Nintendo DS XL Tamiri

Nintendo Ds XL Tamiri, cihazınızın bozulduğunu fark ettiğinizde ve telaşlandığınızda bize başvurabileceğiniz bir hizmetimizdir. Bir bozulma durumunda öncelikle cihazınızı Nintendo teknik servise göndermelisiniz, ancak bazen teknik servisler yanıt vermez. Böyle bir durumda bize ulaşabilir ve cihazınızın eski ve sağlam haline getirmemize izin verebilirsiniz.

Nintendo Ds XL Problemleri

Nintendo, DSi konsolunu 2009’da piyasaya sürdü. Son derece popüler olan DS Lite’dan DSi’de yapılan değişiklikler, toplam boyutu, iki LCD ekranın boyutunun artmasını, iki VGA 0.3MP dijital kameranın ve SD yuvasının uygulanmasını, güç düğmesine bir güç düğmesi ve mat kaplama. Ayrıca DS Lite’dan daha fazla RAM ve daha hızlı bir CPU içerir.

El tipi bir video oyun konsolu ve son derece mobil ve taşınabilir olmasının yanı sıra çok küçük yaştan itibaren insanlara eğlenceli bir deneyim sunabilen DSi, birçok kazaya ve yanlış kullanıma ve dolayısıyla onarım gerektiren hasarlara eğilimlidir. Bunlar arasında konsolu düşürmek, konsola oturmak, konsola hapşırmak ve tabii ki biraz fazla tutkulu oynamak sayılabilir. 

DS Lite’ın birçok kullanıcısı, oyun kartuşunun yanlış yerleştirilmesi nedeniyle Yuva 1 pinlerinde hasar olduğunu bildirdi ve Nintendo, DSi’deki yuva açıklığına bir kalkan ekleyerek bunu en aza indirmeye çalıştı. Menteşe tasarımındaki değişiklik, menteşenin DS Lite’dan daha az kırılgan olduğu ve bunun sonucunda menteşede çatlak veya kırılma olasılığının daha düşük olduğu anlamına da geldi.

Nintendo, 2010 yılında DSi XL konsolunu piyasaya sürdü. Genel olarak daha büyük olması ve pil ömrünün artması dışında bir DSi konsolu ile aynıdır.

Oyun Kartuşu Piminin Değiştirilmesi

 • DS oyun kartuşu okunmayacak
 • Oyun kartuşu pimleri bükülmüş veya kırılmış
 • Oyun kartuşu pimleri paslanmış veya sıvı hasarı belirtileri gösteriyor
 • Yuvaya takılan yabancı cisimler
 • DS oyun kartuşu yanlış şekilde takıldı

Oyun kartuşu pimleri bazen kullanıcı hatalı da bozulabilir. Bunun nedeni cihazı sarsmak ya da üzerine sıvı dökülmesi olabilir. Nintendo Ds XL Tamiri ile bu durumu çözebiliriz.

Üst LCD Ekran Değiştirme

 • Arka ışık yok, kırık LCD ekran, boş ekran, ekranda sıvı veya siyah mürekkep var gibi görünüyor
 • DSi XL açıldığında üst LCD ekran açılır ve ardından kararır
 • Menteşenin kırılması veya DSi’nin üst yarısının alt yarısından tamamen ayrılması nedeniyle üst ekran hasar görebilir.

LCD üst ekran problemi kullanıcı hatalı kırılabilir. Bu yanlışlıkla üzerine oturduğunuzda gerçekleşebilen bir durumdur. Ayrıca uyun olmayan şekilde ürün kullanımı da hatalara neden olabilir.

Alt LCD Ekran Değiştirme

 • Arka ışık yok, kırık LCD ekran, boş ekran, ekranda sıvı veya siyah mürekkep var gibi görünüyor
 • DSi güç ışığı yanıyor ancak her iki ekran da boş/siyah görünüyor

Alt ekranın iki bileşeni vardır, iç LCD ekran ve dış dokunmatik ekran. Nintendo Ds XL Tamiri öncesinde bu hatanın nerede gerçekleştiğine bakıyoruz. Nedeni anlaşılan hata kolayca çözülebilir.

Dokunmatik Ekran Değiştirme

 • Kırık dokunmatik ekran
 • Yanıt vermeyen dokunmatik ekran
 • kalibre edilemez
 • Ağır çizik

Dokunmatik ekranda oluşan problemler konsolun kullanılmasını neredeyse imkansız hale getirir. Bu nedenle Nintendo Ds XL Tamiri oldukça gereklidir.Çoğu dokunmatik ekran probleminin çözümünde ekranın tamamen değiştirilmesi gerekmektedir.

Menteşe Değiştirme

 • Menteşe (DSi XL’in üst ve alt kısımlarını birbirine bağlar) kırılmış veya çatlamış

Menteşeniz hasar görürse, sürekli kullanım üst LCD ekranın zarar görmesine neden olabileceğinden, sorunu giderene kadar üniteyi kullanmamanızı öneririz, bu nedenle tamir ettirmek size daha fazla paraya mal olabilir.

Tam Kabuk Değişimi

 • Ciddi menteşe hasarı
 • Kasa konsolun herhangi bir yerinde hasar görmüş

Bazen menteşedeki hasarın yeri ve kapsamı, tüm kabuğun değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Bunu yapmak konsolunuzun tekrar yeni görünmesini sağlar. Nintendo Ds XL Tamiri ile görünen problemin ötesinde, oluşabilecek diğer sorunları da çözmeye özen gösteriyoruz.

Güç Düzeltme

 • DSi XL şarj oluyor ancak açılmıyor
 • DSi XL hiç açılmıyor
 • DSi XL düşürüldü veya şoka veya yüksek darbeye maruz kaldı
 • Ünite hafifçe sallandığında içeride tıkırtı sesi duyulabilir

Cihazınızda oluşan güç problemleri, onu kullanmanızı imkansız kılar. Bu nedenle güç sorunları tamir edilmezse cihazınızı tekrar kullanamayabilirsiniz.

Güç Düğmesi Onarımı

 • Güç düğmesi sıkışmış veya yanıt vermiyor.

Bu oldukça kolay bir sorundur. Nintendo Ds XL Tamiri ile güç düğmesi değiştirilir ya da içi açılan ürününüzde sıkışan bir parça bulunursa çıkartılır. Bu sayede tekrar kullanabilirsiniz.

Omuz Düğmesi Onarımı

 • Sağ veya sol omuz düğmeleri sıkışmış veya yanıt vermiyor.

Düğme sıkışma problemleri çoğu durumda ürünün fazla güç uygulanarak kullanılması sonucu oluşur. Bu problemlerin çözümü için düğmelerin değiştirilmesi gerekebilir.

Yön Düğmesi/Fonksiyon Düğmesi Onarımı

 • Yön düğmeleri (sol/sağ/yukarı/aşağı) veya işlevsel düğmeler (A/B/Y/X) sıkışmış veya yanıt vermiyor.

Yön düğmeleri oyun oynarken en çok kullanılan düğmelerdir. Bu düğmelerde oluşan hata genelde düğmelerin eskimesinden kaynaklanabilir. Birkaç kolay işlem Nintendo Ds XL Tamiri cihazınızı yeni gibi kullanabilirsiniz.

Mikrofon Tamiri

 • Ses tanıma yok

Mikrofon, çoğu oyunun olmazsa olmazıdır. Mikrofona sıvı ya da parça kaçması bozulmasına neden olabilir. Ayrıca bazı güncellemeler sonucu mikrofon tanımlanamaz. Güncelleme çalışması ya da mikrofon yenileme işlemleri ile tamir edilebilir.

Kamera Onarımı / Değiştirme SD Yuvası Onarımı

 • Dijital kameralardan biri veya ikisi çalışmıyor.
 • SD hafıza kartlarını tanıyamıyor veya okuyamıyor.

Bu sorunlar çoğu durumda cihaza gelen güncellemeden kaynaklı oluşabilir. Güncelleme bizim tarafımızdan güvenle kaldırılır ve yeniden yapılır. Bu sayede problem çözülebilmektedir.

Nintendo Ds XL Problemleri Nasıl Çözülür?

Nintendo Ds XL Tamiri için öncelikle problemleri anlamaya çalışacağız. Bu problemler kullanıcı kaynaklı olabildiği gibi üründen de kaynaklanabilir. Sahip olunan hataların tespit edilmesi için size ücretsiz bir hasar kontrolü sunuyoruz. Hasar kontrolü tamamlandıktan sonra ürününüzde bulunan tüm hatalar ve nedenleri konusunda sizi bilgilendiriyoruz.

Cihazınızda bulunan problemler hakkında size ayrıntılı bir bilgi veriyoruz. Hataların nasıl oluşmuş olabileceği ve çözümleri için yapılacak işlemleri anlamanıza yardımcı oluyoruz. Bu sırada size bu işlemlerin ücretlerini de anlatıyoruz. Daha sonra eğer onay verirseniz cihazınızın tamirine başlıyoruz.

Nintendo Ds XL Tamiri yapılmadan önce eğer ürününüzde çok fazla işlem yapılması gerekiyorsa indirimli fiyatlar sunabiliriz. Amacımız cihazların tamirinin yanında müşteri memnuniyetini de sağlamak.

Ürününüz tamir ettikten sonra size haber veririz. Tamir edilen ürünlerin belirli bir garanti süresi bulunmaktadır. Bu süre boyunca aynı hataları gördüğünüz cihazınızı bize tamire getirebilirsiniz. Garanti ile yapılan işlemlerde ücret talep etmiyoruz.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!