+90 216 532 23 33

Üsküdar Notebook Ekran Değişimi

Üsküdar notebook ekran değişimi yaptırmak üzere firmamıza başvuru yapabilirsiniz. Sorun nedenlerine odaklanarak en iyi çözümleri bulmaktayız.

Ekran Değişimi Neden Gereklidir?

Notebook ekranı ile ana bölüm arasında bağlantı noktaları vardır. Bu bağlantı noktalarında sorun olduğunda ve artık tamir edilemeyecek hale geldiğinde değişim gerekir. Ekranın sadece görüntü kısmı değişimi de farklı bir durumdur. Örneğin notebook kullanım esnasında yere düşmesi ekranı kırabilir. Ekranın görüntüsünde belirsiz bir nedenden çizikler olması vs. gibi çok sayıda sorunla karşılaşabilirsiniz. Ekran değişimi yapılacağında arka kısımlardaki bölümler de dahil olmak üzere işlemler yapılacaktır.

Notebook Ekran Değişimi Ne Kadar Sürede Biter?

Yapılan üsküdar notebook ekran değişimi süresi duruma göre değişir, yani tek bir süre belirlenemez. Ekran camı ve bütün arkası komple değişecekse genelde uzun sürer. Bağlantı yerlerinde bir işlem yapmak lazımsa yine süre değişebilir. Bazı notebook kullanıcıları farklı işlemler için de başvuru yapabilir. Formatla beraber ekran değişimi gibi ek durumlarda süre değişecektir.

Ekranı Korumak İçin Ne Yapmalı?

Notebook ekranını korumak için ürünü başta alırken kontrol ederek almalısınız. İkinci el notebook alırken bu ekstra bir önem kazanmaktadır. Ekranı başta çalıştırdığınızda ve dokunduğunuzda beklenmedik bir durum var mı bakmalısınız. Bunun dışında ekrana nazik davranmanız gerekir. Bir monitörle notebook ekranı aynı değildir. Yani monitörler daha büyük ve dayanıklı olur ve kasa ile bağlantı kısımları olmadığı için bu kısım gözden çıkarılır. Notebook, laptop ekranlarının uzun süre sorunsuz şekilde korunması için kıvrım yerlerini zorlamamalısınız. Notebook ekranına sert cisimlerle burarak kırmamalısınız. Yere atılan notebook, yere düşen notebook ekranı otomatik şekilde zarar görebilir.

Günümüzde elektronik aletler küçüldükçe iç yapısında da küçülmeler ve hassasiyetler olur. Küçük parçalardaki bu sorunu engelleyebilirsiniz. Kullanılan ürünlere hassas davranmakla başlayabilirsiniz.

Ekran Değişim Fiyatları

Üsküdar notebook ekran değişimi hizmetlerimizde fiyatlandırma yapılırken ekran değişimi gerekip gerekmediği vs. gibi durumlar önem kazanır. Ekran değişimi cihaz yapısı ile de paralel bir durumdur. Notebook ekran kalitesi, marka model özellikleri, yapılacak başka işlem olup olmadığı benzeri durumlara önem verilmektedir.

Comments