+90 216 532 23 33

Biyometrik Erişim Kontrol Sistemleri

Biyometri, bir kişinin kendine özgü fiziksel veya davranışsal özelliklerini analizi yoluyla ilgili kişinin kimliğini teyit eden bilimdir. Erişim kontrolünde biyometrik sistemler, parmak izi okuyucuları ve ses ve retina tanıma sistemlerini içerebilmektedir. Bu çözümler, kart okuyucu gibi kaybolan veya çalınabilen anahtarsız yöntemlere göre avantajlar sunar.

Buna karşılık, biyometrik sistemler parmak izi, vokal sesler ve retinalar gibi kolaylıkla kaybolmayan eşsiz özelliklere dayalı olarak erişim sağlarlar. Bu özellikler, güvenlik sistemini kurcalayan herhangi biri tarafından kolayca kopyalanması mümkün olmayan özelliklerdir.

Üsküdar Bilgisayar, parmak izi okuyucuları, retina destekli göz tarayıcıları ve el geometrisi okuyucuları gibi son derece gelişmiş biyometrik güvenlik cihazlarının başarıyla entegrasyonunu ve kurulumunu sağlayabilmektedir. Anahtarlar, kartlar veya sayı dizilerinden farklı olarak, biyometrik güvenlik okuyucuları, aktarılamayan erişim kontrolü imkanı sunmaktadırlar. Bunları taklit etmenin hiçbir yolu yoktur – bir kimse, erişim sağlamak için tanımlama noktasında fiziksel olarak bulunmalıdır.

Düşük Maliyetle Maksimum Güvenlik Çözümü

  • Hassas faaliyetlere, çevre ve varlıklara erişimi güvenli bir şekilde kısıtlamaya yardımcı olur.
  • Yönetmek için herhangi bir tuş kartı veya şifre yok
  • Kartvizit ve şifre paylaşımını ortadan kaldırır
  • Fiziksel niteliklere dayalı kimlik doğrulama
  • Parmak izi, iris, yüz ve diğer tanımlama teknolojilerini kullanır
  • Mevcut erişim kontrol sistemleriyle entegre edilebilir
  • Bireysel kullanıcı bazında yönetmek ve yönetmek kolaydır

Üsküdar Bilgisayar’ın eksiksiz güvenlik çözümleri, biyometrik ve geleneksel kart ve yakınlık okuyucuların birleşimini içerebilir ve ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde karma kullanım ve eşleme esnekliği sunar.