Nintendo Wii soft mode kırma çip takma

Nintendo Wii Soft Mode Kırma Çip Takma

Nintendo Wii soft mode kırma çip takma kullanıcıları tarafından sıklıkla aratılmaktadır. Bu işlemin zararı var mı, nasıl yapılır gibi sorular sorulmaktadır. Işlemin yapılması mümkündür. Cihaz için bir zararı olmadığı bilinmektedir. Wii cihazın iç aksanının açılmasına gerek duyulmadan yapılmakta olan bir işlemdir. Ortalama olarak 1 saat süren bir işlem olduğu için zamandan çalmamaktadır. Softmod olarak bilinen işlem, program desteği ile harddisk ve flas bellek üzerinden oyun oynanmasını sağlamaktadır. Wii üzerine program kurulmaktadır. Bu sayede bütün oyunlar cihazdan ayrı yerde oynanmaktadır.

Nintendo Wii Soft Mode Kırma Çip Takma İçin Gereken Ekipmanlar

Nintendo Wii soft mode kırma çip takma için doğru ekipmanlara sahip olunması gerekir. Elinizde olması gereken ekipman listesi şou şekilde yapılabilir;

 • SDHC kart olmalı. Bu, kanal yükseltimi için gereklidir. Ayrıca farklı dosya görevlerinin gerçekleştirilmesi için 8 GG boyutunda bir SD kart ihtiyacı olmaktadır.
 • USB bellek olmalı. Oyunlar USB sürücüsü üzerine yüklenecektir.
 • Wii kumanda olmalı. Wii uzaktan kumandası kuruluma yardımcı olunabilmesi için gerekmektedir.
Nintendo Wii soft mode kırma çip takma
Nintendo Wii soft mode kırma çip takma

Nintendo Wii Soft Mode Yapımında Püf Noktalar

Nintendo Wii soft mode kırma çip takma işlemi cihaza zarar vermemektedir. Cihaz işlem sonrasında garanti kapsamından çıkmamaktadır. Işlemin yapılışının kolay olması ve getirdiği avantajlar pek çok kişinin softmode yapımı konusuna yönelmesine neden olmaktadır. En önemli püf nokta ekipmanların doğruludur. Doğru ekipmanlara sahip olunduğundan emin olunması gerekmektedir.

Flash belleğin biçimlendirilmesi önemli bir ayrıntıdır. FAT32 tercih edilmektedir. Buraya biçimlendirme menüsü üzerinden ulaşılabilmektedir. Dosya sistemi yazan alan içerisinden FAT32 (Mac için MS-DOS FAT) seçilmektedir. Ancak biçimlendirmenin ardından belleğin içindeki herşey silinecektir. Bu nedenle biçimlendirme öncesinde flash bellekte yer alanları depolamak isteyebilirsiniz. Ayrıca Nintendo Wii soft mode kırma için wii disk sürücüsünün de boşaltılması gerekmektedir. Eğer Wii içerisinde bir disk varsa devam etmeden önce çıkartılması gerekmektedir.

Işlem sırasında wii internete bağlı olmalıdır. USB’de yer alan dosyaların yüklenmesi için Wii’de aktif bir internet bağlantısı olması gereklidir. Homebrew kanalının yüklenmesi de önemli bir adımdır. Bu kanal USB bellekten oyun oynanmasına izin verilen bir modifikasyon görevi görmektedir. SD kartın da biçimlendirilerek temizlenmesi gerektiğini unutmayınız.

Nintendo Wii için Flash Oluşturulması

Flash belleklerin Wii’de kullanılması için Windows kullanımı daha uygundur. Çünkü biçimlendirme işlemi en iyi wndows’larda yapılabilir. Windows bit sürümünün belirlenmesi gerekmektedir. 64 bit ya da 32 bit olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Bu şekilde dosya indirimine başlanılmaktadır. WBFS indirme sayfasında bit seçimi yapıldıktan sonra indirme işlemi gerçekleştirilmelidir.

Sıkıştırılmış halde inen dosya kurulum için hazır olmaktadır. Kurulum bitiminin ardından bellek bilgisayara takılır. Indirilen WBFS manager dosyası açılarak Wii seçimi yapılmaktadır. Windows başlangıç kısmında Nintendo Wii soft mode kırma çip takma için gereken flasha erişim verilmektedir. Flash seçiminin ardından sürücü kutusu seçilmektedir. Bu aşamanın sonrasında format atılmakta yani biçimlendirme yapılmaktadır. Ardından flash bellek çıkartılabilir. Işlem adımları doğru şekilde takip edilmelidir.

Nintendo Wii Soft Mode Nasil Yapilir?

Nintendo Wii soft mode kırma çip takma işlemi için öncelikle nintendo Wii’ye yükleme yapılması gerekmektedir. Bunun için gerek duyulan SD kartın hafızasının yeterli olduğundan emin olmanız önerilir. Yükleme öncesinde cihazın adresinin bilinmesi gerekmektedir. Nintendo wii’nin açılmasının ardından sol altta wii yazan kısma tıklatılması gerekir. Burada Wii Settings, İnternet, Console Information yazılarına tıklanarak ilerlenir. Ilgili siteye giriş yapılarak System Menu Version üzerinden cijhaz versiyonu seçilir. Adres kısmı da doldurulduktan sınra dosya indirimi yapılmaktadır.

Dosya indirimi sonrasında;

 • SD kart cihaza takılır.
 • Cihaz açılır.
 • Wii message board seçilir.
 • Zarf simgesine tıklanılır, 1’e basılır, Contiune yazısı seçilir.
 • Install the homebrew channel yazısı seçilir.
 • Yes – continue seçilir.
 • Bootmii yazısının ardından prepare a SD card, yes, continue seçimleri ile kurulumda ilerlenir. Install bootmii as IOS seçiminin sonrasında; yes, Continue seçilerek kuruluma onay verilir.
 • Return to the main menu seçilir, exit yazısı tıklanarak homebrew channel ekranına gidilir.
 • SD kartı çıkartılarak biçimlendirilebilir.

Homebrew channel kurulumu sonrasında WAD kurulumunun yapılması gereklidir. Multi mod manager 13.4 – load – wad manager – WADS – 1 seçimlerinin ardından tüm liste seçilmelidir. Liste seçimi sonrasında kumanda üzerinden A’ya basılarak WAD dosyalarının yüklemesi başlatılmaktadır. Birkaç dakika içerisinde işlem tamamlanıdr. Otomatik kurulum adımına yönlenme sonrasında otomatik kurulum gerçekleşmezse manuel kurulum yapılması gerekmektedir. Yamaların yüklenmesi sonrasında dosyaların ISO uzantılarının .wbfs ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Nintendo Wii soft mode kırma çip takma işleminde uzantıların çevrimi ardından az bir iş kalacaktır. Çeviri işlemi için çeşitli programlardan yararlanılmaktadır. Ancak her program her oyunu çevirememektedir. Indirilen oyunlar içerisinde sadece uzantı çevrimi başarılı olanlar görünecektir. Diğer oyunlarınızın görünmesi mümkün değildir. Kurulum ve işlem burada sona ermektedir. Bu kısımdan sonra soft mode ile oyun oynamaya başlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!