Yükleniyor...

Xbox One X Tamiri

Xbox One X tamiri, uzman ekibimiz tarafından yapılan bir işlemdir. Oyun konsollarının oldukça popüler olduğu şu yıllarda sorunlar da fazlasıyla yaygındır. Hassas olan oyun konsolları sık sık hasar görebilir. Ekibimiz bunu sizin için düzeltebilir.

Xbox One X Sorunları

Xbox One X inanılmaz bir teknoloji parçasıdır. Üstün grafikler ve donanımlarla sürükleyici bir oyun deneyimi sunan oyun konsolları dünyasında ne kadar ilerlediğimizi düşünmek akıllara durgunluk veriyor. Ancak diğer herhangi bir teknoloji parçası gibi, Xbox One da sorunlardan adil bir paya sahiptir ve bazen çözüm bulmak zor olabilir.

Xbox One ile ilgili yaygın sorunların kullanışlı bir listesini ve bozuk veya hasarlı bir Xbox’ın nasıl düzeltileceği konusunda uygulanması kolay çözümler bulmaya karar verdik. Xbox One X tamiri öncesi bu yazıyı okuyabilir ve sorununuzu kendiniz çözmeye çalışabilirsiniz. Eğer yapamazsanız sizi bekliyor olacağız.

Xbox One oyununuz başlamıyor, kilitleniyor veya donuyor

Video oyunlarıyla ilgili en yaygın sorunlardan biri, başlamamaları veya çökme ve donma olasılıklarıdır. Oyuncular zamanın başlangıcından beri bununla uğraşıyorlar, peki ya oyun Xbox One’ınızda başlamazsa?

Teknik olarak konuşursak, bozuk güncellemeler, sunucu sorunları veya bozuk veya çizilmiş bir disk gibi böyle bir şeyin olmasının sayısız nedeni vardır.

Xbox One Oyununda Kilitlenme veya Donma Nasıl Onarılır

Başlamayan veya sürekli olarak çöken bir Xbox oyununu düzeltmenin en iyi yolu, zamanın %99’u, oyundan tamamen çıkmak ve en baştan yeniden başlatmaktır.

Bu, aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirilebilir ve oyunu baştan yeniden başlatır:

Xbox Menü Düğmesine basın > Menü Düğmesine basın > ‘Çıkış’ı seçin > Oyunu Yeniden Başlatın

Hâlâ oyununuzun başlamaması, çökmesi veya donmasıyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, her zaman Xbox’ınızı donanımdan sıfırlamayı veya yeniden başlatmayı deneyebilir veya Xbox One X tamiri ile bu sorunu sizin için çözebiliriz.

Xbox Konsolu Başlamıyor veya Hata Veriyor

Xbox 360’ın tanıtımıyla birlikte ünlü kırmızı halkaların da tanıtımı geldi.

Yaygın olarak Red Ring of Death olarak adlandırılan  bu sorunlar, HANA/ANA yonga lehimleme pastasının anakarttan ayrılması, diğer lehimlerin gevşemesi, belirli parçaların aşırı ısınması ve bükülmesi ve hatta donanım arızaları gibi konsol içindeki donanım sorunlarından kaynaklanır.

Bu sorunları düzeltmek mümkün olsa da, teşhis edilmesi ve düzeltilmesi çok daha zordur ve ek araçlar ve uzmanlık gerektirir. Bunun için Xbox One X tamiri uzman ekibimize ulaşabilir ve sorununuzdan bahsedebilirsiniz.

Xbox One’ınızın çökmesini veya donmasını nasıl düzeltebilirsiniz?

Konsolunuzu donanımdan sıfırlamak ve kablolarınızı ve kablolarınızı kontrol etmek gibi standart sorun giderme yöntemlerini izledikten sonra, Xbox’ınızı çalışır duruma getirmek için izleyebileceğiniz birkaç ek yöntem vardır.

Xbox’ınızı parçalara ayırdıktan ve sorunu bulduktan sonra, sorunu çözüp çözemeyeceğinize veya yeni bir Xbox satın almanız gerekip gerekmediğine karar verebilirsiniz.

Xbox One Denetleyici Çubuğu Drift

Bu sıkça karşılaşılan oyun konsolu problemidir. Sorununuzu kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz. Ancak buna cesaret edemezseniz Xbox One X tamiri öncesi ücretsiz sorun tespit hizmetimiz ile size yardımcı olabiliriz.

Xbox One Controller Stick Drift Nasıl Onarılır

Bu oldukça basit – Xbox One denetleyicinizi ayırın, bozuk parçaları inceleyin, gerekirse bozuk parçaları temizleyin veya değiştirin ve Xbox One denetleyicinizi tekrar bir araya getirin!

Ayrıca  çalışıp çalışmadığını görmek için Xbox One denetleyicinizin sürücülerini güncellemeyi deneyebilirsiniz. Xbox One Stereo Kulaklık Adaptörü kullanıyorsanız bunu yine de yapmanız gerekir.

Daha eski bir denetleyiciniz varsa, daha dayanıklı oldukları, daha iyi işlevselliğe sahip oldukları ve Microsoft ile oyun topluluğundan daha fazla destek aldıkları için daha yeni denetleyiciler buna değer. Xbox One X tamiri uzmanlarımız size yeni ürün için yardımcı olabilir.

Xbox Oyunu İnternete Bağlanmıyor veya Çevrimiçi Olmayacak

Bu, oyunun çökmesinden veya donmasından biraz farklı bir durumdur. Bazen, menüye erişmek için çevrimiçi bağlantı gerektiren bir oyuna başladığınızda, Xbox Live’da oturum açmış olsanız bile oyun bağlanmaz. Bazen oyunun sunucularla bağlantısını kaybettiğini bile söyleyecektir.

Fark ettiğimiz şey, Xbox oyununuzun internete bağlanamadığını veya tipik olarak bir oyun güncellemesi uyguladıktan sonra veya oyun uzun bir süredir arka planda çalışıyorsa çevrimiçi olamaz.

Oyunun İnternete Bağlanamaması veya Çevrimiçi Olmaması Nasıl Düzeltilir?

Xbox One X tamiri basit. İki şeyden birini yapabilirsiniz: Yukarıda belirtildiği gibi oyunu yeniden başlatabilirsiniz. Veya Xbox’ınızda bir donanım sıfırlaması gerçekleştirebilirsiniz ve bu, oyunu başlatmanıza ve çevrimiçi olmanıza izin vermelidir.

Bunun işe yaramadığı nadir durumlarda, çevrimiçi oyunlara bağlanabilmek için yönlendiricinizi ve/veya kablo modeminizi sıfırlamak isteyebilirsiniz.

Xbox One Yavaş İndirme Hızları veya İndirme Durduruldu

Yeni bir Xbox oyunu veya güncelleme indirirken çoğu zaman yavaş indirme hızlarıyla karşılaşabilirsiniz. İndirme hızları büyük olasılıkla ISS’nizden ödediğiniz internet bağlantısından daha yavaş görünecektir.

Xbox oyununuzun yavaş indirilmesinin veya indirilmesinin durmasının sayısız nedeni olsa da, sorunu düzeltmek için kullanabileceğiniz birkaç genel sorun giderme ipucu vardır.

Xbox One Oyunları için Yavaş İndirme Hızları Nasıl Onarılır

Her şeyden önce, yönlendiricinizin ve/veya kablo modeminizin bağlantısını kesmeniz ve birkaç dakika beklemesine izin vermeniz gerekir. Bu, önbelleği temizleyecek, IP’nizi yenileyecek ve internetinizi tekrar yoluna koymanıza yardımcı olacak diğer işlemleri gerçekleştirecektir. İnternetinizi sıfırlama hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Hala yavaş indirme hızları yaşıyorsanız, internet bağlantınızı doğru bir şekilde teşhis etmenin ve oyun için yavaş interneti düzeltmenin yollarını bulmanın zamanı gelmiş olabilir.

Xbox One X Onarım Hizmeti

Xbox One X tamiri hizmetlerimiz uzman çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Sorun hakkında sizi bilgilendiriyor ve onayınız olmadan işlemler başlamıyoruz.

Ayrıca garantili tamir seçeneğimiz ile garanti süresi boyunca aynı sorun oluşan cihazınızı tamir ediyoruz. Müşterilerimiz mağdur etmeyecek ücretlendirmeler ile sizlere kolaylık sunmaktayız.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Randevu Alın   Open chat
   Bize WhatsApp'ten ulaşın!