+90 216 532 23 33

Üsküdar Notebook Çipset Değişimi

Üsküdar notebook çipset değişimi ile sorunsuz kullanıma devam edebilirsiniz. Yeni iletken chipsetler uzun süre kullanım için idealdir.

Notebook Çipset Arıza Nedenleri


Çipset değişimi iletkenliğin kaybolması ve temasın etkisiz hale gelmesi ile görülmektedir. Bilgisayarınızı düzenli olarak temizletip bakımını yaptırmadığınızda toz ve çeşitli pislikler nedeniyle bazı bölümlerinin aksamaya uğradığını görebilirsiniz. Hava sirkülasyonu olumsuz yönde etkilendiğinde soğutma işlemini başarılı halde yapamayan fan, iletkenliğin azalması ve zarar görmesine neden olabilir. Bu durum bilgisayarınızın hem çip bölümü hem de genelini etkileyecektir.

Ekranınızda çizgiler görünmeye başlayabilir, çeşitli sesler çıkabilir, kendiliğinden kapanabilir.

Bilgisayar içerisindeki lehim hücreleri ısıya ve toza bağlı olarak genişlediğinde ve çürüdüğünde değişim gerekmektedir. Çipset değişiminin gerekliliği ve tamir işlemlerinde titiz şekilde hizmet veriyoruz. Üsküdar notebook çipset değişimi ekibimiz tümüyle sorunu çözerek yüzeysel durumlardan uzak şekilde size teslimat yapmaktadır. Lehim yenileme işlemlerimiz garantili ve sorunsuz şekilde sizlere verilmektedir.

Montaj Yapılmış Çipset Değişimi Süresi


Değişimi yapılacak olan çipset üzerinde genellikle montaj yapılmış bir durum vardır ve hangi alanlar ne durumdaysa buna göre bir çözüm sürecine girilir. Sadece temizlik yapıldığında sorun ortadan kalkıyorsa bu kısa bir işlemle tamamlanacaktır. Değişim gerekliyse, çipset temini ile beraber en hızlı süre size verilir.

Bilgisayar Bakımı Artıları


Bilgisayarınızın büyüklüğü ve türü markası modeli ne olursa olsun belirli aralıklarla tozunun alınması, parça kontrollerinin gerçekleşmesi önerilir. Bazı oyun bilgisayarlarında toplama olanlarda çok uzun yıllar temizlik olmasa da sorun çıkmadığı gözlenebilir. Ancak bu zorlama bir durum olduğu için senede en azından bir kere genel toz ve parça bakımı önerilmektedir.


Bilgisayarın iç kısmını oluşturan küçük parçalar, tozlandığında ısınmaya neden olur. Isınan parçalar bir diğerini olumsuz etkiler. Çipset alanındaki lehim yerleri de dahil olmak üzere her kısmın olumsuz etkilenmemesi adına önemli bir durum söz konusudur. Düzenli bakımla birlikte bilgisayarınızdaki parçaların ömrünü uzatmış olursunuz.
Notebook Çipset Değişimi Fiyatları


Üsküdar notebook çipset değişimi fiyatları için firmamızı arayarak net bir sonuç alabilirsiniz. Sizler için en iyi sonucu hedefleyerek malzeme değişimi yapmaktayız.

Comments