok uyarısına sebep olmaktadır. Bu sorun bazen basit bir ayar ile bazen de teknik servis ile düzeltilmektedir.

Iphone Baseband Tamiri Fiyatı

IPhone baseband tamiri yapılmadan önce operatör kontrolü yapmak, iphone yazılımı güncellemek, ağ ayarlarını sıfırlamak, hücresel veriyi kontrol etmek, fiziksel hasar kontrolü yapmak, uçak moduna alıp geri çıkarmak, sim kartı temizlemek gibi birçok yol denenerek çözüm aranmaktadır. Eğer bütün bu yollara rağmen hata alınmaya devam eder ise bir yetkili servise gitmek zorunlu olmaktadır. Servis telefon tamirini belirli bir ücret karşılığında yapmakta ve bu ücret telefon modeline göre değişim göstermektedir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!