Cep Telefonu Tamiri

Cep telefonu tamiri hizmetimiz,  her marka telefon için geçerlidir. Hasar, akıllı telefonun artık kullanılamayacağı anlamına gelmez. Cihaz hala büyük ölçüde işlevsel olsa da, cep telefonu tamirleri nadiren düşünülür. Bu aynı zamanda tüm hasar türlerinin açık ara en yaygın olanı için de geçerlidir: düşme sonucu kırık veya parçalanmış bir ekran.

En yaygın teknik kusurlar pil hasarıdır. Ek olarak, düğme kusurları ve su hasarı nispeten sık görülür. Bir cep telefonunun tamir edilip edilemeyeceği her zaman hasarın tipine ve ciddiyetine bağlıdır ve bu nedenle duruma göre karar verilmelidir. Cep telefonu tamiri servisimiz bu konuda size daha detaylı bilgi verecek ve size bir maliyet tahmini sunacaktır. Cep telefonu onarımının durumunu istediğiniz zaman çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz.

Cep telefonu ekranının ve diğer bileşenlerin onarımı

Akıllı telefonların tasarımı, model ve üreticiden bağımsız olarak temel olarak akıllı telefon ekranının onarılmasına olanak tanır. Ek olarak, hem LC ekranlar hem de kendi kendini aydınlatan OLED ekranlar değiştirilebilir – bunlar açık ara en yaygın iki ekran çeşididir. Bir ekran tamir edildiğinde, kırılan ekran yenisi ile değiştirilir. Bir cep telefonu tamirinin gerçekten yapılıp yapılamayacağı duruma göre kontrol edilir.

Sıklıkla değiştirilebilen veya onarılabilen diğer akıllı telefon bileşenleri şunlardır:

  • Pil
  • Bağlantı soketleri
  • Bluetooth modülü
  • Hoparlör ve mikrofon
  • Düğmeler, örneğin ses düzeyi düğmesi veya ana sayfa düğmesi

Başarılı cep telefonu tamiri, su hasarından sonra bile göz ardı edilemez. Bununla birlikte, su hasarının şiddeti değişebilir. Böyle bir durumda, bir değerlendirme ancak bir profesyonel tarafından yapılan değerlendirmeden sonra mümkündür. Su hasarı durumunda cep telefonunu hızlı bir şekilde kapatmak ve şarj etmemek önemlidir. Bu şekilde kısa devreler önlenebilir. Ayrıca akıllı telefonu kapalıyken aşırı ısıya (ör. saç kurutma makinesi) maruz bırakmamalısınız. Su hasarından sonra cep telefonu tamiri ne kadar hızlı yapılırsa, başarı şansı o kadar artar.

En yaygın akıllı telefon kusurları

Cep telefonları hayatımızın her alanındadır. Telefonlara internet bağlantısı gelmesi ve çeşitli özelliklerle gittikçe yaygınlaşmıştır. Sürekli kullanımda olan cep telefonlarında sık sık arızalanmalar görülür. Sizin için en yaygın cep telefonu tamiri arızalarını derledik:

Ekran ve arka kapak kırılması

Ekrandaki hasarın çoğunu bir akıllı telefon alır. Sonuçta, hızla düşebilir veya üzerine bir şey düşebilir ve ekran bozulabilir. Bu artık çalışmadığı anlamına gelmez, genellikle hala çalışır, ancak ekrana görüntü gelmez ya da parçalı görüntü oluşur. Ya da düşerse arkayı yakalar ve koruyucu kılıfı olmadan da hızla kırılabilir. Özellikle iPhone 7 veya Samsung Galaxy S7 gibi cam arka kapağı olan akıllı telefonlar, düşürülürse arka tarafa hızla zarar verebilir. Bu sorunlar teknik ekibimiz tarafından düzeltilebilir

Pil yalnızca kısa bir süre dayanır ve düzgün şekilde şarj olmaz

Aynı şekilde uzun süreli kullanım ve yanlış şarj ile pil bir süre sonra bozulabilir veya pil ömrünü kısaltabilir. Bu, özellikle gece boyunca uzun süre şarj olmasına izin verdiğinizde ve bu şekilde aşırı şarj ettiğinizde geçerlidir. Ya da çoğu zaman şarj etmeden önce tamamen boşalmasına izin veriyorsunuz. Şarj durumunun her zaman %30 ile %70 arasında kalması ideal olacaktır. Uzman çalışanlarımız sorunu olan cep telefonu tamiri için özenle çalışmaktadır.

Hoparlör ve mikrofon düzgün çalışmıyor

Sonraki en yaygın kusurlar hoparlör ve mikrofonda meydana gelir. İster Samsung Galaxy S9, ister iPhone 8 veya Huawei P30’unuz olsun, bu tür hasarlar her zaman ortaya çıkabilir. Bu parçalardaki kusurlar telefonun kullanımını olumsuz etkileyeceğinden, özellikle mikrofonla ilgili sorunlar can sıkıcı olabilir. Bu tür bir hasarı ekrandaki veya arka kapaktaki gibi görmüyorsunuz, ancak tam olarak hissedebiliyorsunuz. İleri geri gitmenin faydası yok – akıllı telefonun onarılması gerekiyor.

Kusur türü ne kadar çeşitli olursa, tasarım açısından modeller ve üreticiler de o kadar çeşitlidir. Ne yazık ki, bu deneyimsiz kişilerin kırılan cep telefonunun kurtarılıp kurtarılamayacağını değerlendirmesini zorlaştırıyor. Çoğu durumda öyle olduğunu söyleyebiliriz. Cihazlar farklı tasarlanmış olabilir, ancak cep telefonu tamiri uzmanlarımız bunu yapabilir.

Cep telefonu tamiri ne zaman işe yarar?

Bir cep telefonu tamirinin lehinde veya aleyhinde verilecek karar, bir tamirin fiyatına ve maliyetine kıyasla akıllı telefonun değeri ve işlevselliğine bağlı değildir. Onarım fiyatına benzer yeni bir akıllı telefon satın almak mümkün mü? Bireysel faktörler de rol oynar: Akıllı telefon ne kadar süreyle kullanımda olmalıdır? Donanım opsiyonlu bir cep telefonu sözleşmesi yapıldı mı? Eğer öyleyse: kalan süre ne kadardır?

Cep telefonu garantisi kapsamlı güvenlik sunar. Bu, kararlaştırılan teminat tutarına kadar onarım maliyetlerini kapsar. Yetkili bir onarım servisi cep telefonunu onaracaktır. Gelen düşme ek, nem hasarı ve pil kusurları içerdiği cep telefonu sigortası içerisindedir. Ek olarak, hasar durumunda herhangi bir kesinti yapılmaz. Bu nedenle onarıma ek olarak herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Garantisi dolan cihazınız cep telefonu tamiri hizmetimiz ile eski haline getirilebilir.

Cep telefonunuzu koruyun ve hasarı önleyin

Birkaç basit önlem, bir cep telefonunun ömrünü önemli ölçüde uzatabilir. Koruyucu kılıflar, kılıflar ve ekran filmleri gibi cep telefonu aksesuarlarının, düşme durumunda akıllı telefonun ciddi şekilde hasar görme riskini azalttığı kanıtlanmıştır. Akıllı telefon bir kahve fincanı veya sıvı içeren başka bir kabın yanındaysa, önlem olarak güvenliğe götürmelisiniz. Lityum piller mümkünse aşırı sıcağa veya soğuğa maruz bırakılmamalıdır. Ayrıca, zaten dolu olmasına rağmen şarj olmaya devam etmesi bir pil için iyi değildir.

Cep Telefonu Tamiri Hizmetlerimiz

Cep telefonu tamiri servisimiz alanında uzman çalışanlara sahiptir. Her modelden telefonu ve her türlü sorunu tamir edebilirler. Ayrıca tamir işlemlerimizde orijinal parçalar kullanılmaktadır.

Telefonunuzda bir sorun olduğunda servisimizi arayabilirsiniz. Size ücretsiz bir hasar tespiti sunuyoruz. Hasar tespit sonrası oluşan sorundan, çözüm süresinden ve tamir maliyetinden bahsedeceğiz. Tüm işlemler sizin bilginiz ve onayınız ile devam edecektir. Bu sayede sürpriz bir ücret ile karşılaşmazsınız.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!