Samsung Cam Değişimi

Samsung servislerinde son zamanlarda en çok uygulanan işlem Samsung cam değişimi olmakla birlikte giderek artan bir servis ihtiyacı doğmaktadır. Günümüzde artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş iletişim kurmanın yanında günlük yaşantımızın her alanında faydalandığımız elimizden düşürmediğimiz telefonların hassasiyeti ve hasar alma ihtimali de oldukça yüksek bir ihtimaldir. Camdan yapılmış olmaları sebebiyle cep telefonlarının tabletlerin en kırılmaya çatlamaya meyilli kısmı ekranlarıdır. Telefonunuzun ekranında oluşmuş bir çatlak ya da kırık sadece ön camda meydana gelen bir hasardan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda komple ekran değişimi yapmak yerine telefonunuzun camını değiştirerek telefonunuzu ilk haline çevirebilir ve rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Günümüzde cep telefonunun tamirat sıklığı artmaktadır. Tamirat sıklığı arttıkça sunulan hizmet ve yapılan işin kalitesi de büyük öneme sahiptir. Özellikle cam değişimi gibi işlemler hassas işlemlerdir. Telefonun ana parçası ekranıdır. Ekranda oluşan bir hasar telefonu ya da tableti kullanılmaz hale getirir. Samsung yıllara dayanan tecrübesiyle ve sağladığı servis hizmetiyle en kaliteli Samsung cam değişimi işlemini garanti kapsamı ya da dışında sunmaktadır.

Samsung Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Telefon ya da tabletinizin cam değişimi, ekranınızda bulunan dokunmatik işlemlerde veya herhangi bir başka işlevinde sorunu yoksa sadece ekran çatlağı, ekran çiziği ya da ekran kırığı varsa ekranın onarımı için yeterli olacaktır. Sadece cam değişimi yapmanın faydalı yanı, hasar almamış ekranınızın kullanılmaya devam ederek yalnızca ön camın değiştirilmesidir. Cam değişimi sonrasında ekran dokunmatiğinde veya parmak izi okuyucularınızda herhangi bir değişim ya da sorun olmaz.

Cam değişimi yapma işlemini uygulama kısmına gelince, Samsung cam değişimi işleminde servisimize gelen telefon veya tabletler ilk olarak arıza tespit işlemine girerler. Bu işlem sonrasında ekranda mı yoksa camda mı hasar var ve hasar nasıl giderilir bu işlemler belirlenir. Örneğin sadece ön camda oluşan kırık çizik ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterli olur. Fakat ekranda meydana gelmiş sorunlar için ekran değişimi gerekir.

Akıllı telefon ve tabletlerin ekran yapısında iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Cam değişiminde ilk olarak dış tarafındaki cam kırıldığında makineler yardımıyla ekran telefona zarar vermeden sökülür. Telefon ekranı özel solüsyon ve sularla temizlenerek işlem yapılacak hale getirilir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra cihaza yeni ve sıfır cam takılır. Daha sonra makineler yardımıyla OCA kullanılarak dikkatli şekilde iç ekrana yapıştırılır. Samsung servisi telefonunuzun camını alanında eğitimli ve deneyimli Samsung teknisyenleri tarafından orijinal parçalar kullanarak değiştirir. Cam değişimi sonrasında orijinal ekranınızı sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Cam değişimi cihazınızdaki verilere zarar vermez, herhangi bir kayıp yaşamazsınız. Telefonunuzun dış görüntüsünde de herhangi bir şekilde belli olacak işlem gözükmemektedir.

Samsung Cam Değişimi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En yaygın karşılaştığımız dokunmatik araç gereçlerimizdeki problem çatlak kırık veya çizilmiş ekranlardır. Telefon ekranınız aldığı darbe sonucunda oluşturduğu kırık çatlak veya çizik işleminde hasarın tam olarak nereden kaynaklı olduğunu ve hangi parçasının değişmesi gerektiği doğru belirlenmelidir. Samsung cam değişimi işlemi yaparken ilk olarak ön cam sayısallaştırıcı veya LCD’nin arızalı olup olmadığının tespit edilmesi gerekir. Ekranınız da hasar var gibi gözüküyor olabilir ama sorun ekranda değil camda olabilir. Bu durumda ekran değişimi gereksiz ve maliyetli olacaktır. Ekran kırıldığı zaman görüntü bozulurken cam kırıldığında görüntü etkilenmez. Samsung’larda yalnızca cam değişimi yapılır. Takılacak camın kalitesi önemlidir. Düşük kalite camlar kötü bir ekran ve ışık görüntüsüne sebebiyet verebilir. Cam değişimi bir nevi montaj işlemi olarak da düşünülebilir. Kolay bir işlem gibi gözükse de oldukça dikkat ve ince işçilik ister. Samsung’un tecrübeli servis ekibi orijinal parçalar kullanarak en uygun ve hasarsız şekilde cam değişimini yapmaktadır.

Samsung Cam Değişimi Ücretleri Nelerdir?

Telefon ve tabletlerimizde gelişen teknolojiyle birlikte fiyatlarda oldukça artmaktadır. Dokunmatik eşyalarımız hasar aldığında yenisini almak yerine tamir ettirmek ilk tercihimiz olur. Genellikle ekranla ilgili problemler yaşarız. Ekran üzerinde oluşan kırıklar, çatlaklar, çizikler gibi her ne kadar ekran desek de çoğunlukla bu hasarlar cam üzerinde meydana gelir ve ön cam değişikliği işlemi uygulanır. Ön cam değişimi işlemi özenle ve orijinal parçayla yapılması gereken bir işlemdir. Garanti kapsamına çoğu zaman dahil olmaz ön cam değişim işlemi. Samsung cam değişim fiyatlarını inceleyecek olursak cam değişimlerinde sabit bir fiyat yoktur. Samsung’un ürettiği birçok model olmaktadır. Bu nedenle de ekran değişim ücretleri modele göre değişiklik göstermektedir.

Samsung Diğer Sorunları:

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!