Apple Watch Cam Değişimi

Günümüzde akıllı telefonların yanında kullanım sıklığı oldukça artan akıllı saatler oldukça popülerdir. Hemen hemen herkesin kolunda gördüğümüz akıllı saatler sıkça kullanım rahatlığı açısından tercih edilmektedir. Akıllı saat üretiminin çeşitliliği ve tercih edilme sırasında Apple Watchl’er büyük yer kaplar. Apple Watch çeşitli serisiyle oldukça kullanılan bir seridir. Saatlerimizi gün içinde sürekli kullandığımız için yıpranma ve hasar görme payı oldukça yüksektir. Özellikle meydana gelen hasar saatlerimizin cam kısmındadır. Apple Watch cam değişimi genellikle yapılan bir tamir işlemidir. Cam değişim işlemi yeni bir saat almaktan çok daha ekonomiktir. Apple Watch cam değişim işlemi, elektronik eğitimleri tamamlanmış ve belgelenmiş Profesyonel Nano Servis teknisyenleri tarafından yapılmaktadır.

Apple Watch Cam Değişimi Neden Yapılır?

Apple Watch cam değişimi her kullanıcının yaptırabileceği bir işlemdir. Akıllı saatlerimiz gün içinde sürekli bizimle ve kolumuzda hareket halinde olduğu için birçok darbe alabilir. Ekranda oluşan kırık çizik çatlak gibi hasarlarla karşı karşıya kalabiliriz. Ya da uzun süreli kullanıma bağlı olarak bazen elektronik aletlerimizin dokunmatiğinde küçük sorunlar yaşayabiliriz. Böyle durumlar karşısında Apple Watch cam değişimi yapılması gerekebilir. Apple Watch ekranları genellikle güçlü ve kolay hasar almayan camlardan oluşmaktadır. Fakat bazı darbeler ekranlarımızdan daha güçlü olabildiği için cam değişimi işlemi gerekebilmektedir. Cam değişimi işlemi kolaylıkla yapılarak saatinizin eski görünümüne kavuşmasını sağlar.

Apple Watch Cam Değişiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Apple Watch camınız kırıldıysa ya da dokunmatiği ile ilgili sorun yaşıyorsanız saatinizi değiştirmenize hiç gerek yok. Apple Watch cam değişimi işlemiyle kolaylıkla saatinizin ilk alınmış haline kavuşabilirsiniz. İşlemi profesyonel bir şekilde yaptırdığınız da değişen camın görüntü kalitesi ve dokunmatik hassasiyeti olarak eskisinden hiçbir farkı olmayacaktır.

Cam değişimi yapılabilmesinin ilk şartlarından birisi ekrana görüntü geliyor olabilmesidir. Dokunmatik sorunuyla karşı karşıyaysanız, cam değişiminde bu problem büyük olasılıkla çözülecektir. Çünkü Apple Watch cam değişimi sırasında dokunmatik paneli de değişir.  Cam değişimi yapılırken ilk ve en önemli adım sorunun iyi tespit edilebilmesidir. Çünkü her zaman cam değişimi yapmak çözüm değildir. Bazı sorunlar ekran kaynaklı olabilir ve bu durumda ekran değişim işlemi yapılması gerekebilir. Örneğin ekran açılmıyor ve ekranda kararmalar varsa cam değişimi yapmak çözüm olmayacaktır. Cam değişimi ekran değişimine göre daha kolay bir işlemdir. Saatin üzerindeki cam, ekrana zarar vermeden uygun aletlerle çıkarılmadır. Cam alttaki mekanizmaya ve ekrana zarar vermeden çıkarıldıktan sonra arkasında kalan mekanizme uygun ve saate hiçbir zarar vermeyecek solüsyonlarla temizlendikten sonra yeni cam takılmalıdır. Apple Watch cam değişimi önemli noktalardan bir tanesi de cam değişiminde orijinal parçanın kullanılması hususudur. Cam değişimi için gerekli işlemler profesyonelce yapıldıktan sonra saatinizi sorunsuz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Apple Watch Cam Değişim Fiyatları

Apple Watch’unuzun ekranında Apple garantisi veya tüketici haklarıyla ilgili olan bir sorun varsa cihazınızın ücretsiz olarak cam değişim işlemini yaptırabilirsiniz. Fakat kullanıcı kaynaklı bir problemle karşı karşıya ve garanti sürenizin dışında bir işlem yaptıracaksanız Apple Watch cam değişimi fiyatları burada devreye girmektedir. Apple Watch’larda çok fazla seri üretimi vardır. Apple Watch’lar birden çok modele değişen modelle birlikte değişen ekran boyutlarına da sahiptir. Bu neden Apple Watch cam değişiminde belirli bir fiyatlandırma olmamaktadır. Apple Watch saatleri nesil olarak seri üretmektedir. Apple Watch’lar 1.nesil olmak üzere 7.nesile kadar farklı saat serisi üretmektedir. Nesillerde kendi içlerinde modellere ayrılmaktadır.

Apple Watch Diğer Sorunlar

Akıllı saatlerimiz de birçok sorunla karşılaşabiliriz. Günlük kullanıma uygun saatlerimiz her ne kadar sağlam olsa da teknolojik araçların kullanım ömrü olabiliyor. Zamanla saatlerimiz de karşılaşacağımız sorunlar çeşitlilik gösterebilir. Apple Watch saatlerimizde karşılaşacağımız sorunların çözümü genellikle kolaydır. Apple servisleri ya da diğer yetkili servislerde sorunumuza kolaylıkla çözüm bulabiliriz. Akıllı saatlerimiz de karşılaşabileceğimiz sorunların başında bağlantı sorunları olabilir. Batarya ile ilgili karşılaşabileceğimiz pil sorunları olabilir. Aksesuar sorunları kısmına giren, saat kayışlarıyla ilgili yaşayacağımız sorunlar olabilir. En sık rastladığımız sorunların başında iste ekranla ilgili meydana gelen ekranlarımızda oluşan kırık çizik çatlak ya da kırık sorunlarıdır. Fakat her sorunun tamir işlemi mevcuttur. Batarya değişim işlemi, eskiyen kopan parça değişimi, ekranlarımızda yaşadığımız sorunlarda Apple Watch ekran değişimi ya da Apple Watch cam değişimi tamirleriyle akıllı saatlerimizi kullanmaya devam edebiliriz.

Open chat
Bize WhatsApp'ten ulaşın!