Acer LCD ekran değişimi ve tamiri

Acer LCD Ekran Değişimi Ve Tamiri 

Acer LCD ekran değişimi ve tamiri tarzında sorulara teknolojik aletlerin kategorisinde çok sık rastlanılmaktadır. Bu yazımızda da ilk önce LCD ekranla ilgili genel bilgi verilip, daha sonra da alt başlıklar halinde LCD ekran tamiri ve LCD ekran değişimi hakkında bilgi verilecektir.

LCD ekran sözü geçince akıllara ilk televizyon gelse de artık bilgisayarlar için de bu terim kullanılmaktadır.

LCD ekranın görünüşü olarak daha ince ve zarif durmasından dolayı bu özelliğinden dolayı bilgisayarlarda da tercih edilme oranı artmıştır. Bu LCD ekran kısmı bilgisayarlardaki en önemli ve dikkatli kullanılması gereken ve hassasiyeti bulunan bir parçadır. Çünkü bu ekrana herhangi bir darbe gelmesiyle birlikte ekran dış bölgesinden veya içten hasarlanma oranı çok yüksektir.

Acer LCD ekran değişimi ve tamiri kısmında da en çok karşılaşılan sorunlar ekranın kırılması, ekranda çizgiler oluşması veya ekrana sıvı temasının olması gibi problemler olmuştur. Bu yüzden bilgisayarınızı acil olarak en yakın servise ya da Acer LCD ekran değişimi ve tamiri uzmanına götürmeniz gereklidir. Fakat üzücü olan durum şu ki böyle durumlarda ekranla ilgili problemlerin garanti kapsamında olmadığıdır. Bu durum oldukça rahatsız edici ve sıkıntılıdır. Bilgisayar kullanıcıları da bu garanti sorunu ile sık sık karşılaşılmaktadır.

LCD Ekran Tamiri 

Bilgisayar kullanımı hayatımızın büyük ve önemli bir kısmını kaplamaktadır. Bilgisayar ile ilgili oluşabilecek herhangi bir sorun da hayatımızı çok etkilemektedir. Hayatımızın bu kadar merkezinde bulunan bilgisayarlar ve çeşitli LCD ekran ürünlerinde farklı farklı sebeplerden arıza çıkabilmektedir. Bunlar gerek kullanıcı kaynaklı gerekse firma kaynaklı sorunlardır. Önemli olan bu arızanın farkına iş işten geçmeden varıp arıza tanısını erken koymaktır. Çünkü arıza daha da ilerlerlemeden, küçük arızalar daha çabuk tamir edilebilmektedir. Lakin fark edilmeyen ya da ileri derece de ekranla ilgili bir problem olup da tamire götürülmeyen LCD ekranlarda ekran patlaması yaşanabilinir. Ya da LCD ekranla ilgili oluşan herhangi bir hata bilgisayarın farklı parçalarına da zarar verebilmektedir. Bunlar gibi kötü durumların yaşanmaması adına LCD ekran değişiminize ve tamiri yapılması gereken işlemlere önem vermeniz gerekmektedir.  

İlginizi Çekebilir:  Masaüstü Bilgisayar Anakart Tamiri

Bilgisayar gibi teknolojik ürünlerinizde herhangi bir hasar olmasa da düzenli olarak bakımının yaptırılması gerekir bu durumda da kalite ve garanti için en yakınınızda bulunan Acer LCD ekran değişimi ve tamiri servisinin tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu acer servisi aracılığıyla ürününüze hem temiz bakım yapılır. Hem ürününüzün dilinden anlar sonuçta markasının servisi olmaktadır. Hem de ürününüzün garantisi varsa eğer ve hala garanti süresi geçmemişse, oluşan arıza da garanti kapsamı içindeyse ücret alınmadan ya da daha cüzi ücretler alınarak gerekli tamir işlemi yapılabilmektedir. 

Acer LCD ekran değişimi ve tamiri
Acer LCD ekran değişimi ve tamiri

Acer LCD Ekran Değişimi 

Acer LCD ekran çok hassas olduğundan dolayı herhangi bir yere düşme olayıyla ya da darbe alması sonucuyla hemen kırılabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınız takdirde ilk olarak ve tek yapmanız gereken Acer LCD ekran değişimi olacaktır. 

Eğer bilgisayarınızın ekranına kola veya su gibi  sıvı maddeler döküldüğü takdirde ilk yapmanız gereken şey ise, cihazınızı kapatıp bilgisayarınızın bataryasını çıkarmanız  gerekmektedir. Bu durumu yapmadığınız takdirde dökülen sıvı, ekrana zarar verir ve bilgisayarın en önemli parçalarından olan bilgisayarın ana kartına da zarar verir. Söylenen tedbir yapılmadıysa eğer bilgisayarınızın zarar alıp almadığını öğrenmeniz için, bilgisayarınızı kapatıp temizlemeniz gerekir. Daha sonra ekranı bilgisayarın ara kabloları ile televizyona bağlayarak ana kartın zarar görüp görmediğini öğrenebilirsiniz. Eğer ekrana görüntü gelirse Ana kart zarar görmemiş, eğer ekrana görüntü gelmezse ana kart zarar görmüş veya yanmış demektir.  Bu durumda yaşadığınız bu talihsiz olayı en yakın acer servisine giderek bildirmeniz gerekmektedir. 

Ekranı zarar gören acer bilgisayarın ekran değişimi için garanti dâhilinde ise garantili olarak ücret ödemeden, garanti dâhilinde değil ise eğer bilgisayarın ekranının almış olduğu hasara göre fiyat değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bilgisayarın ekran değişiminde net fiyat verebilmek için cihazın modelinin bilinmesi de şarttır. Çünkü her bilgisayarın ekran boyutu ve çözünürlüğü farklıdır ve fiyat değişikliği de bu duruma göre değişir. 

İlginizi Çekebilir:  PS4 Oyun Yükleme Nedir?

Acer LCD ekran değişimi artık eskisi kadar zor bir işlem olmamakla birlikte değişim aşaması da kısa sürmektedir. Hatta acer LCD ekran değişimi kısa sürede gözünüzün önünde de yapılmaktadır. 

Acer servislerinde ekran değişim kalitesi de %100 orijinal olmaktadır. Kalite sınıfı da sıfır yani birinci eldir. Ekran değişiminde kalite sınıfı oldukça önem teşkil etmektedir. Sıfır ekranın maliyeti diğerlerine göre ne kadar fazla olsa da elektronik ürünlerde her zaman kalite kuralı bulunması gerekir. Çünkü bunun garantisi bulunur. Ama diğer 2. El ürünlerin kalitesinden ötürü garantisi bulunmamaktadır. Bilgisayar gibi her işimizi hallettiğimiz ve tabiri caizse elimiz ayağımız olan bir teknolojik aletin her zaman her parçasının garantili olması, sıfır olması ve orijinal olması çok fazla önem taşımaktadır. 

Ekran değişimi yapıldıktan sonra yaptırmış olduğunuz servisten ya da tamirciden garanti almanız şarttır. Bu sebepten dolayı da garantili olan ürünleri tercih etmeyi ya da ürüne garanti yaptırmayı unutmayınız.

İçeriği Oyla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!