+90 216 532 23 33

İade ve Değişim Politikası

Değişim veya iade şartları

Müşterilerimiz aldıkları üründen memnun kalmazlarsa, Üsküdar Bilgisayar ürünün kullanılmamış veya hasar görmemiş olması halinde müşterilerine 30 gün içinde başka bir ürünle değiştirme imkanı sunmaktadır. Üsküdar Bilgisayar kullanılmış veya hasarlı ürünlerin değişimini veya iadesini hiçbir şartta kabul etmemektedir. Üsküdar Bilgisayar’dan satın almış olduğunuz bir ürünü iade etmek veya değiştirmek istiyorsanız ürünün ambalajı zarar görmemelidir. İade edilmek veya değiştirilmek istenen ürünün kutusu/ambalajı sağlam olmalıdır.

Bir ürünün kendi fiyatından daha yüksek bir fiyat etiketine sahip ürünlerle değiştirilmesi mümkün değildir. Değişimler sadece aynı fiyat bandında olan ürünlerle yapılabilmektedir. Bir ürünü farklı fiyata sahip bir ürünle değiştirmek istiyorsanız yeni bir satın alım gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Satın alınan ürünler iade edilirken mutlaka teslimat formunun veya iade formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Değişim veya iade için gerekli formları doldurmadığınız taktirde değişim veya iade süreci başlatılmamış sayılacaktır.

Kargo ile değişim

Bir ürünü dilerseniz kargo ile göndererek değiştirebilirsiniz. Bunun için iade formunun doldurulmuş olması ve ürünle birlikte satın alım faturasının pakete eklenmesi gerekmektedir. Bir ürünü kargo ile göndererek iade etmek istiyorsanız aşağıdaki adrese gönderip yapmalısınız.

NTP BİLİŞİM ELEKTRONİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Ahmediye Mah. Dr. Fahri Atabey Cad. Sedef İş Hanı, No: 18 Ofis 23
34672 Üsküdar
İSTANBUL

Cayma hakkı

Bir müşterimizin cayma hakkını kullanabilmesi için ürünün teslimat tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ürünü iade etmek istediğini bildirmesi gerekmektedir.

Satışı yapan kişi, alıcının talebini aldıktan sonra en geç 10 gün içerisinde ürünü iade alıp ürün bedelini ödemekle yükümlüdür.

Cayma hakkı, teslimattan sonra hasar görmüş olan ürünler için geçerli değildir.

Müşterinin cayma hakkını kullanması halinde müşteri hiçbir şekilde geri ödemeden kaynaklı bir masrafla karşı karşıya kalmayacaktır. Geri ödemeyi ürünler alınana veya müşteri iade belgesi sunana kadar bekletme hakkını saklı tutarız. Müşteri bu sözleşmeden kaynaklanan cayma hakkını kullanabilmek için bize bilgi verilen tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünü doğrudan teslim etmelidir. Ürünlerin söz konusu son tarih sona erdikten teslim edilmesi durumunda müşterimiz cayma hakkından yararlanamayacaktır.

İade ve değişim şartları hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız lütfen değişim ve iade şartları bölümünü tekrar gözden geçiriniz.

Geri ödemeler

Ürünler alındığı anda Üsküdar Bilgisayar ürünlerin iyi durumda olup olmadığını kontrol edecek ve geri ödeme halinde ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi göz önünde bulundurularak satın alma tutarı müşteriye iade edilecektir.

Geri ödeme süresi iade yapıldıktan sonra başlatılmakta ve ödeme yöntemine bağlı olarak 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir. İade edilen ürünlerin durumu kontrol edildikten sonra müşteri e-posta veya telefon ile bilgilendirilecektir. İade edilen ürünlerin geri ödemesi öncelikli olarak ürün satın alınırken kullanılan ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak gerçekleştirilecektir.