+90 216 532 23 33

Windows Sunucu Desteği ve Danışmanlığı

Üsküdar Bilgisayar, Microsoft ürünleri konusunda üst düzey teknik destek sunabilmektedir. Windows sunucuları konusunda şirketlere planlama, geliştirme, kurulum ve destek konusunda yardımcı olabilmekteyiz. Windows sunucuları işletmeler için oldukça popüler bir sunucu tercihidir. Microsoft yazılımlarının doğası gereği yeni uygulamalar geliştirmek ve veri merkezine bağlı olan ağ verimliliğinden faydalanmak oldukça kolaydır.

Windows Server Destek ve Danışmanlık

Windows Server 2003/2008/2012/2016 işletim sistemleri, Windows Server’ın ortaya koymuş olduğu güvenilirliği, ölçeklenebilirliği ve yönetilebilirliğini beraberinde getirmektedir. Gelişmiş güvenlik ve daha iyi performans ile Windows Server 2008, bilgi teknolojilerinde verimliliği artırmak, uygulamaları hızla geliştirmek ve üretkenliği artırmak için gerekli olan en iyi sunucu altyapısını sunar.

Windows sunucusu kullanıcıların daha önce üzerinde çalıştıkları dosyaların eski sürümlerinin veya silinen sürümlerinin kolayca geri yüklenmesine imkan tanımaktadır. Gölge kopyaları kullanarak silinen dosyaları kurtarabilmek mümkün olduğu için veri kaybının ortadan kaldırılması da mümkün olabilmektedir. Windows Server, bağlantılı uygulamaları, ağları ve diğer hizmetleri çalışma grubundan veri merkezine aktarabilmek için en verimli altyapı platformlarından birisidir. Bununla birlikte Windows Server, istenilen çözümleri hızla oluşturmak için güçlü bir uygulama platformu ve her zaman her yerde gelişmiş iletişim ve işbirliği sunan bir bilgi teknolojileri altyapısına sahiptir.

Windows Small Business Server

Windows Small Business Server, 75 kullanıcının altında çalışana sahip olan işletmeler için tasarlanmıştır. Windows Server ile aynı teknolojiyi içerir ancak işinizi yürütmek için tek bir sunucuda ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklere sahiptir. Bu özellikler arasında Microsoft’un önde gelen veritabanı teknolojileri MSSQL ve ISA güvenlik duvarı ile Proxy sunucusu çalıştırmanız konusunda size izin veren Exchange Server, Sharepoint Services, Active Directory ve eklentileri bulunmaktadır.

Windows Exchange Server

Bir mesajlaşma ve işbirliği sunucusu olan Exchange Server, bilgisayar ağları üzerinden e-posta ve diğer etkileşimli iletişim biçimlerini kullanmanızı sağlayan sunucularda çalışan bir yazılımdır. Microsoft Outlook gibi yazılımlarla birlikte çalışmaları için tasarlanan Exchange Server, Outlook Express ve diğer e-posta istemci uygulamalarını desteklemektedir. Microsoft Exchange’in Outlook Web Access özelliği kullanıcılarına ekstra işlevsellik ve kullanılabilirlik sunabilmektedir.

Exchange Server akıllı telefonlar gibi taşınabilir cihazlarla uyumlu bir biçimde çalıştığından bilgileri hızlı ve verimli bir biçimde aktarmanız konusunda size destek olabilecektir. Paylaşılan adres listesini herkesin görebilmesi ve düzenleyebilmesi, toplantıların düzenlenmesi, yöneticilere e-postalara giriş ve kontrol imkanı tanınması gibi bir dizi özellik bu teknoloji tarafından sunulabilmektedir. Exchange Server içerisinde mesajları işleyebilmek için kurallar belirleyebilir ve gelen mesajlara otomatik olarak yanıt verebilirsiniz. Verimlilik için maksimum işbirliğine ihtiyaç duyuyorsanız Exchange Server ile diğer yazılımları bir arada kullanmayı düşünmelisiniz.

Microsoft ISA/Forefront Server

Miscrosoft ISA, kurumsal müşterilerin mevcut bilgi teknolojisi yatırımlarını kolaylıkla en üst düzeye çıkarmalarını sağlayan ileri düzey durum bilgisi paketi ve uygulama katmanı denetimi sağlayan bir güvenlik durumudur. Yeni adıyla Forefront olan bu sunucu sistemi geleneksel güvenlik duvarlarının algılamayacağı birçok tehdidi algılayabilmektedir. ISA Server 2004 bilgi teknolojileri yöneticilere, ağ yöneticilerine ve bilgi güvenliği profesyonellerine ekstra değer katmaktadır. Güvenlik, performans, yönetilebilirlik ve ağ operasyonlarının maliyetinin düşürülmesi gibi hususlarda ilgili kişilere yardımcı olabilmektedir. ISA Server güvenlik duvarı ve VPN çözümleri arayan küçük, orta veya büyük ölçekteki tüm şirketler için faydalıdır.

Windows CMS Server

Microsoft’un .NET bağlantılı teknolojisi tarafından sunulan Microsoft CMS Server şirketlere hızlı ve verimli bir biçimde içerik açısından zengin siteler oluşturma, yayınlama ve kontrol etme imkanı sunmaktadır. Sitenizin yayınlanma sürecinde içerik yönetim sistemi sitenin bakım masraflarını azaltabilecektir. Buna ek olarak işletmenize yeni içerik üretme konusunda sayısız fırsat sunabilecektir.

Windows SharePoint Server

SharePoint Portal sunucusu, insanları, ekipleri, çalışanları ve bilgileri akıllıca birbirine bağlamak için kullanılabilen bir kurumsal çözümdür. SharePoint, çalışanlarınıza veya müşterilerinize ilgili bilgi, belgeler, uygulamalar ve diğer insanlara erişmek, bunları yönetmek, paylaşmak ve etkileşimde bulunmak için merkezi bir yer sağlamaktadır. Daha hızlı ve etkili dosya ve bilgi paylaşımı ve daha dinamik iş süreçlerine sahip olmak için size çeşitli fırsatlar sunar. SharePoint ürünleri ve teknolojileri bir organizasyonda ortaklar ile müşterilerin işbirliğini kolaylaştırır.

Windows SharePoint Services ve SharePoint Portal Server 2003’ün birlikte çalışma özelliğinden faydalanarak işletmenizde yer alan kullanıcıların ortak çalışma oluşturmasını, çalışmaları yönetebilmesini ve kurabilmesini sağlayabilirsiniz. İşletmeniz için hangi çözümün daha uygun olduğunu belirleyebilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Windows Project Server

Microsoft, Microsoft Project’in olanaklarını Project Server ve Web Access ile genişletmiştir. Microsoft Project sunucusu sayesinde proje bilgilerini merkezi veritabanı üzerinde saklayabilir, onları izinsiz erişime ve bozulmaya karşı koruyabilirsiniz. Microsoft Project sunucusu sahip olduğu Web Access özelliği sayesinde şirketlere global olarak çalışma imkanı sunmaktadır. Stratejik hedeflerinizi uygun teknolojilerle gerçeğe dönüştürmeyi başarabileceğinizi unutmamalısınız. Microsoft’un sunmuş olduğu Office Enterprise Project Management çözümü bu altyapıyı kullanmanıza imkan tanımaktadır.