OPPO Cam Değişimi

Son zamanlarda servislere götürülen cam değişimi işlemi oldukça artmıştır. Hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş günlük hayatımızın her alanında faydalandığımız telefonlarımız sürekli bizimledir. Sürekli bizimle oldukları içinde hasar alma ihtimalleri artıyor. Oppo cam değişim işlemi de bu durumda çok sık devreye giriyor. Cam değişim işlemi telefon ekranlarımızda oluşan çizilmeler, çatlaklar, kırıklar için yapılan bir işlemdir. Oppo cam değişim Oppo’nun yetkili servisleri tarafından garanti kapsamı içerisinde ya da dışında uygulanmaktadır. Oppo servisleri dışında da cam değişimi yapan servisler bulunmaktadır. Fakat cam değişimi esnasında orijinal parça kullanımı telefonunuzu tekrar aldığınızda kullanım verimliliği açısından tam performans sağlayabilmeniz için çok önemlidir. Cam değişimini Oppo yetkili servislerde yaptırmanızda fayda vardır. Oppo cam değişimi orijinal ekranınızı değil sadece dış camınızın yani ön camın değişmesi işlemidir. Ön cam değişimi iç ekranın sağlam dış camın kırık olduğu durumlarda yapılır. İç camın görüntüsü bozuksa ya da görüntüsü yoksa ekran değişimi yapılır. İç ekranda sorun yoksa komple ekran değişimi tavsiye edilmez. Ön cam değişimi daha sağlıklı ve ekonomik bir işlemdir. Böylece ekranınız orijinal kalır. Ön cam değişiminde değişecek olan cam da orijinal cam olarak takılır. Ön cam değişiminde cihaza format atılmaz ve sıfırlama işlemi siz istemediğiniz sürece yapılmaz. Yapılan işleme garanti verilir. İşlem tahminen 1-2 saat sürer.

Oppo Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

Oppo cam değişimi, alanında uzman ve tecrübeli Oppo servis ekibi tarafından son teknolojiler kullanılarak özel üretim teknisyen ekipmanları eşliğinde yapılır. Oppo cam değişimi yapılırken telefonu koruyacak bütün işlemler yapılır. Telefonunuzun ön camı arkada kalan ekran ve mekanizmaya zarar vermeden çıkarılır. Arkada kalan mekanizma temizlenir. Yeni takılacak cam da orijinal Oppo camı kullanılır. Cam dikkatlice takılır. Telefon ekran performansında yani dokunmatiğinde ekran çözünürlüğünde ekran ışık parlaklık ayarlarında herhangi bir değişim yaşanmaz ve orijinalliğini korur. İşlem sonrasında telefonunuzu istediğiniz kadar inceleyebilir ve karşılaştığınız bir problemde anında çözüm bulabilirsiniz. Ekranın tekrar hasar görmesini önlemek amacıyla telefona ücretsiz olarak ekran koruyucu işlemi uygulanır. Telefonunuz bütün işlemlerden sonra size teslim edilir.

Oppo Cam Değişimi Neden Yapılır?

Oppo cam değişimi her telefon kullanıcısının yaptırabileceği bir işlemdir. Telefonlarımız sürekli kullanım halinde olduğu için ve ekranlarının hassas cam yapısından dolayı hasar almaya çok yatkındır. Ekranlarda kırık, çizik, çatlak, gibi hasarlar kolayca meydana gelebilir. Uzun süreli kullanıma bağlı olarak da ekranımızda kırık çatlak problemi olmasa bile dokunmatiğinde küçük problemler yaşayabiliriz. Böyle durumlarla karşılaştığımızda Oppo cam değişimi işlemi yaptırmak durumunda kalabiliriz. Cam değişim işlemi orijinal parçalar kullanıldığı takdirde risksiz bir işlemdir. Cihazınızda herhangi bir problem meydana getirmez cihazınızı ilk günkü kalitesiyle kullanmaya devam edebilirsiniz.

Oppo Cam Değişim Fiyatları Nedir?

Oppo cam değişimi yaptırmak durumundaysanız bir fiyat bilgisi almak için telefonunuzun modelini bilmek gerekmektedir. Oppo cam değişimi Oppo modeline göre değişmektedir. Ekran değişimi ve cam değişimi arasında da oldukça fiyat farkı mevcuttur. Fiyat bilgisine bakarken cam değişimi mi olacak ekran değişimi mi bu ayrımı da iyi yapmanız gerekmektedir. Bu değişimin hangi olacağına yetkili servis karar vermektedir.

Oppo Cihazlarındaki Diğer Sorunlar

Telefonlarımızda birden farklı sorunla karşılaşabiliriz. Bizler her ne kadar dikkatli kullanmaya çalışsak da elektronik aletler zamanla kullanmaktan hasar görebilir. Telefonlarımız bir süre sonra eski performansını göstermemeye başlar. Zamanla ekranda meydana gelen, ekranda donma, ekran da kararma, bir sonraki sayfaya geçerken takılma gibi problemler yaşayabiliriz. Oppo cam değişimi ve ekran değişimi yapılarak bu problemler bir yere kadar çözülebilir. Daha sonra telefonlarımızın bir batarya ömrü vardır. Batarya ömrü bittiği zaman şarj dayanıklılığı ve şarj olma sürelerinde sıkıntı yaşarız. Bu problem Oppo batarya değişimi ile çözülebilir. Düşmeye ve darbelere bağlı olarak telefonlarımızın hoparlöründe ve ahizlerinde ses problemleriyle karşılaşabiliriz. Bu sorun ise Oppo aksesuar değişimiyle çözülebilir. Bunlar gibi telefonlarımızda çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Telefonunuza yaptıracağınız bakımlar ve tamirlerle telefonlarınızı sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!