+90 216 532 23 33

Hırsızlıklar ve soygunlar, şehir hayatındaki en yaygın suçlardan bazılarını temsil etmektedir. Neyse ki deneyimler, alarm sistemlerinin davetsiz misafirlerin ve hırsızların evinize veya iş yerinize girmesini engelleyerek bu tür istilaların olasılığını önemli ölçüde azaltabileceğini göstermektedir.

Alarm sistemleri mevcut ve yakın tehlikeye karşı tepki olarak tiz bir ses yayarlar. Yüksek sesli bir alarm sesinin ek avantajları arasında, komşuları ve etraftan geçenleri uyarmak ve davetsiz misafirleri olay mahallinde korkutmak için bile bulunmaktadır. Bir alarm sisteminin görünmesi dahi hırsızları vazgeçirmek için tek başına yeterlidir. Son derece etkili ve çoğu kez kullanımı kolay bu elektronik güvenlik çözümü, ev sahiplerine ve işletme yöneticilerine huzur sağlamak için kullanılan popüler bir yöntemdir.

Alarm Sistemlerinin Yapısı

Tüm alarmlar, kablolu veya kablosuz bir bağlantı yoluyla bir kontrol ünitesine bağlı sensörleri kullanır. Sensörler genellikle bir pencerenin açılması veya içerideki hareketler gibi ortamdaki değişiklikleri tespit eder. Alarm sistemlerinin tipi çok çeşitlidir. Küçük olanlar, hepsi bir arada gürültü ayarlayıcılı olanlar, renk kodlu bilgisayar çıkışlı gelişmiş versiyonlar veya çok bölgeleri sistemler gibi pek çok farklı alarm sistemi bulunmaktadır.

En basit alarm sistemleri, kontrol paneli, tuş takımı, siren, kapalı hareket dedektörü, kapı ve pencere kontaklarından oluşur. Eğer izleme yapılacaksa bunlara ek olarak merkezi bir izleme istasyonu bulunur. Cam kırılma dedektörleri, panik düğmeleri, halı altındaki basınç matları ve pencereler için alarm ekranları eklenebilecek daha sofistike özelliklerdir.

Üsküdar Bilgisayar, hem konut hem de ticari binalar için İstanbul’da alarm sistemlerini kurmaktadır. Alarm sistemlerimiz uzaktan izleme istasyonlarına bağlıdır ve erişim kontrolü, interkom ve CCTV sistemlerine tamamen entegre olabilmektedir.