Xbox Series S Tamiri

Günümüzce çokça kullanılan gelişmiş oyun konsolu olan Xbox Series S çok uzun süre oynanmaya bağlı veya başka bir durumlardan bozulabilmektedir. Bu durumlarda firmamız Xbox series s tamiri hizmeti vermektedir.

Xbox Series S

Microsoft’un ürettiği ve herkes tarafından sevilerek kullanılan Xbox oyun konsollarının en yeni çeşididir. Yeni nesil olmasının sebebi ise yapımında kullanılan son teknoloji olmasıdır. Eski modellerine göre CPU ve GPU mimarilleri, anakart değişikliği, ısınmaya karşı daha serin soğutma gibi yenilikler ile üretilen Xbox series s daha hızlı ve akıcı bir oyun zevki sunar.

Bu oyun konsolunun her cihazda ve oyun konsolunda olduğu gibi bazı kronik sorunları aynı zamanda çok kullanım veya başka sebeplerden dolayı arızalar oluşabilmektedir.

Xbox Series S Bilinen Sistem Hataları ve Sorunları

Her teknolojik cihazın bir kusuru ve sorunu olduğu gibi Xbox series s oyun konsolunun da barındırdığı sistem hataları ve sorunları mevcuttur. Bu hatalar genel itibariyle görülen hatalardır. Bu sorunları firmamız tarafınca Xbox series s tamiri hizmeti ile kolay ve hızlı bir şekilde giderilebilir. Bu bilinen hatalar ve sorunları ise bir araya getirdik.

Bazıları İçin Xbox Live Kapalı

Xbox live, Xbox oyun konsollarına sahip herkesin bir arada çevrimiçi olarak ortak oyunları oynayabildiği bir platform. Xbox series s cihazında bazı kullanıcılar için Xbox Live kapalı sorunu oluşmaktadır. Bu sorunu çözmek her ne kadar kullanıcılar tarafından yapılabilse de firmamız tarafınca yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

120Hz’de 4K Sinyal Yok Veya Bozuk Görüntü

Bu sorun aynı zamanda Xbox series x’de de görülmektedir aynı şekilde Xbox series s’te olan kayıp sinyal sorunu öncelikle kabloların tam oturmasına bakılarak tespit edilmelidir. Ardından en kolay Xbox series s tamiri olan sinyal kaybını televizyonlarınızdaki VRR’ı kapatarak veya 1440’yi kapatarak bazı oynamalar ile sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Hızlı Devam, Bazı Başlıklarda Çalışmıyor

Bu özelliğin tanıtılmasıyla herkes çok heyecanlanmıştı çünkü bu özellik beraberinde oynanan ve kapatılan oyunların kaydının bellekten önbelleğe alarak daha fazla oyunu bir anda oynayabildiğiniz bir teknoloji sunmaktadır. Fakat bu özellik Xbox series s te bazı sorunlar çıkarmaya başladı. Bu ortaya çıkan sorun tamamen üretici firma olan Microsoft’un hatasıdır. Ve yapılacak bir şey olmadığından düzeltilmesi için beklenmektedir.

Disk Sürücüsü

Bir diğer Xbox series s sorunu ise disk sürücüsünden kaynaklanmaktadır. Çoğu Xbox series s kullanıcısı disk sürücülerinin arızalı olduğuna veya bazı sorunlar yaşadığını bildirmişler. Bu sorun disk in takılmasının ardından garip sesler gelmesi veya bazı disklerin okunmamasına bağlı olarak oyunların açılmaması. Tabi bu sorun bazen takılan oyunların disklerindeki çizik veya bozukluklardan da kaynaklanmaktadır. Firmamız bozuk diskleri tamir ederek veya tamir edilmeyecek kadar sıkıntılıysa yenisi ile değiştirmektedir.

HDMI-CEC

HDMI-CEC denilen Xbox gibi kablosuz ve kumanda ile yönetilen cihazların bağlanılan televizyona aktarılıp komutlara cevap vermesini sağlayan bir HDMI özelliğidir. Bu özellik Xbox series s cihazlarında son gelen güncellemelerden sonra ve bazı çok kullanılma gibi durumlarda sorunlar çıkarmaya başlamakta ve beklenen cevap gelmemektedir. Bunun düzeltimi ise öncelikle sorunun kablo veya giriş soketlerinden mi olduğuna karar verilir eğer sistemsel bir hataysa CEC ayarlarını kapatıp açarak evinizden kolayca çözebilirsiniz. Bu işlemi de ayarlar bölümünden yapabilirsiniz.

OneGuide TV, Xbox Series S Üzerinde Çalışmıyor

Xbox series s ve series x modellerinde diğer bir sorun ise televizyonlarda OneGuide çalışmadığı ve açılmadığı sorunu ile karşılaşan kullanıcıların sayısı küçümsenmeyecek derecededir. Bu sorun aslında üretici firmanın OneGuide tv kaldırarak bunların yerine cihazların HDMI kablosuz olarak eşleşme usulüyle bağlanarak oynanamaktadır.

Xbox Series S Onarım Hizmetlerimiz

Firmamız bünyesinde çalışan ve işlerinin de iyi olan teknisyen ve tamir personellerimiz ile Xbox series s tamiri hizmeti ve onarım hizmetlerinin yanında bakım hizmetleri de yürütmekteyiz. Cihazlarınızı teslim aldığımız günden geri teslim edeceğimiz güne kadar olan süreçte firma olarak cihazlarınıza kendi cihazımız özeni ve dikkati göstermekteyiz. Sizleri mağdur durumda bırakmayan firmamız cihazınızın sorununa göre çözüm üretilerek sizlerin onayıyla onarım işlemlerini yapmaktayız. Fiyat olarak da cihazınızdaki probleme göre planlamaktayız.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!