Yükleniyor...

Xbox One Tamiri

Xbox One tamiri için alanında uzman çalışanlarımız cihazınızla ilgilenecektir. Oyun konsolları oldukça popülerdir ve sık sık sorun çıkartabilirler. Bu sorunlardan bazıları kolayca çözülebilse de bazıları tamire ihtiyaç duyar.

Xbox One Sorunları

Sizin için bazı sorunları derledik. Bu sorunların çözümlerini de ayrıntılarıyla açıkladık:

Xbox One Açılmıyor

Güç Kablosunun Yanlış Kullanımı

Güç kablonuzun doğru şekilde takıldığından ve hasarlı veya gevşek olmadığından emin olun. Ayrıca, prizin düzgün çalıştığını doğrulayın. Güç kablosu arızalıysa, yedek bir güç kablosu satın almayı ya da Xbox One tamiri düşünün.

Xbox One Yanlış Konumlandırılmış

Xbox’ta iki fan var, fanları hiçbir şeyin engellemediğinden emin olun ve Xbox’ı düz ve sabit bir yüzeye yerleştirin. Bu hava yolları tıkandığında konsol aşırı ısınabilir ve bu nedenle açılmayabilir. 

Gevşek HDMI kablosu

Tuğlada güç varsa ve konsol güç düğmesi yanıyorsa ancak ekranda görüntü yoksa, HDMI kablosunun tamamen takılı olduğundan emin olun. Bunun yerine HDMI kablosunun ‘HDMI Çıkışı’ bağlantı noktasına takılı olduğundan emin olun. ‘HDMI Girişi’ bağlantı noktası. HDMI kablosunun arızalı olması da mümkündür, yedek bir HDMI kablosu satın almayı ya da Xbox One tamiri düşünün.

Dahili Güç Kaynağının Sıfırlanması Gerekiyor

Dahili güç kaynağı, güç dalgalanmalarına karşı yerleşik bir korumaya sahiptir, bu nedenle konsolu etkilemez. Güç kaynağını sıfırlamak için:

 • Güç kablosunu duvar prizinden çıkarın.
 • Konsolun sıfırlanması için en az 10 saniye bekleyin.
 • Güç kablosunu duvardaki prize geri takın.
 • Konsolu açın.

Arızalı Dahili Güç Kaynağı

Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa, dahili Güç Kaynağı arızalı olabilir. Xbox One tamiri ile sorununuz çözülebilir.

Arızalı Anakart

Güç ışıkları yanıyorsa ve cihaz hala açılmıyorsa anakart arızalı olabilir. 

Beklenmedik Bir Şekilde Kapanıyor

Kötü havalandırma

Kötü havalandırma, konsolun aşırı ısınmasına neden olabilir. Konsolun daha fazla havalandırmaya ihtiyacı olduğunu söyleyen bir hata mesajı alırsanız şu adımları izleyin:

 • Konsolu kapatın.
 • Konsolu daha iyi havalandırılan bir yere taşıyın.
 • Konsolu yaklaşık 30 dakika soğumaya bırakın.
 • Konsolu yeniden başlat.

Fanların temiz olduğunu ve engellenmediğini kontrol etmeyi unutmayın.

Arızalı Güç Çıkışı

Konsolun takılı olduğu priz arızalı olabilir, başka bir prize takmayı deneyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Xbox One tamiri ile sorunun ne olduğu anlaşılabilir.

İnternet Bağlantısı Yok

Modem/Yönlendirici Arızalı

Diğer cihazların WiFi bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. Diğer cihazlar da internete bağlanmada sorun yaşıyorsa, aşağıdaki genel adımları izleyerek yönlendiricinizi sıfırlamayı deneyin:

 • Xbox One kapatın
 • Modemi ve yönlendiriciyi kapatın ve her ikisinin de güç kablolarını çıkarın.
 • Yaklaşık 30 saniye ila bir dakika bekleyin.
 • Modemi açın ve ışıkların sabitlenmesine izin verin.
 • Yönlendiriciyi açın ve ışıkların sabitlenmesine izin verin.
 • Xbox One tekrar açın ve internet bağlantısını kontrol edin

WiFi’ye bağlanılamadı

Diğer cihazlar WiFi’ye bağlanabiliyorsa konsolda donanımdan sıfırlamayı deneyin.

 • Konsol kapanana kadar güç düğmesini beş saniye basılı tutun.
 • Ardından konsolu 30 saniye boyunca fişten çekin.
 • Ardından konsolu WiFi’ye yeniden bağlayın.

Xbox One Diskleri Okuyamıyor

Kirli Diskler

Diskin arkasını kontrol edin ve kirli ve/veya çizilmiş olup olmadığına bakın. Bu durumda, yumuşak, hafif nemli bir bezle diskleri temizleyin. Mikrofiber bez en iyi sonucu verir.

Bölge Uyumsuzluğu

Oyun diskinin oyun konsolu ile aynı bölgede satın alındığından emin olun. Disk farklı bir bölgede satın alındıysa çalışmayabilir. Xbox One tamiri ile kendinize uygun disk bulabilirsiniz.

Anında Güç Açma Çatışması

Anında Açılma özelliğine sahip bazı ayarların diskte sorunlara neden olması mümkündür. Bu yüzden yapacağımız ilk şey ayarlarını değiştirmektir.

Disk Sürücüsü disk kabul etmeyecek

Konsolun içinde başka bir disk var

Konsolun içinde başka bir diskin olması mümkündür. Eğer öyleyse, başka bir disk yerleştirmeyi denemeden önce onu çıkarın.

Sorunlu Yönelim

Disk sürücüsünün dikey yönde yerleştirmede sorun yaşaması mümkündür. Konsolu yatay olarak düz bir şekilde konumlandırın ve diski yerleştirmeye çalışın.

Güncelleme İndirilmeyecek

Microsoft Sunucusundan Gecikmeli Yanıt Süresi

Xbox Live sunucularının internet trafiğine boğulması mümkündür. Bu olduğunda, sunucu tabanlı olduğu ve konsoldan kaynaklanmadığı için yapılacak en iyi şey beklemek ve güncellemeyi daha sonra indirmektir.

İnternet bağlantısı yok

Xbox One internete bağlı değilse herhangi bir güncelleme indiremez. WiFi’nin açık olduğundan ve Xbox One internete bağlı olduğundan emin olun. 

Sert Sıfırlama Konsolu

Xbox One donanımdan sıfırlanması, yerel istemci tarafındaki tüm sorunları giderecektir. Bunu Xbox One tamiri ile uzmanlarımız sizin için yapabilir.

Tam Sabit Disk Sürücüsü

Oyunlar veya güncellemeler indirirken, sabit sürücünün depolama belleğinin bitmesi mümkündür. Bu durumda, hafızayı boşaltmak için eski oyunları/uygulamaları silmeden yeni oyunlar veya güncellemeler indiremezsiniz.

Ses Çıkartan ya da Çalışmayan Fan

kirli yelpaze

Fanın içindeki/üzerindeki kir veya toz, fanın çalışmasını engelleyebilir ve hareketli parçaların düzgün çalışmamasına ve/veya sıkışmasına neden olabilir. Fanı çıkardıktan sonra kir olup olmadığını kontrol edin, basınçlı hava temizleyicisiyle nazikçe temizleyin ve fanı tekrar konsola yerleştirin.

Hasarlı veya Arızalı Fan

Yukarıdaki talimatları ve fan sökme ve temizleme yönergelerini uyguladıktan sonra fan hala gürültülüyse, fanın kendisi zarar görebilir. 

Oyunları Yüklenmiyor

Yamalar Güncel Değil

Sistem yazılımı için en son yamaları veya düzeltmeleri/güncellemeleri yüklediğinizden emin olun. Konsolun sistemi güncel değilse oyun için yeni içeriği indiremeyebilir.

İnternet bağlantısı yok

Konsolda en son yamalar varsa, konsolun internete bağlı olup olmadığını kontrol ederek konsolun çevrimiçi olup olmadığını kontrol edin. Konsol internete bağlı değilse oyunları indiremezsiniz. 

Büyük Dosya İndirmeleri

Bir oyun kurarken veya indirirken, oyunu açmak için ek güncellemelere ihtiyaç duyması mümkündür. İndirme işlemi işe yaramazsa güncellemeyi atlayın ve oyunu kendi kendine indirin. İndirilen dosyanın, Xbox Live sunucularından zaman aşımına uğrayacak kadar büyük olması, indirme işleminin tamamlanmamış olmasına neden olabilir. Oyun yüklendikten sonra oyunu açın ve güncellemeyi ayrı olarak indirin.

Xbox One Tamiri Hizmetimiz

Xbox One oldukça popüler bir oyun konsoludur. Sürekli kullanılması, kullanıcılardan kaynaklı olan hatalar ya da teknik arızalar size sorun çıkartabilir. Uzman çalışanlarımıza getireceğiniz konsolunuz öncelikle ücretsiz bir sorun tespit testinden geçecektir.

Sorunları tespit edildikten sonra çözümleri ile birlikte size anlatılacaktır. Eğer siz de onaylarsanız kısa sürede tamire başlanır. Xbox One tamiri işlemleri tamamlandıktan sonra size haber verilir. Eğer isterseniz ücretsiz ve güvenilir teslimat hizmetimiz ile ürününüz evinize kadar teslim edilir.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Open chat
  Bize WhatsApp'ten ulaşın!