+90 216 532 23 33

Notebook Tamiri

NOTEBOOK TAMİRİ

Ağırlığının az olması, her yere taşınabilir olması, iş dünyasında aktif kullanılması, öğrencilik sürecinde sağladığı yararlar ve diğer kullanımlar için uygunluğu ile neredeyse bilgisayar kullanıcılarının tamamının sahip olduğu notebook bilgisayarlar tek bir mekanizma üzerine kurulu bilgisayar sistemleridir. Masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak güç kaynaklarının, kapladığı alanın daha bütünleşik bir sistem içerisinde yer alan notebookların temizliği ve tamiratı masaüstü bilgisayarlara göre farklılıklar gösterir.  Daha karmaşık sistemler olduğu için notebook tamiri daha fazla dikkat, titizlik ve teknik bilgi ister. Masaüstü bilgisayarlarda kasa ve ekranın ayrı sistemler olması ve kasanın alan hacminin daha büyük olması sebebiyle ayrılması, onarılması kolay iken notebook bilgisayarlarda mekanizmanın açılması gerekir. Bu da beraberinde riskler oranını arttırdığı için notebook sahibiyseniz ve notebookunuz arıza yaptıysa tamir ettireceğiniz işletme ve personel teknik bilgisi oldukça önemlidir. Bu konuda en iyi laptop servisi olduğumuzu düşünüyoruz. Evde bilgisayar tamiri yapmamaktayız. Şirketimizin notebook servisi bu konu ile ilgilenmektedir.

NOTEBOOKLARDA GÖRÜLEN ARIZALAR NELERDİR?

Notebook bilgisayarlarda genellikle ekranda piksel kaybı, görüntü gelmemesi, ısınma problemi, geç açılma ve yavaş çalışma problemleri, batarya problemleri, USB veya şarj giriş aparatlarında bozulma, klavye tuşlarının deforme olması, hoparlör kaynaklı problemler, ekran kartı veya işlemcide meydana gelen yanma, bozulma problemleri notebook bilgisayat tamiri içerisinde en sık rastlanılan arızaları oluşturuyor. Bunun için acilen İstanbul laptop tamiri tavsiye ediyoruz (şubemizin istanbulda olduğunu düşünerek). Notebook üreten 10 üzeri firma bulunmaktadır. Her firmanın bilgisayar yapıları farklı olup ürün çeşitliliğine göre sağladığı destekler de aynı oranda değişim göstermektedir. Bu nedenle yapılacak olan tamirat işlemi öncesinde bilgisayarın problemi konusunda iyi bir analiz yapılmalı ve bilgisayarın modeline göre problemin giderilmesi için malzeme desteğinin sağlanması gereklidir. Bu konuda laptop tamir fiyatları en uygun şekilde düzenlemekteyiz.

HANGİ MARKA NOTEBOOKLARI TAMİR EDİYORUZ?

Arıza nedeni ile atölyemize gelen Notebook markaları genellikle bilinen popüler markalardır. Lakin Üsküdar Bilgisayar olarak gelen her türlü notebook markası için geniş malzeme ekipmanımız ve deneyimli personelimiz ile bozulan notebook tamirlerini gerçekleştiriyoruz. Arıza bildirimi yapılan ve problemlerin çözülebildiği notebook markaları ise; MSI, Asus, Acer, Lenovo, Casper, Toshiba, Dell, Monster, Samsung, Sony, HP gibi notebook markalarını oluşturuyor. Bunun dışında bilinen ve bilinmeyen birçok notebook tamiratı konusunda Üsküdar Bilgisayar hizmet vermektedir. Asus notebook tamiri en iyi yaptıklarımızın arasındadır.

NOTEBOOK TAMİRİ İLE ALAKALI SIKÇA KARŞILAŞILAN ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ

Notebook bilgisayarlarda çeşitli faktörlerden dolayı birçok arıza çıkabilmektedir. Sıkça karşılaşılan arıza problemlerini değerli müşterilerimiz için derledik ve problemin çözümü konusunda uyguladığımız işlemler ile bilgi vermek gerekirse;

Notebook bilgisayarların ekranlarında yatay ve dikey çizgi problemleri sıkça karşılaştığımız bir problem. Ekran piksellerinde meydana gelen bir arıza sonucu ekran değişimi işlemi uygulamaktayız. İş yoğunluğuna göre en geç 3 iş günü içerisinde teslim alınabilir. Bir diğer sıkça karşılaştığımız arıza ise notebook bilgisayarların hiç açılmaması durumudur. Açılmayan bir notebook varsa arıza iki kaynaklıdır. Arıza ya adaptör kısmında ya da ana kart üzerinde meydana gelen bir hatadan kaynaklanmaktadır. Adaptör arızasının çözümünde notebook bilgisayara uygun adaptör takılarak sorun çözülebilirken ana kart arızalarında ana kart değişimi gereklidir.

Teknoloji her ne kadar hızlı gelişse ve farklı ürünleri bize sunsa da ekranlarda çatlama, ölü piksel meydana gelme problemi çözülebilmiş durumda değil. Bilgisayarınızın ekranında çatlama veya ekranda kara noktalar oluşturan ölü pikseller çoğaldıysa ekran değişimi gerçekleştirilerek arıza çözülmektedir. Notebook tamiri konusunda ürün kaynaklı değil de kullanıcı kaynaklı en büyük arıza türü ise notebook bilgisayarlar üzerine içecek dökülmesi durumudur. Bu tür durumlarda kullanıcının aldığı önlemler önemlidir. Eğer bilgisayarı kapatıp batarya çıkışını sağlamamış ise ve sıvıdan kaynaklı elektronik akşamlarda bozulma meydana gelmişse malzeme değişimi yapılır. Genellikle geç getirilen notebook bilgisayarlar üzerinde sıvıdan kaynaklı ana kart zarar görür. Bu noktada ana kart değişimi gerçekleştirilir. Artık pek kullanmasak dahi lazım olduğu zamanlarda hayati önem taşıyan CD ve DVD sürücülerinde takılan CD ya da DVD okumama problemi de karşılaştığımız problemlerden biridir. Bu noktada yaptığımız işlemler okuyucu lens temizliği ile başlıyor. Eğer lens temizlendikten sonra okuma işlemi gerçekleştirilmiyorsa yerine yeni bir okuyucu optik takılması gerekmektedir. Son olarak karşılaşılan sık problemlerden biri de bilgisayarların yanlış ve hor kullanım sonucu menteşelerin kırılmasıdır. Menteşeler kırıldığı için ekranın durması, klavyenin mekanizmaya bağlı kalması mümkün değildir. Dağılmaya başlayan bu bilgisayarların tamiratı oldukça kolaydır. Öncelikle menteşeler değiştirilir. Bazı bilgisayarlar plastik malzeme kullanırken bazıları metal malzeme kullanır. Malzeme türüne göre tamir süreci farklılık gösterir.

NOTEBOOK TAMİRİ KONUSUNDA DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Karmaşık ve tek parça bir sistem olduğu için notebook tamiri dikkat ve teknik bilgi isteyen bir alandır. Bu konu kapsamında bilgisayarınızı tamir ettirmek istemiyorsanız profesyonel olmayan bilgisayar dükkanlarından uzak durmak gerekir. Yapılan yanlış işlemler bilgisayarınızın daha kötü sonuçlarla karşılaşmasına neden olabilir. Garanti sürecinin bitip bitmediğine dikkat etmek gerekir. Bilmediğiniz işletmelerde notebook tamiri yaptırmanız sonraki zamanlarda bilgisayarınızın orijinal malzemeleri konusunda size sürprizler yaşatabilir. Bu nedenle hem işinde hem de güvenirlik sıkıntısı olmayan yerlerde tamir işleminizi halletmeniz oldukça önemlidir. Üsküdar Bilgisayar olarak uzun yıllardır bu konuda verdiğimiz teknik destek, profesyonel işletme yönetimi ile notebooklarınızı tamir ediyoruz.

En yakın bilgisayar tamircisi İstanbul da nerededir?

Ahmediye Mah. Dr. Fahri Atabey Cad. Sedef İş Hanı No: 18/23

Üsküdar / İSTANBUL

Comments