Yükleniyor...

Xbox Series S Tamiri

Xbox Series S tamiri yapan çalışanlarımız bu konuda eğitim almış ve işinde uzman kişilerdir. Oyun konsolları kullanım kolaylığı ve daha profesyonel oyun tecrübesi yüzünden sıkça tercih edilmektedir. Bu nedenle de sık sık problemle karşılaşılması mümkündür.

Xbox Series S

Microsoft’un Xbox Series S  Xbox One ailesini takip eden yeni nesil konsoludur. Cihazlar, geliştirilmiş sistem performansı, yeni CPU ve GPU mimarileri ve katı hal sürücü (SSD) depolaması sunarak oyunların her zamankinden daha iyi görünmesini ve daha hızlı çalışmasını sağlar.

Ancak her teknolojik cihazda olduğu gibi Series S’te de hatalar görülmektedir. Bu hatalar bazen kullanıcı nedenli olabilir. Kullanıcıların iyi kullanmaması, ürünün darbe alması gibi nedenler sonucu arızalar görülür. Başka bir neden ise teknik sorunlardır. Bu sorunlar elektrik voltajından ya da cihazın üretiminden kaynaklı olabilir. Çoğu durumda Xbox Series S tamiri oldukça kolaydır.

Xbox Series S bilinen sistem hataları ve sorunları

Xbox Series S, Xbox One sahipleri için çoğunlukla tanıdık bir işletim sistemi (OS) ile piyasaya çıkıyor ve bu da nispeten şık ve hızlı bir deneyim sağlıyor. Ancak, yeni eklemelerin bazılarının bilinen sorunları var. Bu sorunları sizin için derledik.

Bazıları için Xbox Live kapalı

Xbox Series S’in dünya çapında istikrarlı bir şekilde yayılmasıyla, bazı kullanıcılar Xbox Live’ı etkileyen sorunlar bildirdi ve birçoğu Microsoft’un oyun ağında oturum açamadı. Bu sorun kolayca çözümlenebilir.

120Hz’de 4K ile sinyal yok veya bozuk görüntü

En kolay Xbox Series S tamiri, bir TV ürün yazılımı güncellemesinden gelebilir. İster 1080p için 4K çözünürlüğü, ister 60 Hz için 120 Hz’yi değiştirin veya VRR’yi kapatın, sorunun arkasındaki üçlünün bir kısmını ortadan kaldırarak konsolunuzdaki belirli özellikleri de devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca son çare olarak TV’nizdeki VRR’yi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Hızlı Devam, bazı başlıklarda çalışmıyor

Xbox Series S, sistemin oyun oturumlarını otomatik olarak bellekte önbelleğe almasına ve esasen aynı anda birden fazla oyunu çalıştırmasına olanak tanıyan yepyeni bir Hızlı Devam özelliğini piyasaya sürüyor. Bu özellik çoğu oyunda sorunsuz bir şekilde çalışsa da Microsoft, bu özellik ile iyi oynamayabilecek Xbox Series S Optimize Edilmiş oyunların seçkin bir listesini belirledi.

Bu sorun genelde sistem kaynaklıdır. Microsoft tarafından kısa sürede çözülecektir. Bunun için Xbox Series S tamiri ihtiyacı yoktur. Gereken tek şey sabırla beklemektir.

Disk Sürücüsü

Bazı kullanıcılar disk sürücüsünde bir takım arızalar olduğunu bildirmiştir. En yaygın sorunlar, tıklama sesleri ve bazı disklerin oynatılmamasıdır. Ancak, bazı durumlarda diskler tamamen veya kısmen sürücüde sıkışmış olabilir.

Mümkünse sorunlu diski çıkarmayı deneyin ve başka bir disk deneyin. Bu sorunu çözerse, sorunlu bir diskiniz var demektir. Ancak, sorun devam ederse, Xbox Series S tamiri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size ücretsiz hata tespiti yapacağız. Sorun ve çözüm için de bilgilendirileceksiniz.

HDMI-CEC

Yakın zamanda yapılan bir Xbox Series S sistem güncellemesinden sonra, bazı kullanıcılar CEC ayarlarının uygulanmadığını bildiriyor.

Bunu düzeltmek için aşağıdakileri yapın: Ayar “Açık” olarak görünse de, her şeyin tekrar uygulanabilmesi için konsolun CEC ayarlarını açıp kapatmanız gerekir. Ayarlar > Genel > Güç modu ve başlatma > TV ve AV güç seçenekleri > HDMI-CEC’ye gidin.

OneGuide TV, Xbox Series S üzerinde çalışmıyor

Xbox Series S, Microsoft’un eğlence için ilk “hepsi bir arada” vizyonundan bir adım geri atarak TV için OneGuide uygulamasını ortadan kaldırıyor. TV alıcıları için uyumluluğu da ortadan kaldırırken, kablo kutuları için HDMI geçişini kaldırarak gelir. Bunun yerine, cihazınızı doğrudan TV’nize bağlamanız veya mevcut çeşitli akış uygulamalarından birini kullanmanız gerekir.

Xbox Series S Onarım Hizmetlerimiz

Xbox Series S tamiri için uzman çalışanlarımıza güvenebilirsiniz. Cihazınızı ücretsiz bir hata tespitinden geçiriyoruz. Tespit edilen sorunlar ve çözümleri hakkında sizi bilgilendiriyoruz. Bu bilgilendirme işleminde maliyetten de bahsediyoruz.

Eğer onay verirseniz hızlı tamir işlemlerine başlıyoruz. Bu işlemler soruna ve gereken parçaya göre uzun ya da kısa sürebilir. İşlem tamamlandıktan sonra size bilgi veriyoruz. Tamir işlemlerimiz garantilidir. Garanti süreci boyunca benzer her sorununuzu ücretsiz çözüyoruz.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Randevu Alın   Open chat
   Bize WhatsApp'ten ulaşın!