Yükleniyor...

Playstation 5 Tamiri

Playstation 5 tamiri çoğu oyun konsolunda olduğu gibi sık karşılaşılan bir durumdur. Oyun konsolları gerek yapısından gerekse kullanıcı hatalarından dolayı sıklıkla bozulur. Bunun tamiri genellikle basittir ve uzun zaman almaz.

Playstation 5 Sorunları

Playstation 5 kullanıcıların çok fazla tercih ettiği oyun konsollarındandır. 7 yaşından 70 yaşına kadar herkes oyun oynamayı sever. Oyun tecrübesini güzelleştirmek için oyun konsolları tercih etmek oldukça popülerdir.

Ancak oyun konsolları hassas cihazlardır. Sık sık arızalanabilir. Ve karmaşık olmaları nedeniyle arızayı ve nedenini anlamak oldukça zordur. Nedeni anlaşılmayan cihazın tamiri ise imkansıza yakındır. Bunun için Playstation 5 tamiri için uzman elemanlarımıza başvurabilirsiniz. Cihazınıza herhangi bir zarar vermeden sorunu tespit ediyor ve onay verirseniz tamir ediyoruz. İşte bazı Playstation 5 sorunları:

Playstation 5 HDMI Onarımı:

HDMI sıkça arızalanan bir parçadır. Bunun nedeni çoğunlukla kullanıcıların haşin hareketleridir. Hassas olan cihaz kısa süre içerisinde zarar görebilir. Bu sorun en kolay anlaşılabilen ve çözülebilen durumlardandır.

Playstation 5 Anakart Sorunu:

Playstation 5 konsolu ile ilgili dikkat edilmesi gereken nokta, anakartın maksimum iletkenlik için sıvı metal ile kaplanmış bir soğutucu tarafından soğutulmasıdır. Bu nedenle ısı, onarımların üstesinden gelmenin karmaşıklığının yanı sıra bir sorundur.

TV’de Video Sinyali Yok

HDMI konektörünün bozuk olmamasının yanı sıra, bazı kişiler yepyeni bir sistemden video sinyali alamama deneyimlerini bildiriyor. Bu asla düşürülmedi ve HDMI bağlantı noktası %100 sağlam. Ve bu genellikle anakart üzerindeki Video Sinyal devresinden kaynaklanır. Bu sorun anakartın yeniden işlenmesini ve Playstation 5 tamiri gerektirecektir.

Güç Sorunları

Çoğu sistem güç sorunları yaşar ve geçmişten beri genel olarak oyun konsollarında gördüğümüz gibi ve evinizdeki bir tür kötü voltaj arızalara neden olabilir. Güç kaynaklarının değiştirilmesi veya onarılması gerekecektir.

Blue Ray (Dijital Olmayan Sürüm):

Önceki nesillerden gördüğümüz gibi, Playstation 5’in Blue-ray sürücüsü ile kir, aşırı kullanım, ısı veya fiziksel hasar nedeniyle sorun yaşayacağını, konsol düşerse bazen disk sıkışır ve her şey hizadan çıkar. Bu onarımları yapmaya hazır olacağız.

Güncellemeler ve depolama sorunları

Güncelleme ve depolama sorunu Playstation 5 tamiri için gelen en nadir sorunlardandır. Bu sorunun nedeni genelde internet bağlantısından ya da gereksiz önbellek birikmesinden kaynaklanır. Kısa sürede çözebileceğimiz bir sorundur.

Playstation 5 Temizlikleri

Playstation 5’te temizlik çok basit görünüyor ve herkes bunu yapabilir. Ancak küçük yaştaki kullanıcıların ya da teknolojik cihazlar ile ilgili bilgisi olmayanların kendi başına yapmasını önermiyoruz. Teknolojik aletler oldukça hassastır ve yanlış bir işlem onları kullanılmayacak duruma getirebilir.

Playstation 5 Konsolumu onarmak için Neden Bizi Seçmelisiniz?

 • Yalnızca orijinal Sony Playstation 5 Parçalarını kullanıyoruz.
 • Tüm Playstation 5 onarımlarının oldukça uzun süren bir garantisi vardır.
 • Playstation 5 onarımlarımız uygun fiyatlara sahiptir.
 • Çoğu Playstation 5 tamiri kısa sürede tamamlanır

Genellikle yardımcı olabileceğimiz Playstation 5 Onarımları

 • Kırık USB soketleri, HDMI soketleri, USB C soketleri için onarımlar
 • Bluetooth ve kablosuz ağ bağlantısı sorunları
 • Playstation 5’iniz açıldığında görüntü yok
 • Playstation 5karardı, güç yok
 • Kablosuz denetleyici sorunları
 • Dahili güç kaynağı testi ve değişimi
 • Düşen fiziksel olarak hasar görmüş Playstation 5Konsolları
 • Sıvı hasarlı Playstation 5 konsolları
 • Kırık Blue ray disk sürücüleri, gerektiğinde onarılır veya değiştirilir
 • Playstation 5yazılım ve güncelleme sorunları çözüldü
 • Playstation 5SSD testi ve değişimi
 • SSD depolama genişletme yuvası onarımı

PlayStation 5 Onarım Hizmetimiz

Playstation 5 tamiri için bizi arayabilirsiniz. Eğer isterseniz ücretsiz ve güvenilir hizmetimiz ile cihazınızı evinizden teslim alıyoruz. Yine ücretsiz bir hasar tespiti yapıyoruz. Yapılan testler sonucu cihazınızın sorunlarını ve gereken çözümleri belirliyoruz. Sizi bu konuda bilgilendiriyor ve fiyat bilgisini de sunuyoruz.

Onay verdiğiniz anda hızlı bir şekilde tamir işlemine başlıyoruz. Alanında eğitimli ve uzman çalışanlarımız herhangi bir sorun olmaması için titizlikle çalışacaktır. Onarım işlemlerinde parça değişimi gerekebilir. Çıkarılan parçalar yerine orijinal parçalar koyuyor ve cihazınızın kalitesini kaybetmesini önlüyoruz.

Yaptığımız Playstation 5 tamiri sorunun büyüklüğüne göre kısa ya da uzun sürebilir. Sizi aradığımızda tahmini onarım süresi de belirtiyoruz. Tamir işlemleri bittiğinde size haber veriyoruz. Eğer isterseniz gelip firmamızdan teslim alabilirsiniz. Başka bir seçenek olarak ise biz size getirebiliriz. Ücretsiz, hızlı ve güvenilir teslimatımız ile ürünü adresinize teslim ediyoruz.

Her işlemimiz garantilidir. Sorunun ve cihazın türüne göre garanti süresi değişiklik göstermektedir. Bu konuda cihazınızı teslim alırken bilgilendirileceksiniz. Garanti kapsamında benzer bir sorun ile karşılaştığınızda bize getirebilirsiniz. Onu ücret almadan çözeceğiz.

Playstation 5 Tamiri Sık Sorulan Sorular

Playstation 5 tamiri için sıkça müşterimiz oluyor. Genelde de hepsi benzer soruları bize yöneltiyor. Bu sorulardan bazılarını sizin de bilgilenmeniz için derledik:

Sony Playstation 5’imi tamir etmenin maliyeti nedir?

Maliyet için kesin bir fiyatımız bulunmamaktadır. Bu yüzden size ücretsiz değerlendirme sunuyoruz. Bu tamamlandıktan sonra, onarım için bir ücret sunacağız.

Playstation 5 ‘imi tamir ettirmek için zaman çizelgesi ne olurdu?

Bu, atölyedeki mevcut iş yüküne bağlı olarak genellikle 48 saat içinde ürününüz tamir olacaktır. Sorunu çözmek ya da parça temin etmek daha uzun sürebilir. Böyle bir durumda müşterilerimizi bilgilendiriyoruz.

Playstation 5 onarımlarınızın garantisi ne durumda?

Garantimiz sorunların ne olduğuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bunun hakkında bilgi almak için Playstation 5 tamiri uzmanlarımız ile konuşabilirsiniz.

Sıvı hasarlı Playstation 5 ‘imi onarabilir misin?

Sorunu çözebileceğimizi söyleyebilmek için öncelikle ürünü görmeliyiz. Ücretsiz hasar tespit yapıldıktan sonra sizi bilgilendireceğimizden emin olabilirsiniz.

Bültene Kayıt Olun

  Book an Engineer

  Collection Day
  Computer / Laptop
  Brand
  Operating System
  First name

  Last name

  Email address

  Contact phone number

  Address

  City

  Special requests

  Randevu Alın   Open chat
   Bize WhatsApp'ten ulaşın!