+90 216 532 23 33

iPad Satın Alma Rehberi

iPad satın almak istediğiniz kafanızı karıştıracak olan en büyük etken “Pro” serisinin varlığı olacaktır. iPad’ler artık 12.9 inç, 9.7 inç ve 7.9 inç olmak üzere farklı ekran boyutlarına sahiptirler. Tüm bu modeller dizüstü bilgisayarla yarışabilecek seviyede donanımlara sahiptirler. Satın alım gerçekleştirmeden önce ilk işiniz ihtiyaç duyacağınız güce karar vermektir. iPad Pro cihazları her ne kadar çok güçlü olsalar bile belki iPad Air 2 veya iPad Mini 2 gibi cihazlar ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olabilir. iPad air fiyat olaraksa en uygunu denebilir.

Şu an bir iPad 8. nesil sahip olanlar yeni ürün alıp almama konusunda kararsız kalabilirler. Yeni bir ürüne geçiş yaparken iPad Air 2, iPad Mini veya iPad Pro arasından tercih yapmakta zorlanıyor olabilir. Bu rehberde tüm iPad ürünleri mercek altına alınmıştır. Bu iPad satın alma rehberinden yararlanarak bütçeniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda en iyi iPad ürünün ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Tartışmasız En Güçlüsü: iPad Pro 10.5 inç

İlk olarak ortaya çıkan iPad Pro 9.7 versiyonundan kısa bir süre sonra Apple iPad Pro 10.5 inç cihazını çıkarttı. Normal iPad cihazlarıyla karşılaştırılacak olursa iPad Pro daha geniş ekrana, daha güçlü işlemciye ve Apple Pencil ve Smart Keyboard desteklerine sahiptir. Ayrıca Rose Gold rengine sahip olan tek iPad sürümüdür.

Piyasadaki en güçlü tablet iPad Pro’dur. Arka aydınlatmalı LED ekranıyla 2224 x 1668 ekran çözünürlüğüyle dikkat çeken ürün aynı zamanda dördüncü nesil A10X Fusion çipine sahiptir. Bu cihazı tıpkı bir dizüstü bilgisayar gibi kullanabilirsiniz. Eğer yaptığınız işler net ortamında gezinmek, oyun oynamak ve film izlemek gibi işlerse iPad Pro sizin için epey lüks bir cihaz olabilecektir. İhtiyacınız olan en iyi iPad sürümüne sahip olmak ise bu durumda tercihiniz iPad Pro 10.5 inç olmalıdır.

Bütçe Dostu: iPad

Teknolojiyle ilgilenen pek çok kişi tablet bilgisayarlara eskisinden çok daha az rağbet olduğunu bilir. Bu ilgi azalmasına karşılık Apple 2017 yılında iPad adını taşıyan bir cihaz geliştirmiştir. Böylece tablet bilgisayara olan ilginin yeniden toparlanmasını sağlamıştır.

Yeni iPad tıpkı diğer modellere benzeyen bir yapıya sahiptir. iPad Pro cihazında bulunan özelliklere sahip olmamakla birlikte aynı zamanda onun kadar pahalı da değildir. Bu model 9.7 inç ekrana ve 2048 x 1536 ekran çözünürlüğüne sahiptir. Cihazın içerisinde A9 işlemcisi, 2GB bellek, 8MP kamera bulunmaktadır. Bununla birlikte tam dolu bir batarya yaklaşık olarak 10 saat aktif kullanım sunmaktadır.

iPad modelleri arasından gümüş, altın ve uzay grisi renkleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında depolama alanı için 32GB veya 128GB depolama alanına sahip olan modellerden ihtiyacınız olanı alabilirsiniz. Sunmuş olduğu özellikler ve fiyatı itibariyle iPad tercih edebileceğiniz bütçe dostu en iyi tablet bilgisayarlardan birisidir.

Bütçe Dostu: iPad Air 2

Ödemeye karar verdiğiniz her kuruşun karşılığını almak istiyorsanız ikinci bütçe dostu önerimiz iPad Air 2 cihazına göz atabilirsiniz. Bu cihaz iPad Pro serisinin yapabildiği pek çok şeyi yapabilmektedir. Üstelik Apple Pencil ve Smart Keyboard gibi teknolojilere iPad Pro kadar olmasa bile destek sunabilmektedir. Cihaz 9.7 inç boyutundaki 2048 x 1536 çözünürlüğe sahip bir ekranla gelmektedir. Cihazın en büyük artısı 1080p HD video kaydına izin vermesidir. iPad Air 2’nin altın, gümüş ve uzay grisi renkleriyle 16GB, 64GB veya 128GB depolama alanına sahip farklı modelleri bulunmaktadır. iPad Air 3 ise daha pahalı fakat daha kaliteli.

Eğer birkaç yüz lira az ödemek ama aynı zamanda bir iPad cihaza sahip olmak istiyorsanız tercih edeceğiniz cihaz bu olmalıdır. Bu tablet bilgisayarı kullanarak yüksek çözünürlükte filmler izleyebilirsiniz. Üstelik sunmuş olduğu ses kalitesinden faydalanarak dilediğiniz müzikleri çok daha kaliteli bir biçimde dinleyebilirsiniz.

Bilgisayar Yerine: iPad Pro 12.9 inç

iPad Pro 12.9 inç bilgisayarınızın yerine koyabileceğiniz en güçlü tablet bilgisayardır. Geniş ekran boyutu ve 32GB, 128GB veya 256GB depolama seçeneklerine sahip olan cihazın en büyük artısı bir dizüstü bilgisayarın yerine geçebilecek en ideal çözümlerden birisi olmasıdır. iPad’ın bu versiyonu 2732 x 2048 ekran çözünürlüğüne ve oldukça hızlı olan A9X işlemciye sahiptir. Bu sayede dilerseniz 1080p HD videolar kaydedebilirsiniz.

Maksimum Taşınabilirlik: iPad Mini 4

Taşınabilirlik açısından iPad Mini 4 en iyi seçeneğiniz olacaktır. iPad Mini 4, A8 işlemcisiyle iPad Air 2’nin işlemcisinden biraz yavaş olsa bile pek çok yazılımsal fonksiyonu yerine getirebilmektedir. Her ne kadar ufak ekranı herkese uygun olmasa bile iPad Mini 4 2048 x 1536 ekran çözünürlüğü, 1080 HD video kaydetme gibi özellikleri sayesinde seyahat ederken tablet bilgisayarlarını kullanmak için idealdir. 32GB ve 128GB olmak üzere iki farklı depolama çözümüne sahip olan cihaz altın, gümüş ve uzay grisi şeklinde üç farklı renk seçeneğine sahiptir.

Comments