+90 216 532 23 33

Erişim Kontrol Sistemi Nedir?

Bir işletme sahibi olarak, en önemli önceliğiniz varlıklarınızı, çalışanlarınızı ve müşterilerinizi korumak olmalıdır. Firmanız hangi alanda faaliyet gösteriyor olursa olsun, her zaman güvenliğinizi maksimuma çıkarmak için uğraşmalısınız.

Erişim kontrol sistemleri, işletmenizin güvenliğini ve erişilebilirliğini büyük ölçüde artırabilen gelişmiş ancak basit bir teknolojidir. Henüz erişim kontrol sistemlerinin ne olduğunu bilmiyorsanız, işinize harika bir katkı sunacak olan sistemler hakkında bilgi edinmenin zamanı geldi demektir.

Erişim kontrolü nedir?

Erişim kontrolü, binanıza, belirli odalara veya bölgelere girmek için izin vermenizi ve izin vermemenizi sağlayan bir güvenlik tekniğidir. Bu teknik, giriş ve çıkışları kontrol etmenizi sağlar ve hatta farklı giriş seviyeleri belirlemenize yardımcı olur. Tüm çalışanlar ve müşteriler binaya giriş hakkına sahip olabilirler ancak yalnızca belirli çalışanlar hassas bir bilgi veya varlık içeren belli bir odaya girmek için gerekli olan izinlere sahip olurlar.

Yetkilendirme yapmak için kimlik bilgileri kullanılmadığı sürece kapılar, kapılar veya turnikeler üzerindeki kilitleme sistemleri alana girişi engeller. Yetkilendirme, erişim kontrol çözümüne bağlı olarak çeşitli şekillerde elde edilebilir:

  • Şifre veya PIN kodu girişi
  • Erişim kartını veya fob makinesini hızlıca kaydırma
  • Parmak izi veya iris taraması gibi biyometrik verilerin kullanılması

Erişim Kontrollerinin Avantajları

  • İşletmenizin güvenliğini geliştirir ve yetkisiz erişim olasılığını azaltır.
  • Erişimi izlemenize ve kaydetmenize izin vererek, binanιza kimlerin giriş izni kazandığını ve kimlerin kazanacağını mükemmel bir biçimde kontrol etmenizi sağlar.
  • Çalışan akışını kontrol etmek ve değerli alanları korumak için erişime farklı seviyelerde sınırlama getirmenize izin verir.
  • Kaybolan veya çalınan anahtar kartlar veya foblar, kilitleri değiştirmek zorunda kalmadan anında değiştirilebilir. Güvenlikle ilgili ödünler, şifreyi veya giriş verilerini değiştirerek kolayca aşılabilir.
  • Erişim kontrolü mevcut güvenlik sistemleriyle kolayca bütünleşir.

İşletmeniz İçin En İyi Erişim Kontrol Türü Nedir?

Sizin için en faydalı erişim kontrolü, işletmenize ve istediğiniz güvenlik seviyesine bağlıdır. Çalışanlara ofislere genel giriş yapma izni sağlamak için sadece fob kartları yeterlidir, ancak çok kısıtlanmış alanlar şifre veya biyometrik yetkiyle daha güvenli tutulabilir.

İşletmeniz için erişim kontrol çözümleri ile ilgileniyorsanız, güvenlik uzmanlarımız ihtiyaçlarınızı değerlendirip işinizin güvenliğini artırmak için size özel hizmetler sunabilir. Üsküdar Bilgisayar, İstanbul’daki ticari müşteriler için tam erişim kontrolü hizmetleri sunmaktadır. Güvenlik ve erişilebilirliği artıracak ve gelecek on yıllar boyunca işletmenizin hizmetinde olacak çözümlerle size hizmet verebiliriz. Hemen bizimle iletişime geçerseniz güvenlik ihtiyaçlarınızı anlayarak size yardımcı olabiliriz.

Comments